Vacanta in Grecia (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili78 spune:

Eu am fost doar pe plaja "Karidi", langa Vourvourou intr-un tur al bratului Sithonia. Una din cele mai faine plaje. Mi-a placut foarte mult. Apa mica si limpede pe o lungime foarte mare. E perfecta pentru copii.

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

merci Melina34 pt raspuns! Dar magazine,supermarketuri, taverne, locuri de distractie exista in zona? Noi vrem sa mergem si pana la Atena intr-o zi!
Oricum merci si alte sfaturi sunt bine venite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Noi plecam in noaptea asta spre Grecia, Thassos, cu masina proprietate personala. NU am facut nici o rezervare; speram sa gasim locuri , mai ales ca inca nu a inceput sezonul in mod oficial!!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Cristina, drum bun si vacanta placuta.
Eu astept povesti despre Thassos. Drumul pana acolo, trecerea cu ferryboat-ul, ce cazare gasiti si daca sunt albine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by cristina_26

Noi plecam in noaptea asta spre Grecia, Thassos, cu masina proprietate personala. NU am facut nici o rezervare; speram sa gasim locuri , mai ales ca inca nu a inceput sezonul in mod oficial!!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci



Drum bun, vacanta placuta si te asteptam cu impresii!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by V. Erica

Karina, in ce perioada mergeti la Halkidiki?
Mergem si noi, tot cu masina, in 7 iulie, si daca gasim amatori pt un convoi, suntem incantati...

Pana atunci incerc sa ma blindez cu harti, info sa n-avem surprize pe traseu. Pt. cele interesate, uite www.reno.ro/Bulgaria-Grecia-page-66-t2474-s1950.html" target="_blank">aici o harta pt traversarea Bulgariei.

Noi plecam pe 29 iulie
Cu harta nu prea avem probleme, ca am primit de la iepuras un GPS .
Astept sa-mi povestesti cum a fost


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Dintre cele care ati mai fost prin Thassos ati vazut acel loc cu niste pietre cu semnele zodiacale? Eu am gasit niste poze pe alte site-uri si sunt trecute si ca obiectiv turistic insa nu stiu in ce localitate sunt. Pareau dragute si semanau un pic cu celebrul Stonehenge. Si mai am o intrebare: stiu ca exista si o fabrica de blanuri dar unde? Anul trecut erau niste romanai pe plaja care ziceau ca se duc sa vada ce au acolo, dar atunci nu ma prea interesa ca i-as fi intrebat.

Cristina vacanta placuta si sa vii repede cu vesti. Drum bun!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Salutare la calatori!
As avea si eu o intrebare...are idee cineva cam cat costa taxa de ferry-boat pentru masina si 2 adulti din portul Pireu la Creta?

http://community.webshots.com/user/adirys21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by Karina
Noi plecam pe 29 iulie
Cu harta nu prea avem probleme, ca am primit de la iepuras un GPS .
Astept sa-mi povestesti cum a fost




Karina + Bogdanel
Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema



Karina, ai idee cat a scos iepurashul din buzunar pt GPS si ce zona acopera? Merci.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmon spune:

quote:
Originally posted by adirys21

Salutare la calatori!
As avea si eu o intrebare...are idee cineva cam cat costa taxa de ferry-boat pentru masina si 2 adulti din portul Pireu la Creta?

http://community.webshots.com/user/adirys21




Pe http://greekferries.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BO afli exact cat costa traversarea cu ferry-ul din Pireu in Creta, variaza in functie de companie, de tipul ferry-ului (normal sau high-speed) si de portul unde vreti sa ajungeti in Creta: Iraklio sau Chania.

Mergi la inceput