Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si dr ce a zis? cum a decurs operatia? ce sanse ii da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Da, ar trebui sa ne organizam cumva...
Are cineva vreo idee, cum?
Eu sint acasa non stop, inafara de atunci cind o sa ma duc sa le vad la spital (trebuie sa intreb cum e programul de vizite pentru pacienti), n-am stabilit deocamdata exact cind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

O sa sun eu in jur de 4 si intreb mai multe amanunte. De veste o sa va dau imediat ce ajung acasa, pe la 8 seara din pacate. Cele care mai vreti sa mai sunati, hai sa ne organizam vorba Danei. Eu sun azi, 2 fete suna maine, 2 suna duminica si tot asa. Ce ziceti?

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Marina, operatia acesta a fost pt a o ajuta pe diana sa respire. Adica in loc de tuburile care le avea in gura, acum areun aparat pe trahee. Sper ca m-am exprimat bine. Acum practic are gurita libera si o sa vada daca poate vorbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Operatia a decurs bine, in ce priveste sansele - acestea raman in continuare scazute ... doctorii de la acel spital, desi au o grija nemaipomenita de Diana, nu prea au experienta in astfel de cazuri ... s-au confruntat doar cu 2 cazuri de o asemenea gravitate si niciunul nu a supravietuit ...
Dupa parerea mea, fiecare are sansa lui ... sunt convinsa ca si Diana are sansa ei si ca cineva acolo sus o iubeste! E o luptatoare, la fel ca si mamica ei!
danaA Sunt de acord cu tine sa ne organizam cu sunatul ... pentru Laura e foarte greu sa spuna de fiecare data acelasi lucru.



Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Diana, multa sanatate iti doresc! Sa dea Domnul sa te faci bine!
Laura, sa fii puternica!
Dumnezeu sa va ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

As putea si eu s-o sun pe Laura, si chiar mi-as dori sa pot vorbi cu ea, insa nu am nr. de tel. Daca puteti sa mi-l trimiteti si mie pe PM, va multumesc



Multumesc piticutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

grea incercare...nu pot,decat sa ma rog din tot sufletul ca Dumnezeu sa faca o minune,si sunt convinsa ca asa va fi,ca micuta Diana si taticul ei sa se faca bine si toti trei sa fie o familie frumoasa si buna ca si pana acumDUMNEZEU SA VA AJUTE!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am vorbit si eu cu Laura, am intrebat-o daca poate sa vorbeasca si mi-a spus ca da, ca Diana doarme. Am vorbit chiar mult cu ea, imi cer scuze pentru fetele care mai sunau, dar eu cred ca Laurei ii face bine sa vorbeasca, sa mai dea afara si din ea, ca totusi duce greul psihic in toata aceasta tragedie, in sensul ca trebuie sa fie fizic si sufleteste alaturi de amindoi. Noutati nu am, in afara de ce au spus fetele, am intrebat-o si de miscarea piciorusului, ea (si eu) e optimista, dar medicii spun ca inca nu inseamna nimic pentru ei. Diana dormea si exact la sfirsitul convorbirii se trezise un pic si a zimbit, mai strimb, dar a zimbit... Cred ca se simte si ea mai bine fara acele tuburi si pe fata si in gurita, acum sa speram ca totul va evolua bine si incet-incet vor vedea ce se poate face pentru ea. Sotul se simte si el rau, are dureri mari, nu prea maninca si ar avea nevoie pentru ca i-a iesit ca e anemic si astazi, cind nu raspundea la telefon, Laura era la el sa-l faca sa manince ceva si sa-l mai intareasca, ca nu se simtea prea bine nici psihic. Nici situatia lui nu e deloc roz, dar tot ce are pare a fi in proportie mare recuperabil (cu fizioterapie).

Sint de acord cu organizatul sunatului, eu am sunat astazi, las pe celelate fete sa sune si sa ne spuna noutatile. Si mai sun cind imi vine rindul... Mi-a zis Laura ca a reusit sa intre pe DC si sa citeasca citeva din rugaciunile si mesajele postate si i-a facut bine sa vada ca cineva s-a gindit la fetita ea si e convinsa ca asta a ajutat-o si o va ajuta si de acum incolo.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Am reusit sa vorbesc si eu cu Laura si in mare parte mi-a spus cam aceleasi lucruri enumerate de Nelia. Era fericita ca atata lume se gandeste la ei si crede ca rugaciunile si gandurile bune vor continua sa ii sustina. I-am spus ca asteptam vesti bune despre Diana. Dumnezeu sa-i intareasca!

Mergi la inceput