Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 148

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna Fetelor,

Am fost pe 23 decembrie sa o vad pe Diana si vreau sa va spun desi nu mai fusesem de multa vreme, Diana arata mai bine ca oricand, era fericita ca si mami si tati erau langa ea si i se acorda maxima atentie.. il astepta nerabdatoare pe Mos Craciun si s-a bucurat mult cand i-am spus ca i-am adus si eu ceva de la Mos.. i-au placut la nebunie cartile de la Lucia, imediat a inceput sa se joace "look and find" cu mami..

In rest, probabil e de prisos sa mai zic cat de mult m-a miscat devotamentul parintilor, care nu aratau deloc obositi ci mai degraba fericiti ca sunt impreuna cu fetita lor.. Doamne Ajuta sa se faca Diana din nou bine, si ceea ce se intampla acum sa ramana doar un vis urat!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Laura draga , tie si familiei va doresc din suflet ca anul ce vine sa va aduca numai bucurii, fericire si multe impliniri, sa aveti parte de sanatate si surprize frumose! Sa fiti eliberati de toata tensiunea si obstacolele si sa o aveti acasa curind pe Dienuta.

cu drag si toate gandurile bune indreptate catre voi,

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:

Diana ursulet iubit, Laura si Andrei, sunteti in continuare in rugaciunile mele.
Va doresc si eu un AN Nou cu sanatate, ca-i mai buna decat toate!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Diana, Laura si Andrei va dorim un 2008 cu multa sanatate si multe bucurii.
Sa dea bunul Dumnezei ca anul ce vine sa va aduca lumina in casa si in suflet si insanatosire grabnica micutei Diana.
La multi ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Draga Diana, acum aproape de trecerea dintre ani, iti doresc din tot sufletul ca Noul An sa fie un nou inceput in viata ta, sa-ti aduca sanatate si insanatosire grabnica cu progrese multe si minunate. Sa te faci bine minune mica, iar ceea ce s-a intamplat sa ramana in urma doar un vis urat.

Dragi parinti va admir curajul, devotarea si eforturile pe care le faceti. Sa va aduca Noul An fericire si zambetul pe buze, o Dienuta sanatoasa, care sa alerge din nou prin parcuri. Sanatate, sanatate si iar sanatate.

Cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

La multi ani, Diana!! Noul an sa iti aduca sanatate multa ca de asta ai cea mai mare nevoie acum !!! Asteptam sa te faci bine !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Diana- multa sanatate si noul an sa iti aduca numai vesti bune.

LA MULTI ANI !
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

La Multi Ani tuturor dragelor si scuze ca n-am mai scris de mult!
Acum am terminat de vorbit cu Laura la telefon si la fel ca si mine si ea isi face multe procese de consitiinta ca nu a mai avut timp sa intre pe forum sa va dea vesti.
Sunt foarte ocupata la servici si de aceea va scriu pe scurt 2 vesti bune despre situatia Dienutei. Doctorul i-a spus ieri Laurei ca el doreste ca Diana sa plece din spital cu glas si capabila sa manince. Pentru ca aceste lucruri sa fie posibile, i-au schimbat ieri Dienutei tracul (tubusorul din git) cu unul putintel mai mare cu scopul de a-i desumfla balonasul din piept si a o ajuta sa-si foloseasca corzile vocale pentru a vorbi. Normal ca Dienuta nu e tocmai confortabila pentru moment, ii va trebui putin timp pentru a se obisnui cu schimbarea dar doctorul e increzator ca totul va merge bine. Plaminii ei sunt bine, e posibil sa se inflamaze putin, dar nu e obligatoriu. Trebuie insa foarte multa atentie.
Tot ieri, doctorul i-a spus Laurei ca face tot posibilul ca Dienuta sa fie in stare sa manince inainte de a merge acasa. Starea de sanatate a Dianei este mult mai buna decit preconizau ei si acesta este motivul pentru care spera ca aceste minuni sa se infaptuiasca cit mai curind. Aseara au iesit cu puiutu mic afara la plimbare, numai familia, si a fost tare bine chiar daca nu au stat prea mult. Era destul de rece si desi au infofolit-o pe Diana cum au putut mai bine, teama de raceala i-a adus inapoi in salon. Se pare ca exista sanse bune sa-i acorde Dienutei privilegiul de a merge acasa citeva ore, daca Doamne ajuta totul merge bine.
Sper ca am inteles bine si am povestit corect vestile de la Laura. O sa faca tot posibilul sa intre si ea, dar credeti-ma ca este foarte ocupata, plus ca de la servici nu prea poate intra pe net.

Haideti sa ne rugam inca o data ca micuta Diana sa poata respira singurica curind! Doamne bunule fa ca acest an sa fie unul plin de minuni pentru Dienuta, pentru sanatatea ei! Ajut-o sa-i innebuneasca iar pe parintii ei cu glasciorul ei dulce! Si ajut-o sa poata minca si ea cupcake si pizza cu spanac de ziua ei!

Pucici la toata lumea!
Lia


Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Doamne Lia multumim de vestile bune care nu le-ai dat. Ne rugam in continuare pentru Diana sa se faca bine.
Eu cred din tot sufletul ca aceasta minune de copil o sa se faca bine.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

rectific "vestile bune pe care ni le-ai dat"

Mergi la inceput