Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 89

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

In dupa-amiaza asta merg la spital sa vad ce fac fetele. Maine, miercuri, 20 iunie, este ziua de nastere a Laurei. O voi felicita in numele tuturor... :)
Asa cum v-a anuntat Anca, la biserica se adunasera pina ieri aproape $600. Duminica viitoare ii voi duce banii Laurei, si cu siguranta ii vor prinde foarte bine, mai ales ca doreste mult de tot sa cumpere o masina. Draga de ea, se gindeste ca poate si alte persoane au nevoie de masina de la spital si nu vrea sa profite prea mult.
Duminica, Diana a fost mai bine. Temperatura era mai mica, a dormit bine, si i-a spus lui Laura ca nu o mai doare "bubica" (burtica). A zimbit mai tot timpul, a vorbit cu noi si s-a bucurat mult de cadoul primit de la sage (Sofie). O pernuta bleu, culoarea ei preferata, si o noua caseta cu desene animate (nu ma intrebati de personajul din caseta si de pe pernuta ca spre rusinea mea nu stiu cum il cheama....)
Diana a facut cu ajutorul Laurei o felicitare frumoasa pentru Andrei cu ocazia la Father's Day. Sunt tare curioasa cum i-a placut surpriza lui Andrei, banuiesc ca i-au dat lacrimile.
O sa va spun mai multe maine.

Va pup si Doamne ajuta sa fie Dianuca bine!
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Dragii mei, va multumim din suflet ca sunteti alaturi de noi. Va spun cu toata sinceritatea ca suntem coplesiti de cate persoane se gandesc, se roaga, ne scriu, ne telefoneaza si sunt cu gandul, sufletul si fapta langa noi.

Am reusit astazi sa descarc cateva fotogafii recente cu Diana. Daca vreti sa le vedeti, le gasiti aici: http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/laura00ro/album?.dir=/d238scd
Primele doua poze sunt facute cu cateva ore inainte de accident, urmatoarele 3 sunt in Portland, inainte de traheostomie si dupa, iar ultima fotografie e facuta ieri.

Starea Dianei e constanta. Din cate spun cadrele medicale acum trebuie sa avem muuulta rabdare, lupta pricipala fiind cu secretiile de la plamini (normale, din cate am inteles, dupa o traheostomie) care pot dura intre 6 saptamani pana la 3 luni. In plus, trebuie asteptat ca oasele sa fuzioneze, ca sa-i poata scoate haloul si vestuta. Ma rog acum ca operatia initiala sa fie suficienta si sa nu fie nevoie de o a doua interventie.
I-au mai pus mai nou un al doilea tubulet prin nas, asta mergind direct in stomacel, prin care ii dau foarte putin laptic, intre sedintele de fizioterapie. Spera ca asta impreuna cu un alt antacid sa rezolve durerile de burtica, de care s-a plans din nou in ultimele 2 zile.
Alta noutate ar fi ca ieri i s-a adus un carut mic, pentru ea, in care a stat aproape o ora pana cand fetele i-au facut toate reglajele initiale necesare. De acum incolo il va folosi de 2 ori pe zi cate o jumatate de ora, ca sa se obisnuiasca cu el, dar si ca sa stea in alta pozitie decat in pat.

Acum trebuie sa fug la spital. Va sarut mult,


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Buna, Laura
Dureroase poze ai pus. Intai fiind pe piciorusele ei, mergand, ca apoi sa o vezi imobilizata. Mica de ea, ce putere poate sa aiba sa mai zambeasca cu toate aparatele alea langa ea?
Dzeu sa va ajute in continuare, sa faca minuni pentru ea.
Noi ne rugam si ne gandim la ea.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=2373476" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, am vazut pozele! M-au trecut fiorii si pe mine is pe fetitza mea uitindu-ne la Diana! Ce frumoasa este!!! Ai incredere ca acest copil va invinge! Se vede in ochisorii ei dorinta de victorie!

Sa-i de-a Dumnezeu sanatate!

Tie iti dorim putere, rabdare, sanatate. Sa incerci sa te odihnesti si sa de hranesti pt ca cei doi oameni dragi tie au acum mare nevoie de tine!

Pe maine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Frumoasa mica si curajoasa, sa dea Dumnezeu sa te faci bine. Ma rog mereu pentru tine. Astept sa plang si de bucurie.
Laura draga mea, sunteti niste luptatori si imi pare rau ca nu v-am prins duminica, dar mai incerc:)
Doamne, uita-te la ea cat este de curajoasa, ajut-o sa se faca bine te rugam.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Sint fara cuvinte , Laura! Rezista pui , Diana si taticul au nevoie de tine!

Vichinga , da un bip daca ajunge pliculetul meu mic si saracut!

Pling si nu mai pot scrie ! Laura pupa Diana din partea mea .Soni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

toti donatorii vor primi un semn de donator la profil.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Laura- am avzut pozele si pling si nu ma pot opri, dar ma rog sa va ajute Maica Domnului si Dumnezeu in continuare pe totzi- suntetzi minunatzi si niste luptatori cum rar am intalnit.
Sa fitzi puternici si increzatori si spune-ne cum sa mai ajutam in afara de financiar, nu te jena, de aia suntem o familie aici sa ne ajutam la nevoie, avetzi mare grija de voi.
Va pupam dulce!


Denisa 37 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Laura, sa fii puternica si sa ai credinta ca va fi bine!
Doamne, e atat de frumoasa si de curajoasa!
Ma rog si sper din tot sufletul sa o ajute Dumnezeu sa se faca bine!
Va doresc toata fericirea, sanatatea si linistea din lume!




www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
----------------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana(11 decembrie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Doamne ajuta!!!ma rog in ficare zi pentru micuta Diana..
Laura suntem aici si ne rugam incontinuare..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput