mamici de IASI

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine v-am regasit!!!ma bucur ca vorbiti de preturi! eu daca mi s-ar intampla sa nasc in iasi nu am nici cea mai mica idee de ce preturi sunt si cum mmerge treaba.... oricum ori vin eu de pe alta planeta ori se exagereaza asa mult o zi de spital 500.000 lei? si o nastere 7mil.??? da unde se trezesc??? ori n-am inteles bine, ori.....

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

apropo, ma puteti tine si pe mine informata daca vreti.... va rog mult de tot!!!; mai ales in privinta hainutelor de copii?????????

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
(mai ales de la dr Postudor ,despre care toata lumea stie ca e cam severa )


Ea e!!!!Of! M-a terminat cat am fost eu cu Stefan in spital!!! A tipat la mine de numa' (desi eu plangeam si daca cineva ma alinta, dar sa tipe) ca de ce i-am zis DOAMNA DR. si nu DOMNISOARA DR. E dusa rau!!! Gabi oare nu s-a mai casatorit de acum 4 ani, poate s-a mai domolit. oricum, uitasem cum o cheama, bine ca mi-ai amintit ca sa incerc sa o ignor in caz de ceva.

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
La dr Grigore prietena mea i-a dat la sf. lui martie anul acesta 700 lei.o fi mult, o fi putin..habar nu am..-(cezariana)



Si eu tot asa mi-am propus. stefania, asa e, sunt niste preturi maaaari, dar... Ma chinui de mult sa adun banii necesari pentru spital Dr., anestezist, asistente, + neprevazut si...e greu!Mereu apar alte cheltuieli in casa si mereu ma gandesc ca o sa ansc si n-o sa am banii necesari. Asta e temerea mea cea mai mare!





Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Kris,am intrat pe linkul tau cu poze si vreau sa te felicit k ai o burtik superba!Sa-ti traiasca comoara pe care o ascunde!
Legat de preturi ,eu am auzit k fata de alte centre universitare Iasiul este mai ieftin la capitolul asta.Eu nu ma stresez la capitolul asta ...Am eu motivele mele...
Noapte buna tuturor gravidutelor!


Cristina 18+ si Amalia Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Alynta trusa pt. peridurala este gratuita din partea casei nu o aduci tu.

Acum ce sa zic mult putin atat m-a dus pe mine capul sa-i dau. Nu este o regula.

Oana, Gabi eu tot din cauza d-rei dr. am plans de numa numa. E clar: e dusa rau tare.
Cred ca iar prinde bine niste hormoni de "fericire".
Regula cu hainutele numai din spital e impusa de dansa si numai pe etajul sau.

katthy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Oana ,dr cu pricina e tot domnisoara Eu am avut norocul sa se comporte exemplar cu mine .Chiar ea a recunoscut ca eu am mai multa experienta in calitate de mama decit ea ,si cu siguranta stiu mai bine sa am grija de un copil .Cind intra in salonul de alaturi se schimba radical ,alt mod de a vorbi cu mamele , alt ton al vocii

Mi-a spus un lucru foarte interesant insa :"cind ajungi acasa ignora-l pe asta micu si ocupa-te de cei mari ,ei au mai multa nevoie de tine acum ".Credeti-ma ca a avut dreptate .Mai ales cel mijlociu ,care e foarte mamos,a avut nevoie de o perioada ceva mai lunga pina l-a acceptat asa cum trebuie pe cel mic .

Eu l-am tinut pe Bogdanel in hainutele mele de acasa ,si nu am fost singura , mai erau si alte mamici care au facut la fel .I-am cerut acordul d-rei dr insa inainte ,sa fiu sigura ca nu voi avea parte de scandal


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

BUna dimineata!
crissintibun> multumesc pt. aprecieri!



Vine bebe
Burtik
Cristina20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata!


Gabi, oricum bine ca stiu. Probabil as fi recunoscut-o. Am sa incerc - atat cat voi putea atunci - sa o ignor. Adica sa-i ignor doar acele cuvinte care m-ar putea deranja. La Stefan m-a luat efectiv pe nepregatite. Mai ales ca stiam atunci ca neonatologul cu care vorbisem si care m-a asigurat ca-i acorda toata atentia - si asa a si fost - e d-na dr. Stamatin.


Anunt pentru gravidutele interesate!!!
Cedez programare la dr. Iliev, in data de 13 iunie, ora 17. Daca e cineva interesat astept PM.

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Multumesc fetelor pentru informatii.Dar tot o sa va mai intreb cite ceva(de parca as fi la primul copil). Eu pe Vlad l-am nascut in martie si l-am imbracat cu hainute de bumbac cu mineca lunga in spital.
Gabi, tu ai nascut de curind si as vrea sa-mi spui si mie cu ce l-ai imbracat pe bebe in spital ca sa nu-l las in scutecele lor legat sa se opareasca pe caldura asta.
nu stiu cum suportati voi caldura ca eu tare greu o mai suport si cu toate ca nu mai e mult timp pina nasc nu mai am rabdare.

Monica 32+

Nonna

Mergi la inceput