Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza..
nma - vazut poze..esti o mamica frumoasa.tinem pumnii in continuare.
stef moare de cald, se trezeste noaptea si vine la noi in speranta ca e mai racoare....teapa!!!!!
eu cand ma gandesc cat mai am...abia astept sa treaca timpul.
si stef a primit role, dar e un antitalent inascut...seamana cu ma-sa!
va dau un pupic racoros...sau cel putin incerc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetele!

ne luptam si noi cu caldura, ce sa zic...

noi avem aer conditionat si la servici si acasa, dar problema e cum ajungi de colo-colo...
barbatu e cu masina, dar eu cu transportul in comun... o placere, ce sa zic?!

ma dispera astia micii, cu asa caldura ii tin numai in casa (seara se racoreste dupa 9 jumate, ora la care e exclus sa mai am eu si adi energie sa-i ducem afara...) consecinta este ca au atata energie neconsumata ca ne aduc la disperare... fac tot felul de pozne...si noi tipam la ei...

in we am fost la tara, unde a fost atat de cald ca am pus cortul in curte si am dormit acolo cu baietii. a fost distractie maxima... vineri seara s-au tot jucat in cort, da cand a fost vorba sa se culce tudor a zis ca lui ii este frica, ca daca vine vreun sarpe/ soarece/ pisica sau asa ceva??? asa ca el a dormit in casa cu socrosenia... bogdan intai a zis ca doarme si el in casa, da pana la urma a venit sa ne zica noapte buna si a ramas cu noi... se vede ca e mai mare, curajosul mamei! (de altfel, el a fost cu noi anul trecut la portita, 1 saptamana la cort, fara sa-i fie vreo frica... da ce te faci cu puterea imitatiei?!)

la trezire, l-a intrebat tudor cum a fost in cort, si dupa ce au discutat intre ei a decretat si piticozauru' ca va dormi in cort, ca i-a trecut frica...

sambata seara au venit si verii nostrii cu cele 2 fetite ale lor si, logic, cu cortul... asa ca sa te tii alergatura si joaca, cand la noi in cort, cand la ei... pe la 11 tudor a cedat, a zis ca el e obosit si vrea sa se culce, i-am pus pijamalele si l-am bagat in cort, intr-un minut a si adormit...

bogdan si fetele s-au chitait pana pe la 1 noaptea, asta pt ca nici noi astia marii nu ne potoleam dintr-un ras - barbatii o cam luasera pe aratura: cica de canicula n-au mai putut nici apa sa bea, s-au hidratat toata ziua cu bere - au facut un calcul simplu (cel putin pt ei) ca daca trebuie sa bem minim 3 litrii de apa/ zi, berea are doar 80 % apa, asa ca trebuie sa bea minim 5-6 litrii...

asa ca pe la 12 noaptea adi se bagase in piscina (fara slip, ca era departe...) iar noi ne tavaleam de ras pe langa el...

cam asta a fost programul de we, macar am putut sa mai stam si noi cu baietii pe afara, ca la oras la 9 dim intram in casa de caldura... au stat cam toata ziua in apa, mai putin somnul de pranz.


_
ANAMARIA, o mami ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000) si

Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Salutare dragi mamici!

Eu ma lupt cu lenea aici - mai e doar o saptamana pana la concediu si pe cuvantul meu ca numar orele. Parca e mai ceva decat in liceu cand venea vacanta.

Day-camp-ul a venit si s-a dus, nu prea a inteles nimeni nimic din el. Copiii erau asa de obositi seara ca dormeau inainte sa iesim cu masina din centru si se mai trezeau a doua zi dimineata. Nici noi nu eram mai breji, pentru ca ne sculam devreme sa ii ducem. Ce a facut Ana acolo au aflat probabil si pietrele de pe strada, ce a facut Matei ramane un mare secret. Pentru ca, nu stiu cu cine seama baiatul asta, dar ii
scoti vorbele din gura cu clestele, si daca il intrebi ce a facut la gradinita raspunde invariabil "bine". Ce ai mancat? Mancare. Cu cine te-ai jucat? Cu prietenii. Asa ca am aflat ca a inotat (mai mult de la costumul de baie ud, decat de la el), i-a placut, au desenat, dar nu ar mai vrea inca o saptamana. Si pana la urma l-au ajutat sa faca dus si s-a descurcat singur cu restul (nu a pierdut decat o jacheta si o soseta ). Cred ca totusi era cam mic pentru afacerea asta si era mai buna varianta prescurtata (pana la pranz).

Si la noi a venit caldura si, pentru prima data, ma bucur ca avem dormitoarele la demisol unde dormim cu plapumica in timp ce la etaj nu poti sa respiri de cald (o scuza perfecta sa nu mai gatim nimic).

Nma - 8 august e o zi minunata - doi din prietenii mei cei mai dragi s-au nascut pe 8 august. Altfel, pe cuvantul meu de leu, si 6 august ziua mea e grozava.

Romana si Aditzu - aspirantele la carnet - pe mine ma urmareste scoala de soferi - in facultate am facut scoala, am picat examenul si pe urma nu am apucat sa il dau din nou pana mi-a expirat hartia, am facut-o din nou in 2000 cand am luat carnetul si aici trebuie sa o fac din nou (macar partial). Partea nasoala este ca aici nu poti sa faci programare la examenul teoretic si trebuie sa stai la coada la registry (locul in care inregistrezi copii, masini, firme, catei si ce-o mai fii) sa il dai. Si eu ma tot duc la registry, ma uit la coada si o las pe maine - sunt doua luni de cand am citit cartea si am uitat deja ce am citit. Deci se poate mai rau.

pe curand,
madishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

`neata.
o serveste cineva? acum e inca racoare si se poate.

Jasmina "LA MULTI ANI!" sa cresti mare si frumoasa.

multumesc gabi. alex are sanse cu rolele. i le-am pus si ieri putin.pacat ca nu pot sa ma ocup mai mult de el. eu stau mai mult in pat.

anamaria buna treaba cu cortul. si sotul meu vrea sa mergem in we cu cortul dar unde pot eu sa merg? si ma omoara coloana in pat.... cum asi dormi pe o salteluta? deci eu prefer sa dorm cu nasul in aerul dat de AC.
pe alex cred ca il voi trimite azi la niste prieteni la tara caci la ei e mai racoare. pt azi se anunta temperaturi si mai mari. eu nu pot sa merg caci nu suport drumul.

madishor am spus eu 8 august dar nu conteza cat va fi. oricum se para ca am ramas fara neuron. noi ne-am casatorit in 18 august nu in 8 cum m-am laudat.

va doresc o zi buna. va

nico36+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani celor micuti care au implinit 4 ani : Alexandra, Calin, Jasmina si Alex.

EU am avut azi examen cu scoala de soferi. Am luat sala si am picat cu succes la traseu. Cred ca mai am nevoie de inca vreo 20 de ore de condus ca sa-mi revin. Nu stiu daca mai conduce cineva la fel de prost ca mine.

Bafta Aditzu. Am gresit si eu parcarea laterala cu spatele. Am nimerit o straduta mica si aglomerata. Le urasc. O sa mai dau pe 29 august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

LA MULTI ANI, Emma, mami Claudya - sa ne povestesti cum a fost la petrecere!

LA MULTI ANI, ca am ramas in urma, pentru Alexandra (Alinuta), Jasmina si Alex (nico).

Romana - nu stiu daca te consoleaza cu ceva, eu am carnet de 12 ani aproape, dar in Bucuresti nu conduc decat in situatii de forta majora si numai daca n-am incotro ( a se citi: dupa nunti, petreceri - atunci sint cel mai cel sofer, dupa spusele sotului, sau cand lui ii e imposibil sa ma duca unde am nevoie si nu suporta amanare). Cand mergem la Ploiesti nu concep sa circul altfel decat cu masina, dar aici apelez cu incredere la metrou. De altfel, am avut o tentativa de a merge eu mai des, dar Mariuca nu suporta sa ma vada la volan, i se face cald, sete, foame, pipi, orice, numai sa trec inapoi in spate langa ea. In sinea mea si eu mi-am propus sa conduc mai des, dar mi-e o leneeee si-o sila de condusul in Bucuresti, ca tot aman.
In concluzie, fruntea sus si ia-o de la capat.

nma - stai cumintica, pt ca mai ai un pic.

Madishor - concediu placut si asteptam impresii de pe meleaguri canadiene.

Anamaria - ce semnatura frumoasa ai...

Gaby - felicitari pt fetita, cat despre role, insistati, ca asa am zis si eu cand am suit-o pe Mariuca prima data pe bicicleta.

Altfel, noi sintem inca singuri, dar facem misto prin casa ca stam unul in sufragerie si celalalt in dormitor (eu azi noapte m-am mutat la Mariuca in camera, ca era mai racoare), si ne intrebam (retoric): ne vedem la tine, sau la mine? Nu va ganditi la prostii, ca murim de cald.

Oricum, maine dimineata mergem (sper) s-o luam pe Mariuca de la mama, ca i s-a facut dor de noi si de dimineata pana seara nu intreaba decat cand venim s-o luam. Ieri dimineata cand am vorbit si i-am spus ca nu pot sa ma duc atunci la ea, mi-a zis: mami, ii spun eu lui sefu' ca vii sa ma iei de la buni, sa te lase. Asa ca maine dimineata vreau sa ma invoiesc cateva ore sa ma duc s-o aduc acasa, ca si mie imi e tare dor de ea.

I-am luat cadoul de ziua ei (Ariel+ Flounder+Sebastien de plus) si sper sa se bucure, ca asta a zis ca vrea, o papusa frumoasa. Intre noi fie vorba, mie imi plac mai mult cele gen bebe de pus in carucior si etc, dar de atatea ori imi zisese ca o vrea pe Ariel, incat n-am mai rezistat acum si i-am luat-o.

Nu ne mai intalnim si noi o data dupa ce fac toti copiii 4 ani, sa-i serbam din nou?

V-am pupat,

Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Alexandra, Alex, Jasmina, Emma!!! sa cresteti mari si frumosi!

Pana raspunde Claudia hai ca va zic eu ca fost super frumos la petrecere a Emmei, toti copiii s-au distrat de minune si parintii la fel!

Anamaria, ce baieti frumosi si mari ai, de mami nu mai zic, m-am uitat recent la pozele voastre.

Nma, idem vazut poze, super petrecerea!

Madishor, nu stiu de tine, dar eu parca si mai si, parca n-am mai avut concediu in viata mea, asa il astept de parca ar fi nu stiu ce, mai am 2 saptamani si plecam, iu-huuu.

Nu stiu fetelor dar parca mi s-a luat de munca, nu mai am chef de serviciu, nu stiu ce am sa fac, parca mi-as schimba, daca as gasi ceva part-time, sa mai stau si eu pe acasa sa mai lancezesc...vorba vine, ca numai degeaba nu stai acasa ca sunt atatea de facut.

Amarantina, super vacanta, de cand visez si eu la asa cevaaa, poate la anul..

Romana, nu dispera, ai sa-l iei pana la urma!
Nma, bafta mare ca mai ai un pic!

Va pup



Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

buna fetele,

multumim mult pt urarile de ziua taisiei si cu intarziere uram un la multi ani general!!!!!

v-am citit pe toate, nici nu stiu ce si cum sa mai raspund!

vreau si eu in concediu; am fost si noi cu fetelela costinesti dar vreau sa plecam si singuri...

romana, tinem pumnii sa fie mai bine data viitoare; nici eu n-am luat din prima si oricum nu conduc.

pufulet, ce fac fetele? voi cornelia?

corinaelena, mai scrie-ne, va tin minte! cand vine bb 2???

nma, nastere usoara!

noi cred ca ratam inotul anul asta pt ca efectiv n-am avut timp. taisia merge la un cerc de creatie si cam atat. asteptam gradi.

andra, fetele, mai organizam vreo intalnire? fara plozi eventual, indrazniti? poate spre sf lui aug?

gaby, super ca e fetitza, bravo!

va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


se inscrie cineva la o ? eu mi-am baut deja lapticul.

Emma Maria “ La multi ani!” sa cresti mare, sanatoasa si cuminte!

Multumesc frumos fetelor de urari!

Romana sa fie cu noroc in 29. Nici eu nu am luat orasul din prima desi la sala am facut 26 din 26. Am luat permisul acum 4 ani si la orasi nu prea aveai sanse daca nu cotizai la politist. Eu m-am incapatanat si nu am dat nimic asa ca m-a picat. La a doua incercare am obtinut permisul.
In Bucuresti nu cred ca asi putea sa conduc.

Madi eu l-am invata pe Alex de mic sa stea singur in spate. Mie mi se fare usor rau in masina daca stau in spate. Cand conduc eu trebuie sa stea cuminte si saracul se conformeaza. Cand e sotul la volan Alex vorbeste vrute si nevrute. Pune zeci de intrebari.

Magdone eu deja vreau inapoi la birou. M-am saturat de stat in casa. Si desi imi doream sa stau sa lenevesc, sa nu fac nimic nu pot. Mor ca trebuie sa stau cuminte in casa. Treaba nu pot sa fac, mai spal un vas, doua sau o mancare usoara, dar atat. Noroc ca butonez la calculator. Am inca proiecte in lucru care trebuie terminate pana nasc, dar e greu sa stai toata ziulica singur. Copilul merge afara cu bona si sotul sta toata ziulica la serviciu. Deci ai grija ce iti doresti.

O zi buna tuturor.



nico36+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani Emma!
Claudia Ce mai faci? Ai mai fost la doctor la control dupa operatie?

Nma Sper ca data viitoare sa fie mai bine, eu mai pregatita si sa iau examenul fara emotii. Acum am fost si obosita , de caldura si de faptul ca m-a trezit Maria la 4 dimineata si nu am mai reusit sa adorm. Insa acum m-am enervat tare, tare pe mine si sint foarte hotarita sa iau examenul.

Aditzu Tu ce faci? Iti doresc bafta si sa iei de data asta ca sa-mi porti noroc.

Magdone Mie mi s-a parut mai de mult ca vrei un concediu si ca nu mai ai chef de activitatile zilnice. Si eu vrea sa plecam mai repede ( o sa megem la mare) ca m-am saturat acasa si de Bucurestiul asta de cuptor.

Madic Multumesc de incurajari.



Va pup.




Mergi la inceput