mamici de IASI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Ce faaaaaaaaaaain! Incet incet ne adunam. Nimeni la Dr. Grigore?

iunie 2006
GUGU 10+
dam din piciorushe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Eu nu sunt din Iasi dar o sa nasc pentru a doua oara la Cuza Voda cu d-na dr. David . Am un baietel de 4 ani si cel de-al doilea se va naste la sfirsitul lui iulie.

Nonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Am auzit multe opinii bune despre dr . Mihalceanu.
ALYNTA vad ca mai ai putin. Doamne ajuta sa ai nastere usoara. iti tin pumnii. Si mie mi-ar placea sa nasc natural.

iunie 2006
GUGU 10+
dam din piciorushe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Legat de nasterea naturala va pot spune ca foarte importanta este starea de spirit. Si eu si sora mea trebuia sa nastem cu epidurala, dar amandoua am nascut noaptea (si amandoua am nascut cu Mihalceanu si a venit cam cu 30 de minute inainte de nasterea propriu-zisa) si pur si simplu nu a mai fost timp pentru epidurala. Dupa cum stiti epidurala nu se face decat ai dilatie intre 4-6 cm. Ei, pe noi ne-a controlat moasa si dr. de garda, aveam 2 cm, am stat mult timp cu 2 cm si apoi dintr-o data am sarit la 8. Eu ca eu, dar la sora mea abia a avut timp dr. sa vina de acasa.
Hai ca m-am lungit, dar Mihalceanu asa lucreaza. Daca este la spital bine, daca nu vorbeste cu dr. de garda care te urmareste pe perioada travaliului si o cheama cand se apropie nasterea propriu zisa.

Nasteri si sarcini usoare va doresc!

PS Recomand din tot sufletul cursurile Lamaze tinute de dr. nechita, la Elena Doamna, eu nu le-am facut, le-a facut doar sora mea (toamna trecuta), dar cred ca sunt foarte folositoare.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Si eu, si eu...

La d-na dr. Grigore. (Abia ce m-am intors de la control)

Oana 32+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc Gugushtiuc! Sper sa fie bine! Am si emotii si mi-e si frica...! Dar o sa treaca!
Amironeanu imi folosesc foarte mult informatiile tale! Daca ai ales sa nasti din nou cu Mihalceanu, inseamna ca e bine! Si eu vreau sa o duc pe sora mea la ea, pentru ca are ceva probleme! Sincer mie mi-e frica! Tie nu ti-a fost? Mi-e frica de durere...
Nonna nici tu nu mai ai mult pana nasti! Sarcina usoara in continuare!
Haideti fetelor sa facem ca "Mamici de Iasi" sa fie in top!

Alina-Mirela 38+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Hop si eu .
Ma bucur ca a deschis cineva un astfel de subiect.

Criss in primul rand felicitari pt. bb.
Am auzit multe pareri pozitive despre dr. Mihaila.

Alynta eu iti tin pumnii si iti doresc nastere usoara.
Eu am nascut natural cu epidurala acum 3 sapt. cu Mihalceanu si totul a fost ok . E drept ca si norocul si-a facut simtita prezenta dar asta, impreuna cu putin de imprevizibil, face parte din farmecul si experienta fiecarei nasteri in parte.
Am avut noroc ca medicul anestezist era de garda si ca dr. s-a intors acasa din tari straine cu 4 ore inainte de a naste (ultimile 2 a fost cu mine).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Buna ,fetelor!
Ma bucur mult de topic ..Avem si noi iesencele ceva numai al nostru
Eu sunt la dr Holicov.
Mai e cineva la ea?
Vroiam sa va intreb de unde v-ati cumparat orchite de vara de gravide..
K eu nici la Hala si nici in mall nu am gasit ceva satisfacator.
pupici,
Cristina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Cristina eu nu mi-am luat nimic haine de gravi ca-s urate si scumpe . Mi-am luat 2 rochite din astea care se poarta acum stranse sub sani, cu 2 nr mai mari . Mai am o pereche de pantaloni scurti pe care ii port sub burta (am si o pereche din aia de gravi, primiti, dar se pun peste burta si ma deranjeaza grozav), si cateva tricouri subtiri, toate cu 2-3 nr mai mari.

Simona 31+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Si eu mi-am luat rochite de astea, stranse sub sani. Si sunt si practice, ca o sa le port toata vara, deci si dupa ce nasc.

Oana 32+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput