Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 151

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Fetelor, Dienuta vorbeste si cinta...
Isi foloseste glasciorul cit poate de mult si este foarte fericita mai ales cind iese la plimbare. Duminica de exemplu a fost la shopping intr-un mare Mall si la departamentul de jucarii a facut o gramada de cumparaturi, dupa care a cerut cu insistenta sa se intoarca la spital. Cind Laura ingrijorata a intrebat de ce Diana, nu te simti bine, ai nevoie de ceva, printesa noastra a raspuns cit se poate de nevinovat: Nu doare nimic, hai sa jucam... cu jucariile noi..

Nu-i asa ca-i o scumpete... Of Doamne, iti multumim din suflet ca esti linga puiul mic! Ajut-o sa se faca bine, sa se bucure din nou de copilarie, de viata, de parintii ei minunati.

Laura si Andrei sunt super ocupati in ultimul timp, sunt atitea de pregatit si de cumparat pentru intoarcerea Dianei acasa. Cu ajutorul lui Dumnezeu insa se vor rezolva toate pe rind si speram ca pe la mijlocul lunii viitoare Dienuta sa vina acasa. Va voi tine la curent.

Multa sanatate tuturor si Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Vai ce ma bucur pentru progresele facute de micuta Diana. Ne rugam in continuare pentru aceasta minune de copil si familia ei. Doamne ajut-o in continuare pe Diana sa se faca bine. Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Diana vorbeste si cinta!!! Am citit pe la prinz mesajul, am plecat de acasa si nu am apucat sa raspund si tot drumul mi-au rasunat aceste cuvinte in minte. Diana noastra vorbeste si cinta! Atit de mult ma bucur pentru micuta noastra si pentru parintii ei minunati, incit nici nu-mi gasesc cuvintele ca sa-mi exprim bucuria. Stiu doar ca ma rog in continuare ca pasii mici sa se mareasca si Diana sa ajunga acasa, in camera ei, chiar daca va fi altfel amenajata, sa fie zi si noapte linga parintii ei care o iubesc atit de mult. Doamne ajuta-ne si fa sanatos acest copil atit de dulce si atit de incercat.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Ma bucur mult de tot!!!! Sanatate multa!
-ici multi pentru Diana si -icele pentru parintii ei si pentru cei care sunt alaturi de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ce vesti minunate !!! Multumim ,Doamne, te rugam sa o faci bine de tot !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Dienuta noastra vorbeste si canta uraaa ... inca o minune! speram ca de acum vom auzi numai vesti bune despre Diana. Anul acesta va fi un an plin de minuni pt. Dienuta noastra.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ma bucur extraordinar pentru progresele facute de Dienutza si sunt absolut convinsa ca totul va fi bine pana la urma. Tin pumnii stransi pentru voi, Dumnezeu sa va ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

draga de ea, cred ca mami si tati sunt tare fericiti sa-i auda glascioru. e bine ca sunt ocupati, trece timpul altfel si nu au timp sa se gandeasca la ce a fost, numai ca e din ce in ce mai bine si ca in curand vine printesita acasa.


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ce veste minunata! Diana vorbeste si canta, in curand sper sa auzim si ca Diana va merge si ca diana va revenii la o viata normala! Doamne ajuta!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Dienuta este relativ bine, destul de bine dispusa desi a avut doua zile cind a fost mai moale. Laura banuieste ca ar fi fost putin racita, mai ales ca a cam avut secretii , mai multe ca de obicei. Dar una peste alta papusica noastra este bine. Nu a mai fost la plimbarica de duminica pentru ca Laura a fost bolnava si pentru prima oara de la accident i-a fost imposibil sa mearga la spital. In primul rind pentru ca i-a fost rau si al doilea pentru ca nu a vrut sa duca ceva microbi acolo la spital, unde pe linga Dienuta, mai sunt doi copilasi cu probleme la plamini. I-a fost cumplit de greu si s-a simtit foarte vinovata ca nu a putut sa-si vada puiul. Acum s-a intors la servici, insa nu e refacuta.
Noutati despre Dienuta:
- Laura a inscris-o la gradinita pentru Septembrie. Desi totul a fost Ok la inceput, acum si se pare ca va trebui sa gaseasca o alta gradinita care sa fie in perimetrul in care locuiesc ei. Cea la care a fost incrisa Diana deja e putin in afara "sectorului". O mica problema ar fi faptul ca nu toate gradinitele au handicap accees si pentru Diana este primordial. Va voi tine la curent.
- la sfirsitul lunii asteia Diana va face un nou test de inghitit si toate rugaciunile nostre se indrepta spre Dumnezeu sa-i aminteasca ca sufletelul asta mic are acum nevoie atit de mare de ajutorul lui. Rugati-va cu noi dragele noastre.
- saptamina trecuta o noua fizio-terapista a vazut-o pe Dienuta si a discutat cu Laura despre posibilitatea de a-i face micutei un assessment complet. Vor sa determine cu precizie care sunt zonele unde Diana simte si in functie de rezultat sa ia anumite hotariri. Vrea deasemenea sa-i faca Dienutei un nou MRI. Singurul pe care l-a facut a fost atunci imediat dupa operatie si bineinteles ca foarte multe nu au putut vedea din cauza faptului ca locul era inflamat, singerat. Trebuie sa vada, procentual, cum arata acum gitului ei, cit a fost sectionat sau cit a fost intins si care sunt probabilitatile de insanatosire si cit. Deasemenea ii vor ajuta sa stabileasca ce este de facut in continuare, ce tratament este necesar, ce fel de fizioterapie este indicata, ce exercitii, ce fel de aparatura este mai folositoare. Intrucit MRI-ul va fi total, vor putea sa vada daca si cit creierul Dienutei a fost afectat din cauza lipsei de oxigen imediat dupa accident.

Dupa cum vedeti multe lucruri se vor intimpla in viitorul apropiat si cu ajutorul lui Dumnezeu si a rugaciunilor vostre vom auzi numai de bine.

Multa sanatate tuturor si Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput