Dama de consumatie

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

-------------
Eu nu pot sa inteleg oamenii astia.. sunt insurati, unii chiar proaspat insurati, lasa femeile acasa si vin noaptea in cluburi.. eu i-as omori pe toti... pai ti-ai luat o femeie k sa o iubesti si sa o respecti chiar si la batranete, nu sa o lasi..sa te duci in night si sa speri ca o copila de 20 de ani o sa se indragosteasca de tine sau k o sa faca amor cu tine..
Eu dak as avea un sot i-as oferi totul k sa nu i se para ca alta i-ar putea sa-i ofere mai mult..
--------------
Se pare ca ai inceput sa il intelegi pe prietenul tau.
Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Locul tau nu e acolo, draga mea... in clubul acela. Cauta-ti o munca mai "de jos", chiar daca nu e asa de bine platita, apoi ai sa vezi ca nu iti va mai striga prietenul si nu ii vei mai da motive de cearta. Are dreptate sa fie gelos, nici mie nu mi-ar conveniii ca partenerul meu sa fie "de consumatie" pentru altii... ca doar e al meu, nu?:)
Este normal cand aude cineva ca se vorbeste de "dama de consumatie", sa fie susceptibil... esti sigura ca asa iti vei castiga respectul... ???



Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Casandra , mi se pare aiurea sa spui ca ii oferi totul ca sa nu mearga la alta.
Ii oferi eventual pt. ca asa simti si asa doresti tu , nu de frica sa nu te insele.
Pt. ca la urma urmei poti sa-i oferi si luna de pe cer, posibilitatea sa te insele exista.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Nici nu am spus asta.
Am fost doar nedumerita cum de Tania nu intelege ca este judecata cu aceeasi masura cu care si ea isi judeca clientii.
Ea nu intelege ce cauta ei prin cubluri, cand au pe cineva acasa, prietenul nu intelege ce cauta ea in acelasi loc, la aceeasi masa, cand il are pe el acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

suna cam a tirg, asa: iti oferi eu ca sa nu mai cauti.
Adica ii ofer eu o solutie mai la indemina, pot sa dansez eu din buric acasa - daca tot ma considera la paritate cu respectivele, pt. mine macar nu plateste consumatia?!

In cazul asta, mai bine il invit chiar sa caute in alta parte, NUMAI in alta parte.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Mai oameni buni cum sa nu stai dama de consumatie cand in 2 saptamani faci 1400 de euro (asta pe langa ce mai soate de la clienti, daca esti fata despeapta poate fi dublu sau triplu intr-o singura seara) cand te imbraci bine, esti aranjata ai companie placuta (cu exceptia magarilor care sunt dati afara din club de regula) poti sa comanzi orice (clientul plateste)? In catreva luni iti faci bani de o casa care sa fie numai a ta nu cu mocofanul pe care ii ai acasa... Normal ca nu iti mai place.
Si daca sti sa pui mana pe unul neinsurat nu se stie niciodata pe ce iaht iti petreci vacantele restul vieti.
Acu pe bune care dintre voi, daca ati fi (din nou la 20 de primaveri) tinere si fara copii nu ati face la fel daca ati putea. Si nici nu trebuie sa te urci pe bara pentru asta.
Nu vreau sa fiu rautacios dar Tania dar daca asta ai ales sa faci in viata, daca nu vei renunta la viata asta in cel mai bun caz la asta vei ajunge. Numai ca va trebui sa te misti cat se poate de repede, noptile nedormite se vor aduna, tenul va imbatrani si concurenta e acerba in domeniu.
In meseria asta pe cat de repede poti sa urci la fel de repede poti sa si cobori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

quote:
Originally posted by reiki


Acu pe bune care dintre voi, daca ati fi (din nou la 20 de primaveri) tinere si fara copii nu ati face la fel daca ati putea.



Eu... nu as face asta...eu am o vorba: "mai bine sarac, dar curat!!!" Sunt si alte joburi, intr-adevar nu asa de bine platite, insa iti castigi respectul de sine, fara complexe in viata, fara frustrari, fara amintirea unor probleme care au inervenit pe parcurs, etc... Pe urma mai ai si satisfactia ca daca ti-ai facut ceva in viata, ti-ai facut prin munca cinstita... Intr-adevar e grea munca ...


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Reiki , eu am putin peste 20 de ani , nevoie de bai , dar nu fac nici videochat , nu xunt nici dama de companie.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by Tania_01
Eu nu pot sa inteleg oamenii astia.. sunt insurati, unii chiar proaspat insurati, lasa femeile acasa si vin noaptea in cluburi.. eu i-as omori pe toti... pai ti-ai luat o femeie k sa o iubesti si sa o respecti chiar si la batranete, nu sa o lasi..sa te duci in night si sa speri ca o copila de 20 de ani o sa se indragosteasca de tine sau k o sa faca amor cu tine..
Eu dak as avea un sot i-as oferi totul k sa nu i se para ca alta i-ar putea sa-i ofere mai mult..



Asta-i alta discutie, nu s-ar termina in 100 de pagini; oricum, barbatii nu se duc in cluburi musai la agatat "artiste" si nici femeile nu merg la spectacole cu striperi dornice de aventuri. Toti merg la distractii.
Dar sa crezi ca poti da luna de pe cer partenerului ca sa te vada numai pe tine, e riscant. Nu se intampla intotdeauna.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

quote:
Initial creeata de Tania_01

m-am gandit sa va scriu durerea mea



mie mi se pare o meserie frumoasa sa stai la masa, de vorba cu un pahar in mana, sa fii platita pentru asta si sa iesi la pensie la 55 kg



Mergi la inceput