Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 127

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

mi-au dat lacrimile citind mesajele fetelor...
Cat de greu trebuie sa le fie la toti trei...Eu cat am fost gravi cu bb2 si nu l-am putut tine in brate pe bb1 a fost cumplit, si totusi il imbratisam cand stateam in genunchi.

Le doresc tot binele din lue si zide zi gandul imi fuge la Diana, sa se faca bine si sa uite prin ce trece acum!
La multi ani taticului norocos ca are asa niste fete puternice langa el!

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumim din suflet pentru vesti! MA bucur tare mult ca DIana este mai bine. Incet incet Dumnezeu o va ajuta sa isi revina.
MUlta sanatate si numai bine !


Nana, 34+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Postez inca odata mesajul pe care l-am pus si la Umanitare.. pentru cine nu este la curent, campania pentru Diana se va inchide pe 14 august, astfel incat toti banii stransi pana acum sa ajunga in posesia Laurei. Ce se va intampla dupa aceea, daca vom putea reincepe o a doua campanie, nu se stie inca..


In caz ca nu toata lumea este la curent, situatia banilor din Canada sta in felul urmator:

- cecurile trimise mie au fost date Laurei, pe masura ce le primeam; Laura va posta o lista cu sumele primite de ea si donatorii.. de asemenea Laura va depozita toate cecurile primite pana acum direct in contul Dianei..

- Banii trimisi prin Paypal & email money transfer, sunt in contul meu (un al doilea cont deschis la banca mea), si acesti bani vor fi transferati direct in contul Dianei imediat ce este deschis.. iar Laura va confirma transferul si suma..

Multumim tuturor care s-au implicat pana acum in orice fel, si speram sa putem ajuta pe Diana si de acum incolo!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Redau mai jos noutatile despre Diana trimise de Lia:

Aseara am fost la spital si Dienuta era bine mumusica scumpa. Ne-a zimbit tare mai ales cind a vazut balonul. Am "discutat" si noi un pic, ne-am jucat cu crocodilul, am citit din carti, am facut masaj la minute si picioruse.
A stat in scaunel azi, nu foarte mult pentru ca o durea spatele si a cerut in pat. De altfel de dureri nu s-a mai prea plins. A miscat capusorul un picut... am fost atit de fericita s-o vad. Off Doamne, ajuta puiu asta mic sa se faca bine, te rogum din suflet.
Laura era foarte obosita insa bineinteles nu pentru Diana. I-am dus niste ciorba de burta si a fost foarte bucuroasa. Abia astepta s-o guste. Pacat ca lui Andrei nu-i place.
Andrei este bine, dar ca si Laura obosit. Pregatesc camera pentru Brindusa care va sosi vineri la prinz. "

Multumim mult Lia si vacanta placuta in continuare.
Andrei, cu intarziere LMA si sa ti se indeplineasca dorintele.
Brandusa drum bun si sa ajungi cu bine aici.

Doamne fa o minune si pentru Diana asa cum faci pentru multi altii!
Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Donatiile pentru Diana vor putea fi strinse si de acum incolo. Si rugaciunile si gindurile buneVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Multumim moderatorilor si adminilor ca ne-au lasat sa continuam campania Dianei!

Eu nu am mai fost la fete zilele trecute, dar sper sa vina celelalte fete cu vesti mai multe...

Doamne Ajuta sa se faca bine Diana!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Asteptam in continuare vestile bune !!!

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Am vorbit cu Laura, si Diana este bine. Duminica i-au scos tubul prin care o hraneau din gatut si l-au pus direct in stomacel. Si apoi i-au scos si tubul de la nasuc. Acuma are frumoasa ei fetisoara libera.
Abia o asteapta pe matusica ei, la fel si Laura.
In rest cu Dumnezeu inainte ne bucuram de orice mic pas inainte si ne rugam cu totii in continuare sa fie totul cat se poate de bine.


Doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

DOMANE AJUTA ca de sfanta zi a "adormirii Maicii Domnului" Dumnezeu, Maica Domnului si Iisus Hristos sa se milostiveasca de nepotica mea iubita Diana Maria si sa faca o minune cu ea!
Doamne Ajuta sa respire singurica, fara ajutorul aparatelor!
Doamne Ajuta sa manance singurica, fara ajutorul tuburilor!
Doamne Ajuta sa se joace din nou, sa alerge, sa-si foloseasca manutele si piciorusele, sa fie ca inainte de accident, sanatoasa, vesela si puternica!
Doamne Ajuta sa creasca mare, frumoasa si desteapta - asa cum i-a urat tatal meu in agonie, inainte de a pleca dintre noi, inainte de a o cunoaste pe Diana, inainte ca ea sa se nasca - avea 3 luni in burtica Laurei..!

AMIN!

BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Brindusa,

sa te,( sa ne) auda Dumnezeu rugaciunile pentru puiul mic ,

drum bun spre Vancouver!

http://www.floriinro.ro/

Mergi la inceput