Paralizie Cerebrala (tetrapareza,parapareza, etc)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elka spune:

Cristian, as vrea sa-ti trimit PM dar se pare ca nu ai activata optiunea de PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Off topic: Cristian, in meniul din stanga sus ai optiunea "mesaje private"; de acolo iti poti activa mesajele. Good luck.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusbarnea spune:

Buna.Are cineva o adresa sau stie de unde se pot cumpara/achizitiona echipamente(carucioare,scaune..)pt copiii cu handicap motoriu?Multumesc Akella pt raspuns.Ce ne-am face fara tine?Sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Remus, mergi la Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti cu reteta de la medicul neurolog/balneolog, depui cerere cu reteta in original (pastrezi o copie just in case) si obtii aprobare pentru achizitionarea gratuita (platita de stat) a unui scaun rulant, sau a ghetelor ortopedice, ortezelor, protezelor, corsete etc. Dureaza intre 3 si 6 luni dar merita, pentru ca oricum un astfel de carucior costa 10-12 milioane. Dupa obtinerea aprobarii te sfatuiesc sa mergi la Fundatia Motivation, din comuna Bragadiru, de unde i-am luat si noi Dariei scaun rulant si care sunt foarte seriosi si inimosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusbarnea spune:

Da Akella dar nu am spus ca eu sunt din Hunedoara.Nu sti cumva o adresa de e-mail a fundatiei sa pot lua legatura prin net?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Remus, intra aici:

http://www.motivation.ro/

Maine, la birou, ma scotocesc dupa numarul de telefon al d-lui Filip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

Un articol din ziarul CLUJEANUL
"VERDICT PENTRU CELULELE STEM: DEZAMAGIRE!"
din 08 August 2007



http://www.clujeanul.ro/articol/ziar/cluj/verdict-pentru-celulele-stem-dezamagire/16665/504/






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elka spune:

As vrea sa vorbim despre Acupunctura. Am gasit o dna doctor in Targoviste. Am fost acolo, ne-a prezentat tratamentul. Conditii bune, preturi nu prea mari. In fine, ce nu-mi convine este ca o sedinta inseamna acupunctura + o ora de masaj. Mi s-a spus in mai multe randuri si am citit si pe acest forum ca pentru copii cu spasticitate este total interzis masajul de orice fel. I-am spus doamnei doctor acest lucru si a zis ca este o metoda de masaj chinezeasca. Si oricum medicina chinezeasca are alte principii si este recomandat masajul pentru problemele noastre(tetrapareza spastica etc etc).
Doamna doctor a spus ca vom vedea rezultate si ca nu am venit pa pomul laudat(exact asa s-a exprimat).
Acum spuneti si voi... Ati fost undeva unde sa va spuna cineva ca aceste probleme se vor rezolva? Si-a asumat cineva riscul sa va dea sperante?
Eu nu stiu ce sa mai zic. As incerca tratamentul doamnei. Numai ca mi-e frica de masaj, sa nu faca mai rau.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana2000 spune:

succes.cum o cheama pe doctorita din targoviste?parintii mei sunt de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana2000 spune:

sedintele se fac la cabinet particular sau in spital?

Mergi la inceput