*** LA REDOUTE (28)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Pai pachetele cum ajung acolo ? Rcomandate ? Colet simplu ? Cred ca daca ar fi recomandat ar trebui sa stie nr. cel mai bine ar fi sa va grupati cat mai multe persoane si sa faceti o cerere in privinta asta, cu nr coletului.

Daca vreuna din voi are un magazin propriu in oras poate sa faca un contract cu La Redoute si sa faca un Point Relais Colis. Asa ar ajunge comenzile mult mai repede la toata lumea, plus ca ies si niste banutzi din asta.

Si mie mi-au gresit o data coletul, dar mi-au trimis banii inapoi plus un cec cadou.

Eu nu am cerut nimanui sa se justifice, stati lnistite. E doar o constatare. Vazut din exterior, citeam tot timpul ca-i scrieti lui Sabine si parea ciudat.

Pe colete nu apare data trimiterii?

Mai e o chestie : la Pasti si la Craciun nu are rost sa comandati pt ca asteptarea e f lunga, plus ca nici ei nu au situl la zi si ce e in site, poate nu mai e in stock. Asta pt ca se fac mii de comenzi in acelasi timp.

Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Pachetele ajung colet simplu,nu ni se da acel numar de colet cu care l-am putea urmari pe net si face reclamatie la posta in caz ca nu ajunge.Celor de la LR li s-a semnalat in nenumarate randuri aceasta problema dar ni s-a raspuns ca nu se poate rezolva nimic in sensul acesta.In plus,cand se face aceasta cerere,invariabil adauga si ca se vor sista livrrarile in Romania din acest motiv,pierderea coletelor, si atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Daca ar fi colete recomandate, ar costa destul de mult trimisul. 15 euro pt un pachet de pana la 1kg. Aici aveti grila de preturi, doar cele recomandate pot avea un nr de expediere la international.

http://perso.orange.fr/grenier_des_bd/pages/tarifs_poste.html#colis

Comenzile cred ca ar scadea drastic, daca ar trimite colete recomandate. Pacat totusi ca ei nu va dau si optiunea asta, adica cine vrea, sa plateasca mai mult.

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Coletele au acel numar pe ele,numai ca nu stiu din ce motiv,nu ni se poate comunica si noua.Cand vine coletul acasa daca cauti pe net il gasesti,numarul,dar ce folos,ca daca nu-ti vine coletul si vrei sa-l cauti,nu ai cum.E cam ciudat!Si din cate am vazut pe colet,transportul costa cam 25 de euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Aoleu, ce complicat ! Poate ma enervez si ii scriu eu la Sabine asta Sa-mi explice mie de ce nu se poate! Zic ca v-ati constituit in asociatie de clienti :-) aberez acum, dar e pacat ca nu iau in seama cererile clientilor.

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Parerea mea personala,nu si a celorlalte fete de pe acest topic,este ca nu prea ne iau in seama pe noi,nu stiu de ce!Mie mi s-a intamplat si inca la cateva fete sa-mi trimita alti pantofi in loc de ce am comandat,nu spun ce clasa inferioara cei primiti,inclusiv la pret,n-am primit nicio scuza,ba se facea ca nu pricepe si sa-i dau codul produsului,ea stiind ,cred,prea bine cum e cu inlocuitul asta.Codul era cel corect numai ca pantofii au fost scosi din cutie si pusi alti,deci nici vorba de greseala!I-am trimis inapoi,nu stiu ce s-a intamplat,n-am primit nici bani nici alt produs in loc,si asta a fost acum vreo 2 luni.
Reactia normala ar fi ,din afara, sa "incheiem afacerile" cu ei,dar cu toate astea,parca ar fi un drog,haine sunt si la noi,pe alese,dar nu la preturile pe care le gasim pe LR, asa ca,tentatia e mare,dar totusi incet-incet daca nimic din modul lor de a privi lucrurile si din punctul nostru de vedere nu se va schimba,"relatia" se va raci pana se va rupe!Asa vad eu lucrurile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, Lorenza, ai subliniat perfect un fapt care (desi asa in siena mea cred ca coletele dispar in Ro, nu stiu unde) ma face totusi sa cred ca nici la ei nu e totul ok.
Vreau sa mentionez insa ca nu toate coletele au acel numar incriminat de noi. Cele grele, venite colet, au pe ele un formular CN 23 a carei poza cu numarul cu pricina incercuit cu rosu i-am trimis Sabinei (in caz ca nu pricepe ce ii cer) dar s-a facut ca nu intelege in continuare. Coletele usoare vin cu un alt formular pe ele, CN 22, care nu are acel numar cu care se poate urmari traseul coletului. Problema a aparut numai la astfel de colete, usoare, cele inregistrate nu cred ca dispar ca astia de la posta nu stiu ca noi nu avem numarul ala si deci nu putem reclama.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Da,asa e,ca sa inteleaga si Sybille,coletele mici cu 2-3 produse le trimit sub forma de scrisoare,(ei ies mai ieftin)alta formulare nu exista,deci practic postasul ar trebui sa-ti bage la cutie aceea scrisoare,ceea ce evident ca nu se poate,si o iei de la posta fara sa semnezi nimic si teoretic fara sa arati buletinul,dar totusi ti-l cer!Aceste "scrisori",evident nu au acel numar de urmarire si in cele mai multe cazuri ,ele dispar!
Dar coletul meu,care are numar,unde a disparut?Nu mai vreau sa ma agit,sa fac ancheta,m-am consumat destul la timpul respectiv,nervii mei fac mai mult decat recuperarea celor 31 de euro!In plus,dupa atata timp,m-am calmat si mi-a trecut furia,nu mai vreau s-o iau de la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gagici am trecut doar o fuga sa va pup pe toate...eu maine dimineata la 8 am avion spre Turcia, va las pe maini bune insa...Felicia va avea grija de tot in locul meu.

Sunt foarte trista ca nu mi-au venit cele 2 colete, asa ca azi am mai dat niste bani pe papucii sotului, insa asta e, sper sa apara totusi cat sunt eu plecata, mai bine mai tarziu decat niciodata

Sybille, iti multumesc ca ne mai dai informatii despre sistem, poate asa reusim si noi sa mai intelegem cate ceva. Buna si ideea cu Point Relais Colis..ma gandesc la ea

Multi pupici, o sa mai intru eu, ca luam laptopul la noi si avem net gratis acolo, aveti grija ce comandati....sa nu tocati toti banii pana la reducerile alea mari...sa ne reauzim sanatoase si cu toate coletele sosite

P.S. Tineti-mi pumnii sa avem un zbor linistit...mi-e o fricaaaaa!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Drum bun si vacanta placuta!

Poze

Mergi la inceput