Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 131

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Of Dienutza mica si frumoasa..Citind ce ai scris, mi-am dorit sa am puteri supraomenesti sa pot face ceva sa o ajut, sa fie totul ca inainte..!Multa multa putere va doresc!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si pe mine m-a bufnit plansul cand am citit cat de mare e lupta...cat de grea e fiecare secunda...

Doamne ajut-o pe Diana sa fie repede ca inainte, e multa munca...dar Diana e puternica si e o invingatoare!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Brandusa, ma bucur ca ai reusit sa ne mai dai vesti despre voi, imi inchipui saraca Laura ce obosita trebuie sa fie de atatea luni.. of, sa dea Dumnezeu sa treceti cu bine peste lunile astea si sa ajunga Diana mai repede acasa, respirand singurica..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Maine, toate (sau aproape toate) gagicilie de aici din Vancouver ne-am hotarit sa mergem la Dienuta s-o vedem, s-o rasfatam putin, sa ne jucam cu ea si cind va ajunge tati de la servici, le vom fura pe mami si tushusha pentru vreo doua ore sa mergem la diner.

Brindusa, pentru cine nu o cunoaste, este o persoana extraordinara. La fel ca si Laura, are un suflet mare si frumos si o iubeste pe Dienuta de nu va pot spune. Am cunoscut-o cu ceva timp in urma si am ramas uimita cita dragoste, rabdare si credinta exista intre cele doua surori si toate la un loc se rasfring asupra Dienutei.

Nu se poate ca toate rugaciunile noastre si ale copiilor nostri sa nu ajunga la Bunul Dumnezeu si sa-l induplece sa faca o minune pentru acest mic sufletel care a suferit atit de mult in ultimele 3 luni si sufera in fiecare zi. Nu se poate. Simt ca va fi bine!
Ajut-o Doamne pe papusica noastra sa se faca bine. Ajut-o sa respire singurica, sa poata vorbi din nou, sa-i auzim glasciorul mic si dulce stringindu-l pe Totame (pisoiul ei de acasa), sa poata sa manince din nou inghetata si bomboane M&M (pentru moment doar le simte gustul cind mami si tushusha ii dau cu lipstick pe buzite), sa poata sa se joace cu toate jucariile si jocurile pe care le-a primit in aceste 3 luni. Ajut-o Doamne sa fie din nou copil!

Cu drag,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Am un mic moment de pauza, pentru ca Diana a adormit putin Este ora 16:00 si Laura nu e aici pentru ca a plecat cu Andrei ca sa caute o masina tip "mini-van", adaptata nevoilor Dianei (sigur, speram ca Diana sa nu aiba nevoie de ea in viitor) cu rampa pentru scaunul cu rotile si loc suficient ca acesta sa incapa, cu climatizare... in fine...
Dupa serviciu (adica dupa ora 12:00 - Laura lucreaza jumatate de norma acum), Laura si Andrei (Andrei si-a luat liber astazi, ca sa mai rezolve din probleme)au fost impreuna ca sa rezolve situatia contului Dianei. Din cate au apucat sa-mi spuna, am inteles ca au si facut depunerea banilor primiti pana acum! O sa revin la Umanitare azi sau maine ca sa comunic toate datele, numarul de cont... lista completa a donatorilor de pana acum si extrase de cont le voi face probabil in week-end...
Programul atipic si lipsa indelungata a Laurei, au agitat-o destul de serios pe Diana - imi dadeam seama si dupa pulsul ridicat - desi i-am explicat unde e mami si am incercat sa-i distrag atentia cu diverse jocuri. Si din cauza asta cred ca a adormit acum.
Altfel, ieri a fost destul de vesela, pentru ca dupa-amiaza a iesit din nou afara, la soare... dupa mult timp... S-a bucurat de ciorile si pescarusii pe care i-a vazut, de avioanele care treceau pe deasupra noastra, de iarba, de floricele - i-am cules cateva ... am facut si poze ( poate-mi fac timp intr-una din seri ca sa le descarc)

Ieri, prin fata geamului rezervei ei a trecut o mama cu un bebelus in brate. Si Diana s-a luminat toata si a facut "click", sa ma atentioneze, si razand cu toata fetisoara a zis: "look, bebe!" Si eu am zis" da, Diana, bebe mic... iti plac bebelusii mici? " si ea a zis "da" cu o privire topita.... si am intrebat-o: "vrei si tu un bebe mic?" si ea a zis da.... si eu i-am zis... "ei, poate o sa-ti dea mami la anul un bebe mic... ce vrei sa fie, fetita sau baietel?" - am intins eu putin sfoara... si ea a zis foarte hotarata si cu gurita pana la urechi " baietel!" Si apoi, mai tarziu, cand a venit Laura, Diana i-a spus ca vrea un bebe baietel! Offf... iubita de ea!

Din fericire Dianuta este o fire vesela, optimista, luptatoare... are un organism puternic si starea ei generala de sanatate isi pastreaza echilibrul.
Din pacate n-au mai aparut imbunatatiri semnificative... sau semne care sa ne dea sperante ca ea isi va reveni foarte curand... poate e vorba doar de timp si rabdare...

Oricum, nu ne pierdem speranta si ne rugam, NE RUGAM DIN TOT SUFLETUL CA DUMNEZEU SA NE_O DEA PE DIANA INAPOI, ASA CUM ERA EA INAINTE DE ACCIDENT!

DOAMNE AJUTA!

BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Brindusa- multumim de vesti, le citesc mereu plingand si ma rog sa se faca BINE DIANA si REPEDE daca se poate, e grea lupta dar si DUMNEZEU E MARE SI SIGUR O VA AJUTA!
Doamne Ajuta!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Brindusa, multumim de vesti!
Nu te descuraja, progresele Dianei sunt ca si baby steps, important e ca exista.

Sa va Dea Domnul multa sanatate si putere sa luptati alaturi de Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Chiar daca nu scriu prea des astept cu sufeltul la gura vestile despre Diana.

Brandusa, Laura si Andrei sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste toate astea. Dumnezeu ne aude rugamintile si trebuie sa o ajute pe frumoasa Diana sa redevina copilul dinainte.

Doamne ajuta!

Sunteti mereu in gandurile noastre iar de fiecare data cand pot aprind o lumanare si pentru Diana si ma rog pentru ea si familia ei.

Selena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Acum ca Brindusa descrie cu asa multe amanunte cum decurge o zi din viata lor, abia acum realizez cit de tare a fost Laura in lupta ei. Sa va ajute Dumnezeu pe toti, sa treceti cu bine peste toate, sa veti putere sa mergeti mai departe si Dianei ii tinem pumnii in continuare si citim tot timpul despre progresele ei!
Doamne ajuta!
Simona-Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, asa cum scria Lia cu o pagina in urma, ne-am intilnit aseara toata gasca DC din Vancouver (mai putin Sofie care a avut un appointment si Dana - daiopri) la spital... deja le-am speriat pe asistente de cata lume se adunase in camera Dianei..

Eu nu o mai vazusem pe Diana de mai multe saptamani, dar arata foarte bine, a scapat de toate firele de pe fata, e mai implinita, si ca de obicei foarte foarte frumusica..
S-a bucurat de cadourile primite, de pozele si picturile de la pucku si chiar a zis raspicat ca vrea sa faca un puzzle cu Blue pe care tocmai il primise, iar apoi sa vada una dintre noile casete...

Apoi a venit tati si noi am plecat cu toatele la terasa, am petrecut cateva ore frumoase, ne-am amuzat si cunoscut mai bine (cele ce nu ne stiam).. Brandusa e o fata tare de treaba, iar Laura arata mai bine de cand o are pe surioara ei langa ea..

Asa cum zise Brandusa, si Lia, noi toate ne rugam si speram ca o sa fie bine si Diana va inregistra mai multe progrese in lunile urmatoare. Doamne Ajuta!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput