Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Stem cells transplant se face in Vancouver la BC Children's hospital. Stefanel al meu a facut acest transplant la acest spital. Sunt foarte buni medicii de aici. Au experienta.
O s-o sun pe Laura la 7:30.

Cochita si Carmen sunati voi maine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Din cite am inteles si de la Laura si de la Andrei, si medicul lor de familie - care pina acum i-a ajutat mult - insista pentru spitalul din Vancouver, dar acum ramine de vazut daca Diana e transportabila. Ma gindesc ca riscurile unui eventual transport ar putea fi asumate doar in situatia in care ar fi mutata in alt spital pentru ca procedura nu mai asteapta aminare. Ma bucur ca lucrurile sint neschimbate acolo. Si astazi, oricit de ocupata am fost, nu a fost ora sa nu ma gindesc la Diana, sa ma intreb daca a mincat, daca e bine, la Laura si la Andrei. Si de fiecare data inchid ochii pentru o secunda si ma rog sa fie totul bine si de acum incolo.

Eu cind sa ma sun? Ca nu vreau sa ne suprapunem si sa asteptam la telefon pentru ca suna ocupat. Stie cineva daca Andrei poate fi sunat si pe un fix? Eu i-am spus ca il voi suna o data pe saptamina, ca sa aflu cum mai e si daca are nevoie de ceva, dar asta pentru ca e mobil, daca ar fi fix, ca la Laura, as suna de mai multe ori. Am uitat sa va spun ca Andrei spunea ca o ora buna pentru el ar fi dupa 5 jumatate dupa-amiaza (ora Vancouver-ului), ca ziua are de facut multe chestii si nu stie cind poate fi gasit. A mai vorbit cineva la telefon sau l-a mai vizitat cineva? E bine?

DanaA, imi pare rau ca baietelul tau a avut nevoie de acest transplant si sper din tot sufletul sa fie bine acum. Nu stiu nimic despre tine, nu cred ca ne-am intersectat pe forum pina acum, dar iti doresc din tot sufletul sanatate multa atit baietelului, cit si voua. Am vazut ca ai doi baieti! Sa-ti traiasca!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Acum am sunat-o pe Laura. Am vorbit 2 minute si a trebuit sa inchid ca a venit cineva in vizita la ele. Nu stia nici ea inca cine==o anuntase asistenta si urmeaza sa ma sune ea cand termina si eu o resun.Cum stiu ceva va spun.
Nelia si eu asta vreau sa facem cumva sa nu ne suprapunem. EU am vorbit cu Andrei mai devreme si e bine. Ieri a facut fizioterapie si era multumit de cum a decurs. Doar ca azi a aflat ca degetul care ii era rupt nu l-au fixat bine si maine urmeaza sa-l deschida si sa-l fixeze bine. Azi nu a facut fizio pt ca medicii vor sa-i mai faca ceva teste. Am inchis si cu el destul de repede ca-l suna laura pe linia cealalta.

Nelia, vrei sa suni tu joi dimineata? Si seara suna AncaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Joi dimineata sint la curs, ajung acasa la ora 13, deci 10 la Laura. Eu sun, daca nu e prea tirziu pentru ea. Si seara sint la curs, dar ajung acasa pina se face ora de sunat. Miine cine o suna? Ca eu miine sint libera si acasa. Ma bucur ca ai vorbit cu Andrei, nu ai aflat daca are si un numar de fix la care poate fi sunat...

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Pai, Nelia suna tu maine dimineata si sa sune Conchita joi(daca nu te superi)
Andrei are un telefon fix in camera , dar ziucea ca mai bine sa-l sunam pe mobil ca s-ar putea sa-l mute de unde este acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

da, Dana, am zis ca sun eu in dimineata asta.

p.s. iar nu citisem pana la capat...ok, sigur, sun joi si suna nelia azi, miercuri.

************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Am vorbit cu Laura, doar ca nu am apucat sa postez imediat pt ca atrebuit sa-mi culc copiii.

Fetele au avut o zi mai buna astazi nu ca si cea de ieri agitata. Au mai incercat sa-i dea de mancare Dianei, dar trebuie luat incetisor pt ca nu intotdeauna mancarea ajunge in stomacel ci vine inapoi. Medicii spun ca oarecum muschii trebuiesc antrenati.
Probabil ca joi o sa-i inlocuiasca aparatul de respirat de pe trahee si daca totul decurge bine s-ar putea ca pe vineri sa le trimita in Vancouver. Am intrebat=o pe Laura despre ea, cum mai e ea. Saracuta nici nu a stiut ce sa raspunda. Incearca s-o tina ocupata pe Diana si s-o incurajeze. Are planuri sa lupte pt fetita ei si sa incerce orice e posibil sa-i ofere fetei tot ce se poate.
A zis sa va multumesc tuturor celor care i-ati trimis rugaciuni. Le-a citit, si-a mai copiat din ele, dar nu poate scrie nici un mesaj de la calculatorul din spital.Aaa, a mai spus ca azi Diana nu a mai facut temperatura.
Sa ne rugam in continuare pt Diana, sa nu intervina nici o complicatie, sa se intoarca acasa cu bine si sa se faca bine.

Nelia, atunci suni tu la dimineata?
Conchita, ramane pe joi atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Ma bucur ca lucrurile merg spre mai bine. Si ma rog la Dumnezeu ca vestile sa fie din ce in ce mai bune. Doamne ocroteste-o pe Diana si da putere parintilor ei!

Cornelia, mami dewww.onetruemedia.com/shared?p=1f7b802ef8d6f642515014&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eduard si Eric

MAI 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Doamne ajuta si fii alaturi de micuta Diana si de familia ei!

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Doamne fii alaturi de Diana, Laura si Andrei.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput