FIV 122

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Vesti proaste! Dupa 5 zile de stimulare am doar un folicul de 22 mm si endometru de 11 ca si cum as fi pe CM normal a zis dr. Mai sunt altii mai mici dar in jur de 6 mm, care nu se iau in considerare. Am facut Estradiolul, sa vedem ce rezultat iese si astept sa vedem ce zice si Profu ca o sa ma sune dupa-amiaza. Nu mai pot nici sa gandesc acum c voi putea face.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

cristal ale mele sunt micute cam un cm fiecare si mi-a dat ca tratament prednison 1 pe zi,estradiol 3 tb pe zi,aspirina de 100mg 1 pe zi,fragmin p forte(heparina pt tromboza),insa cred ca au uitat sa imi dea si acid folic cu vitamine,dar iau eu.Daca medicul a zis ca nu trebuie sa le punctioneze o stie el ceva.
Rog modelatorii sa modifice in dreptul meu caci am facut 3 FIV+ 1 ET cu embrioni congelati din care a rezultat Cristian.Pt a da speranta ca se poate si la a 4 incercare.Va multumesc anticipat!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la mot
Cristian 13-15 luni,poze
16-19 luni
poze noi 20-23 de luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Buna fetelor,
DANYALO, iti tin pumnii, sa vii cu puiutii in burtik, si "sa fii mamica toata viata!" Despre hiperstim. iti spun ca si la mine, la fel ca si la DREAM, simptomele clare au inceput aprox. in Z10 de la ET. Dupa punctie am avut dureri si m-am simtit rau (dar si de la anestezia generala}. Cel mai important acum este sa se prinda BB-i, asa ca tu concentraza-te la ei!
AUREL-CRIS, tu ai zis-o . Au scris fetele pe forum, iar eu subscriu cu toata convingerea, simptomele si NE-simptomele sunt relative, difera de la o persoana la alta. Ganduri ca ale tale cred ca toate am avut. Fii cumintica! Numai BHCG da verdictul.
ANDRAO,BABI_F,ZOE,LUCK,LADYXE,KITTA
MIHA La multi ani!
PUSSI nu se vad pozele.
ZOUZO, HUSKI
KITTA, nu ma pricep sa-mi spun parerea in cazul tau, dar iti zic cum am fost eu, la o zi diferenta, in Z4 de stimulare (din 13)aveam 2 foliculi, de 8.3mm si 7 mm, restul erau mai mici. Au crescut apoi si am facut chiar si hiperstim.
toate

Cellu 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Kora ,inainte de AC, FSH era 12.34 si LH 6.54, dupa microginon FSH era 11,87 si LH 5.47, prea mult nu a scazut, iar inainte de punctie aveam FSH 13,69. Sincer, nu prea ma pricep la aceste val. si nici nu mi-am facut prea multe griji,le-am luat ca atare si am continuat, fireste cu unda verde din partea dr. M.

Voi face testul in ziua 12, vineri, tu ai facut la uregenta sau cum se procedeaza am aflat ca rezultatul se da dupa cateva zile (7 pe la noi), ma mai interesez. Ai facut test de sarcina? La cat timp dupa ET? Temp ti-ai luat-o vreodata? Ce val aveai?
Azi aveam 36 cu 8, eu stiu ca trebuie sa fie 37, asta e, mai am cateva zile de asteptare dar ma tot gandesc daca sa incerc si un test.
Acum mi-a aparut alta pb, sub brat e un punct ce ma doare ca un ganglion, am cercetat un pic pe net, si mi-e teama sa nu fie vreo glanda inflamata care sa ma oblige sa iau antibiotice, nu stiu ce sa fac sa ma duc la o consultatie sau sa mai astept poate trece sau nu e decat un cosulet, ceva.

zouzou mersic pt galerie, multa bafta
cellu sanatate multa ai grija de tine si de puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ladyxe eu nu mi-am luat TB in timpul FIV-ului, mi se pare un stres in plus.Test de sarcina am facut in zi 10 de la ET,dar sfatul meu e sa nu iti faci pentru ca poate iesi negativ si totusi tu sa fii graviduta si te-ai necaji inutil....bhcg poti sa faci linistita in zi 12 ,in Bucuresti in mai multe locuri se face cu taxa de urgenta si ai rezultatul pe la pranz.Eu l-am facut la IDS.Despre cealalta problema mai indicat e sa vorbesti ci dr. T ,antibiotice sau altceva nu lua decat daca iti indica el sau dr. Matei.Bafta multa!!!!!!!
Kitta draga vor creste si foliculii mai micuti ai sa vezi,of te inteleg atat de bine...tu cum ai facut tratamentul de data aceasta?Cu ce medicamente si in ce doze?Pentru ca pe undeva ne asemanam cu raspunsul la tratamente si imi amintesc cum a fost in cazul meu,mie imi va schimba tratamentul complet: primele 5 zile voi lua numai gonal f 150 UI,fara inhibare si fara menogon,iar din zi 5 sau 6 voi lua si cca 2 menogoane pe langa gonal f,iar inhibarea doar spre sfarsit cu cetrotide.Dr. a zis ca in cazul meu nu trebuie inhibare asa de puternica ( data trecuta a fost cu diphe din zi 2 cate una/zi pana la sfarsitul stimularii adica 14 zile).Daca imi amintesc bine tu ai un FSH bun,atunci care ar fi cauza ce zice dr. tau????Te si iti tin pumnii ca la urmatoarea eco sa ai rezultate mai bune,sunt sigura ca va fi bine pana la urma!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Flori, multumesc de urari! ii doresc surioarei tale o nastere usoara si bebe sanatos! si tie ceea ce mi-am dorit si mie si s-a implinit!
Danyalo, bafta multa! embrionasii tai sunt tare frumosi! eu zic sa faci cum zice dr! si macar cu 4 congelati mai ai o sansa in caz de nereusita! vezi si tu maine cum evolueaza toti si te orientezi atunci.
KOra,Aldolina, Doamne-ajuta sa fie asa! va multumesc mult si multa bafta si voua! va doresc ca la anul pe vremea asta sa fiti si voi ca mine!
Aurel_cris , multa bafta! tin pumnii sa iasa testul pozitiv la sfarsitul saptamanii!
Denisa, multa bafta si sa ai la anul in brate al2lea puiut al tau!

tuturor FIV-oaselor!





Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 17 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Denisa- buna, ti am citit poveste sa zic asa, si eu am un copil, mai mare insa si obtinut natural, am inceput procedura FIV in Ungaria in martie dar dr. Zadori mi a oprit o pt. ca mi a descoperit niste chisturi foliculare si mi aspus sa revin dupa ce rezolv cu acestea;am mers la dr. Denisa Protopopescu de la Medsana si mi a spus ca nu prea se recomanda FIV ul concomitent cu chisturile pe ovare pentru ca foliculii rezultati la stimulare nu ar mai fi de calitate, eu iau Ac si sper sa mi se sparga singure, succes!

In asteptarea unui

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina1967 spune:

Fetelor mi s-a mai luat o piatra de pe inima. Azi am facut in sfirsit al 2-lea BHCG la 16 zile de la ET si mi-a iesit 733,6 !!! Amintesc ca primul test l-am facut joi deci la 12 zile de la ET si era 77,6. Astept acum saptamina viitoare, joi mai exact, sa fac ECO. Va multumesc inca o data pentru sustinere si in general fiind ca sinteti atit de minunate. Nu-mi ramine decit sa ma rog pentru voi sa reusiti sa va vedeti visul implinit.
Kitta nu fi suparata caci si eu sint de parere ca o sa mai creasca ceilalti foliculi. E mult prea devreme ca sa-ti faci ginduri negre si sa te lasi coplesita. Iti tin pumnii...
Miha2004 hai si tu cu vestea cea mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Buna, fetelor! Am intrat si eu sa le urez felicitari si bebei sanatosi proaspetelor Madalina28 si Adina1967!
ANDRAO,BABI_F,ZOE,LUCK,LADYXE,KITTA, mult succes fetelor. Tinem pumnii pentru rezultate pozitive!
Andicu, mai ai tare putin pana la intalnirea cu bebe Filip!
Husky, bine ai venit! Ne-am tot intrebat ce ai facut, si ne-a parut rau ca nu am luat nr de tel in ziua ET-lui pentru schimb de impresii. Imi pare rau ca nici tu nu ai reusit, dar ne vedem in toamna!
Aniast72,
Kora, ai rezolvat cu gonalul?
La mine a trecut prima luna de dupa FIV si, din pacate, nu m-am inscris printre fericitele care reusesc dupa, natural. Urmeaza o colposcopie, analizele imunologice si multa relaxare pana in toamna, cand va urma FIV nr. 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

KoraPoppai mai mult sau mai putin este cam acelasi tratament, adica din Z2 - de data asta chiar din Z1 am inceput Diphereline 1 fiola/zi aproape 14 zile dupa care stimulare cu menogon, de data asta am inceput cu 5/zi si apoi am alternat cate 4/zi apoi ziua urmatoare cate 5/zi.Singura modificare de data asta a fost reducere Diphereleine la 1/2 fiola. Problema e ca dr. zice ca e mult prea mare diferenta intre unicul folicul de 22 mm si restul sub 7mm si problema mea este ca la clinica asta nu se face tratament decat cu Menogon si o mega inhibare. Tie vad ca ti-au schimbat radical tratamentul ceea ce e un lucru bun. Eu ca sa am parte de asa ceva trebuie sa schimb clinica. Imi pare rau,nu vreau sa le dezamagesc pe noile aspirante la MNL, dar nici nu vreau sa recurg la donate cum mi se propune de fiecare data, ori e vreau o alta rezolvare. Poate dupa 45 ani ma voi mai gandi, dar pana atunci am timp si bani sa mai incerc si alte variante. O sa revin mai tarziu ca inca nu m-au sunat de la clinica cu verdictul, dar parca vad ca imi spun sa intrerup cum s-a mai intamplat prin Ian-Fenruarie. Astazi imi zicea dr. ca foliculul meu ar fi de o inseminare, dar tocmai azi pleca sotul in starinataturi pana joi seara, as ca va cadea si ultima alternativa luna asta....

Mergi la inceput