*** LA REDOUTE (28)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu nu am completat deloc acolo nr de telefon, nu am gasit necesar.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Coletele mele nu au venit nici azi, asa ca sotul tre sa-si ia papuci de aici...nasol, chiar imi placeau aia pe care i-am comandat



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetelor, azi i-am zis lui Sabine ca nu era niciun colet la posta (aiurea, nici eu nu am fost) si ca dau disparuta si comanda din 14. Astept raspuns - sa vedem cand

Madau 18+14=32 deci a trecut termenul dat de ei. Ups, nasol!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Secman spune:

daca voi nu verificati la posta si o tot stresati pe Sabine poate de aia va face asa ?

Poate intr-o zi nu o sa mai de acces pentru comenzi in Romania si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cei de la Redoute sunt f seriosi si in general comenzile sunt onorate rapid. Singurii pe care ar trebui sa-i stresati sunt cei de la Posta Romana. O plang pe biata Sabine daca e saraca responsabila pe partea cu Romania, cred ca nimeni nu o mai bombardeaza in halul asta. Mai bine mergeti la posta si faceti scandal in mod regulat. In general cand cumperi de pe net, nu te apuci sa faci corepondenta zilnica cu vanzatorul, totul ar trebui sa decurga rapid. Pacat ca Posta Romana e romana.

Eu am trimis o singura data un colet in Bucuresti si aia tot il dadeau disparut, pana a facut sotzul fetei un pic de scandal si imediat "l-au gasit" ca prin minune.

Bafta la cumparaturi!

Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Buna,
ar fi bine de stiut,parca numai in Bucuresti au disparut coletele,nu?Din cat am citit ,in restul tarii nu s-a intamplat!Eu am facut cam 9 comenzi, si scrisori si colete,toate au ajuns!

Edit:iar o sa va "enervez" cu parerile mele,dar am o banuiala,ca dintre cei ce citesc forumul si poate se ocupa cu smangla,au aflat ca Redoutul nu trimite numarul de colet,nu face anchete sa depisteze de ce n-au ajuns coletele si prefera sa le retrimita de nu stiu cate ori,deci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by Sibylle

Cei de la Redoute sunt f seriosi si in general comenzile sunt onorate rapid. Singurii pe care ar trebui sa-i stresati sunt cei de la Posta Romana. O plang pe biata Sabine daca e saraca responsabila pe partea cu Romania, cred ca nimeni nu o mai bombardeaza in halul asta. Mai bine mergeti la posta si faceti scandal in mod regulat. In general cand cumperi de pe net, nu te apuci sa faci corepondenta zilnica cu vanzatorul, totul ar trebui sa decurga rapid. Pacat ca Posta Romana e romana.

Eu am trimis o singura data un colet in Bucuresti si aia tot il dadeau disparut, pana a facut sotzul fetei un pic de scandal si imediat "l-au gasit" ca prin minune.

Bafta la cumparaturi!

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir


Nu contest ca sunt seriosi, insa au probleme in ceea ce priveste serviciul de trimitere a coletelor. Daca ne-ar da la confirmarea comenzii un tracking number sa putem urmari comanda, toata corespondenta fetelor cu mai sus-numita Sabine ar inceta (sau poate nu daca s-ar dovedi ca coletele nu au intrat in Romania). Oricum, tinind cont ca au fost cazuri in care s-a comandat ceva si ei au trimis altceva (de o valoare mult mai mica), ma determina sa presupun ca au si ei problemele lor. Si se pare ca nu sunt cazuri izolate cele de Romania. Pe un forum francez cu discutii despre LR, existau persoane care se plangeau ca nu au primit colete, asa ca ...

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ca nu se ocupa doar de Romania v-am zis eu, zilele trecute cand era clar ca pe un site asiatic cineva dadea adresa ei.
Ca o stresez scuze, a mai fost discutia asta. Coletul din 2 mai, care e retrimis pt o comanda nici nu mai stiu de cand data si nici aia sosita, nu a ajuns sigur. I-am scris ca fusesem la posta doar pt ca era convinsa pe de o parte ca acolo nu e (asa cum e realitatea) si pt a nu ma mai amana ea inca o data. Ganditi-va ca cel putin la mine nici nu mai stiu al catelea e disparut. E al doilea caz in care coletul nesosit, nu vine nici cel retrimis, pe langa altul (sau altele) care mi-au venit la a doua tirmitere. Credeti-ma ca le-am pierdut sirul celor disparute din februarie incoace.
Sper din suflet ca nu ma banuieste cineva ca as spune ca nu mi-a sosit un colet numai ca sa imi trimita inca un rand Sabine. M-am gandit chiar eu ca unii pot face asa ceva, sau ca le putem da idei altora, dar eu una in viata mea nu am facut si nu voi face astfel de potlogarii.
Eu sunt doar suparata pe ei pt ca desi am avut chiar eu repetate cazuri de disparitii si i-am scris de fff multe ori ca pb vine si de la faptul ca ei nu pot demonstra ca mi-au trimis ceva (caz in care faceam scandal monstru la posta) ea e singura cu care ma pot razboi. La posta e clar, primul lucru iti cer numarul de inregistrare, pe care LR nu ti-l pot furniza ca nu-l au. Deci ei cum dovedesc ca au trimis ceva?
Si acum sincer, pe plic scrie jucarii/haine/...., scrie valoarea, e scrisoare normala neinregistrata. Ce sanse are sa ajunga???
Am terminat discutia, nu am de ce sa ma justific ca o stresez pe aia, si ei ma streseaza pe mine, plus ca banii mei sunt la ei, deci sunt indreptatita sa ma razboiesc ca eu am muncit pe ei nu cei care stau deoparte si ne analizeaza ca o stresam pe dr frantuzoiaca.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Nu au disparut colete doar din Buc, mai e un membru DC din Iasi care nu a primit comenzile din 18. Poate va dori sa scrie si aici, ca eu "vorbesc" cu ea doar pe mess.
Secman nu mai are rost sa ma duc la posta, deja a trecut termenul dat de ei. Plus ca am tot fost si am vazut ca nu au nicio sacosa LR. Iar fetele de acolo chiar au cautat...

In schimb, eu de ani de zile dau tot felul de comenzi prin Posta Romana si a ajuns TOT!!! Niciun colet furat.
In schimb, prea e ciudat sistemul lor - iti dau banii inapoi sau retrimit produsele daca spui ca nu ti-a ajuns. Pai asa un rauvoitor poate sa spuna ca nu i-a ajuns niciun colet doar asa ca sa primeasca banii, nu? Eu cred ca mai degraba le ajung coletele inapoi. De ce nu dau un nr de inregistrare ca sa stim si noi cu cine ne certam?

Sybille e normal ca in Franta sa ajunga toate coletele - ar fi si cazul doar firma e in aceeasi tara, nu? In afara se poate fura oriunde, de ce nu la vama? A fost un caz la AirItalia unde era o filiera de hoti formata din mai multi angajati , incepand de la cel care verifica bagajele pana la cel care le incarca in avion.. Si erau italieni nu emigranti muritori de foame. Asa ca se poate fura oriunde.
Nu o bombardeaza nimeni cu emailuri ZILNIC, eu am trimis unul, hat, acum doua saptamani prin care anuntam ca nu am primit o comanda, acum ca nici cea de pe 14 nu a ajuns.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

In concluzie,LR e principalul vinovat ptr. ca nu da acel numar de colet cu care ar scapa si ei de bombardament si ne-ar scuti si pe noi de un stres in plus,e de ajuns acela ca nu nimeresti masurile si culorile!

Mergi la inceput