Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amik spune:

danaaa, ce fete frumoase aaaai!!! sa va traiasca!!! sunt absolut adorabile.





Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

LA MULTI ANI, Taisia, sa ai parte de tot ce-i mai bun in viata!
LA MULTI ANI, si aceeasi urare, pentru Razvan (Magdone) si Calin (Maadi), pentru maine, ca nu stiu daca mai apuc sa va urez.

Noi sintem fara copil acasa, dar alergam sa rezolvam cat mai multe din restante, ca dupa ce-o aducem inapoi pe Mariuca, iar nu mai avem timp de nimic. Aseara am fost si am rezolvat si cu locatia pt petrecere, pe care o s-o facem chiar sambata, pe 28, pt ca de duminica intentionez sa-i fac iar bagajele pt o saptamana, sa-mi pun casa la loc.
Pana la urma am gasit un loc de joaca pe langa Stadionul National (si am fost sa-l vedem aseara, cand lumea mergea la concert ), care mi s-a parut OK, au loc si copiii, si parintii fumatori si cei nefumatori, sper sa iasa bine. Macar cu asta m-am linistit, azi trec sa iau invitatiile si cu asta se cam termina treaba mea .

In rest, vorbesc cu ea la telefon de cateva ori pe zi, dar nu prea are chef, e tot timpul prinsa cu ceva, azi dimineata mi-a zis: Ce faci mami? Eu stropesc in curte. Vorbim cand ne vedem, pa. Si asta a fost tot...

Voiam sa va mai zic cate ceva, dar m-a terminat caldura asta (desi la birou e OK), mi se pare ca mi se topesc creierii de tot...

V-am pupat,

Madi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

LA MULTI ANI TAISIA!!! SA CRESTI MARE SI FRUMOASA!

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani Taisia!

SI mie mi-a placut poza cu Sofia in chiuveta. De fapt toate pozele. Se pare ca zona e frumoasa. N-am inteles cum e palaja.

Iar la cit e de cald acum eu as pleca in concediu la Polul Nord. De multe ori ii spun sotului ca ar trebui sa emigram in Suedia, Norvegia sau Finlanda. Ca sa scapam de caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Multumesc mult pentru complimente, fetelor .

Pozele cu vegetatie multa sunt din gradina palatului reginei Maria, care este gradina botanica si este foarte frumoasa. Romana, plaja nu e grozava, cam ca la Neptun. Marea mi s-a parut mai curata decat la noi, nu erau deloc alge sau animale care sa ciupeasca, dar poate am avut pur si simplu noroc.

Pitzinuca, noi am stat la unicul hotel de 4* din Balcic, Mistral (il gasesti pe web). Era frumos ca era exact pe malul marii, traversai strada si stateai pe terasa peste mare la micul dejun. Curat, ei destul de bine intentionati, dar nu erau 4* adevarate - micul dejun era foarte slabut, nu prea stiu tipii engleza, aveau cam 7-8 locuri de parcare greu accesibile - nu stiu ce fac in sezon. PE noi ne-a costat 60 eur/camera dar cred ca nu era sezon plin. Mancarea mi s-a parut ieftina, cam cu 20 eur 2 persoane pe saturate, bunicica, dar iarasi, nimic spectaculos - comparat de exemplu cu Grecia sau Turcia, mai slabutz. Orasul nu prea mai are nimic din partea veche, cate o casa ratacita pe ici pe colo, in rest constructii noi si urate ca si la noi. Nu era animatie, erau turisti dar era liniste.

Concertul mie mi s-a parut senzational. Singura mea problema a fost ca avand locuri in tribune, nu se auzea suficient de tare muzica . Iar cand au luat-o cu scena prin mijlocul publicului mi-am cam ros unghiile de ciuda ca nu-s acolo si ca mi-am luat bilet in tribuna ca babacii . Mi-a placut mult atmosfera, n-am mai fost la concert in Romania sa fie stadionul plin si sa dea din maini tot poporul. Iar ei, nota 10, Mick avea o energie cat pentru 10 oameni, stia sa faca show, sa ii vezi ca la varsta lor mai pot si o fac cu atata placere e extraordinar. Keith luase sigur ceva la bord sau poate chiar mai puternic, era destul de aerian, noroc ca stia inca sa le zica la chitara . Imi pare rau ca nu au cantat Angie - eu romantica incurabila .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

sal....
la multi ani sarbatoritilor! sa creasca mari, sa fie sanatosi si sa le dea parintilor numai motive de bucurie!
ieri am fost la eco morfo, totul e in regula si s-a confirmat ca e fetitza...numai e nici un dubiu...sunt fericita!!!!!
va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

gabi, sunt foarte fericita pentru tine! esti o mamica implinita! sa iti traiasca fetita!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna Fete,

La Multi Ani ! Taisia (pt ieri) Razvan si Calin, multa sanatate , fericire si noroc.
Maadi - ce facetzi ? petrecetzi la gradi ? Ce zice Calin de inot ?
Gabitz78 - bravo, felicitari, tinem pumni mai departe.

Si mie mi-a placut tare mult la concert, a fost super tare. Danseaza si canta Mick Jagger parca are 40 de ani nu 64, si fibra pe el ca la 20 .
Noi am stat pe gazon si tare bine a fost, primul concert la care mi-am luat bilet pe gazon si n-am regretat deloc. Pai in primul rand ca am avut loc sa ne bataim si sa dansam tot concertul plus ca au venit si cantareti cu scena mobila in mijlocul stadionului ceea ce a fost super .

Pupici , Adi

http://good-times.webshots.com/album/553652852HKnUBS


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Magdone - "La multi ani Razvan!" Sa cresti mare si sanatos si sa ai mult noroc.

Gabitz78 - Sa-ti traiasca fetita! Esti o mamica implinita.

Pupici multi,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

La multi pentru Calin!!! Sa cresti mare si voinic!

Gabi, ma bucur mult pentru tine!!! sarcina usoara in continuare, cam pe cand nasti?

Magda, Cornelia, ce mai ziceti sunteti bine?

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput