Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Dana - superbe pozele, fetele sint minunate, acum din poze poate ma insel dar mi se pare ca Sofia nu seamana deloc cu Stefa (asta apropo de faptul ca ai mei baietii parca sint facuti la indigo ), ... si mai ales sotului pozar! Poate ne intilnim diseara pe la concert din nou , daca nu - schimbam impresii dupa...

Claudia - mersic ptr urari, si din partea lui bb Fred care acum doarme in patutul lui cumintel, si e un bb bun si neplingacios, e chiar mai cuminte decit Luca ceea ce eu nu-mi inchipuiam ca se poate.

vreau si eu sa plec din oras, astept luna august sa inceapa si Luca vacanta, desi nu prea stiu unde reusesc sa plec

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna fetele,

In sfarsit am reusit sa mut sotul din dotare care e cam comod si sa mergem la munte week-end-ul trecut. Am fost la Sinaia la o vila in Cumpatu.
Irina a fost super incantata de munte si de telecabina. Oricum de cum am ajuns sambata la pranz la Sinaia, imi arata muntii din jur si ne batea la cap sa ne urcam "acum" pe ei. Vorba vine, ca la o adica, cand a fost sa urcam facea 10 pasi si cerea in brate ca e obosita.
Duminica dimineata ne-am suit in telecabina si ne-am suit la Cota 1400 unde n-am stat prea mult, era frig, batea vantul si nu aveam ce face, asa ca ne-am plimbat putin pe acolo dupa care am coborat, am intrat in padure si am coborat pe jos pana la Sinaia. Noroc ca era la coborare si Irina a mers singura n-a cerut in brate. Am facut 2 ore pana jos, mergand incetisor, dar a fost frumos.

Dana si Magdone - foarte frumoase pozele.
Claudya - Wow , cat ai scris! super ca o duci pe Ema la gimnastica si la inot.
Andra si Dana - iaca , poate facem o intalnire la concert daca nu ne iese in alta parte . Si eu vin, am bilet pe gazon .

Pupici , Adi

http://good-times.webshots.com/album/553652852HKnUBS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

aditzu, gradinita noel se numeste - o gasesti pe net!

dana - super pozele, si sofia e dulcee
gabi - ma bucur sa aud ca esti bine
claudia - bine ca ne mai scrii! ma bucur si de tine ca esti bine, si nu au mai fost complicatii sau alte necazuri de la operatie! aratzi bine, te-am vazut in pozele magdei,
magdone - ce frumnusel e razvan, si nepotzica ce dulcica e, s-a facut marisoara! sa va traiasca amandoi!




b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

buna fetelor, vroiam sa va anunt si pe voi victoia lui andi, e postul de la un subiect pe tema...



"dupa 4 ani de supt degetzel, am scapat si noi.

andi a inceput sa il suga de pe la 3-4 luni, suzeta nu avrut-o nici anterior... era vara si eu ma imbracam cu un maieu de satin... si il luam pe el in bratze si a prins drag de gemul asta de material, toate pijamalele mele din satin devenind cu timpul carpele lui
ulterior, carpitza, a primit si nume "amai" se chema, de la "a mea e"

la inceput isi sugea degetul cu carpa alturi in toate momentele posibile: oboseala, lipsa antren, stres, nemultumire, etc, etc...

nu am incercat nici o metoda; cand l-am dat la cresa, nu l-au primit cu carpa ptr ca o tara peste tot si devenea focar de infectii, deci la pranz a invatat sa adoarma fara ea... si i-am mai redus din ele, am ramas la o singura "amai"

acum cand s-a facut mai mare am inceput sa ii aratamn diferentza dintre cele 2 degete mari: avea unu deget normal si unul muuult mai subtzire - ii spuneam ca o sa dispara de tot pana se face mare... se minuna si el...

apoi am observat ca a inceput sa rareasca momentele se detasa din ce in ce mai mult, si acum inainte de 4 ani am zis ca e momentul! asa ca in seara cand ne-am intors de la mare cand mi-a cerut carpitza, i-am spus ca am uitat-o in masina prietenei cu care am fost, apoi "am sunat-o" pe prietena, ea a cautat in bagaje si in masina si nu a gasit nimic... si-a mai supt degetul 2-3 noptzi dar parca nu mai era asa bun...
m-a mai intrebat de cateva ori, si acum s-a dezobisnuit com plet... fara scandal, fara plansete, v-am spus ca nu l-am fortzat niciodata totul a fost treptat...

nu stiu daca am facut bine sau rau - cred ca a fost bine, ca acum doarme si el mai bine noaptea"

iupiiii!!!



b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Aditzu, Andra - eu am bilet in tribune, in sect 22. Pe gazon, sotzu' :). Andra, si mie mi se pare ca fetele nu seamana deloc, dar daca pun alaturi poze facute la aceeasi varsta nu le deosebesti . E un paradox!

Aditzu - si noi am mers cu Stefi "pe munte" pe la noi prin Simon, mai mult ca sa prinda gustul, cam tot la nivel de 2 ore, ca oricum mergea foarte incet si nu se poate spune ca era cu adevarat o excursie. Am gasit fragute si a fost grozav.

Pitzinuca - felicitari pentru succes, noi care ne chinuim mult cu chestia asta intelegem ce grozav este. La ea e bun numai degetul si inca nu am gasit nici o metoda.

Claudya, ma bucur mult mult ca ai mai scris!!! Te angajezi cumva? Asta e luminita?

Magdone, ce mare s-a facut Razvan . Imi place invitatul cu urechi si blana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

dana - poate imi dai mie please niste detalii pe PM cand ai timp ref la balcic: cazare, masa, cheltuieli... sau niste saituri

v-am spus ca si andi a mers singur pana la urlatoarea si inapoi, doar de vreo 2 ori l-am luat in carca... si de la gura diham spre busteni...
si prin padure aiurea, pe langa busteni, si noi am gasit zmeura, era multa dar nefacuta, aproape de casa gazdei care habar nu avea de ea... data viitoare cand ne ducem o sa fie taman buna...

asa ca poate o punem de o drumetzie usoara cu copiii, cred le-ar placea la maxim...

ce mi-ar fi placut sa ajung si eu la concert, din pacata nu am fost pe faza

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Dana, frumoase poze, aia mica e mortala in chiuveta,
Apropo de invitati, petrecerea am facut-o la gradina botanica unde au organizat ei un fel de show cu animalute, vreo 6-7. De unde stiam clar ca Razvan nu e atras de animale, am fost surprinsa sa constat ca copiilor le-a placut la nebunie si au stat ff cuminti, au avut voie sa atinga animalele, sa le mangaie, sa le dea de mancare. ma bucur ca le-a placut.

Bobi, felicitari ca ati scapat de suptul degetului! O sa-i zic sora-mii ca aia mica suge en-gros degetul mare dar mai are ca e mica inca.

fetelor nu stiu daca v-am zis cat de mult le place parintilor mei aici, nici nu mi-am imaginat ca o sa le placa asa de mult. Bine ca e si prima data cand pleaca ei din tara, n-au mai fost pe nicaieri, tot timpul se minuneaza cat de curat si organizat e totul. Singurul lucru de care se plang e ca nu inteleg limba, se mai intalnesc pe strada cu oameni care ii intreaba cate ceva si nu stiu ce sa raspunda. Dar sunt hotarati sa invete, ceea ce nu ma poate decat bucura.
De frate-miu nu mai zic ca el n-ar mai vrea sa se intoarca deloc acasa .

Nma, ai nascut?
Bibi, ce mai faci?
Carmenutza, ai scris 2 cuvinte si acum gata iar dai bir cu fugitii???


Va pup!

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Claudya: Si eu m-am saturat sa fac acelasi lucru de 4 ani incoace.
In septembrie ma intorc la servici. Astept cu nerabdare. Nu am crezut ca o sa am sentimentul asta, dar pur si simplu vreau sa fac si altceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetele !

nu m-au (mai) atacat si nici muscat cainii... oricum de-atunci evit traseul ala!

mi-am recuperat copiii, duminica (romana, cred ca nu eram totusi atat de disperata incat sa-i preiau pe ai tai... sorry )

we la mare a fost super, vreme buna si revederea cu piticii mei...
joia trecuta la servici am avut o zi infernala, m-au trimis sa sustin o prezentare la o conferinta - de bine ce ma invoisem pt a 2-a zi, ca sa plec la mare; s-au gandit probabil sa recuperez in avans orele respective asa ca desi planificasem cateva ore la prietenii nostrii gravizi in 9 luni din bucuresti, am ajuns la ei abia pe la 9 jumate seara! saraca prietena mea a rezistat eroic pana pe la 12 (ne vedem rar si aveam multe de vorbit...)
vineri am ajuns pe la 11 la navodari, tudor ne-a dat pana atunci de 4-5 ori telefon sa se vaicareasca ca nu mai ajungem odata, ca ii e dor, etc...
cand am ajuns ne-am pupacit si dragalit la greu, dupa care a inceput sa traga de noi ca vroia la mare, la plaja. barbata-meu tot ezita...
asa ca am fost doar eu cu el. a fost super cumintel, i-am dat sa manance de pranz pe plaja, s-a jucat un pic in nisip, i-am adus apa din mare (care era foarte-foarte rece!!!)
sambata am mers la eforie si am facut baie la techirghiol, unde era apa ceva mai calda.
revederea lor a fost plina de doir si emotie - s-au jucat foarte frumos timp de vreo 2 ore dupa care s-au luat la bataie pe jucarii...

cam atat, va las, mai vb maine

dana - ce minuni de fete ai, sa-ti traiasca! tati e un fotograf innascut, dar are si modele pe care te poti baza...
frumoase peisajele, la balcic?! cred ca o sa mergem si noi candva...

romana - bafta la examen, eu am luat din prima carnetul - la sala punctaj minim si la traseu a fost super usor... poate era mai bine sa fi fost mai greu, ca asa poate as fi ajuns sa ai conduc (nu cred ca sunt multe cazuri ca mine: am carnet de 11 ani, am facut scoala de 2 ori - stiti ca am mai luat vreo 5 ore acu 2 ani - si de condus tot nu conduc, sunt tufa de venetia )

claudya - ma bucur sa aud ca esti/ sunteti bine! tot aud de 'taberele' astea de la voi, scoala de vara din padure sau asa ceva... mi se pare super! as vrea sa fie si la noi/ si sa imi pot permite... ca ma gandesc ca daca platesti destul, se gaseste poate...
pana atunci, stam in casa si suferim de cald....

chiar:
voi ce faceti cu piticii? care e programul lor? ai mei sunt dati total peste cap cu caldurile astea, ies afara pana pe la 9 - 9 jumate si dupa aia vor in casa, ca deja e prea cald... seara ar mai fi de plimat dupa 9, ora la care ne apropiem de culcare si oricum noi parintii suntem prea obositi... nu cred ca pot gasi vreo solutie, sper doar sa treaca repede!_
ANAMARIA, o mami ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000) si

Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

"La multi ani TAISIA!" Sa cresti mare si sanatoasa, sa aduci numai bucurii parintilor. La fel si Victoriei.

Dana - Super fetite, sa va traiasca! Poza cu baita in chiuveta este de milioane. Ar trebui pusa pentru reclame la produse pentru copii.

Romana, Aditzu - Bafta multa la examen!

Claudya - Ne bucuram ca sunteti bine. Asteptam vesti mai dese.

Fetele, cum a fost la concert aseara? Banuiesc ca a fost super.

Si noi in we am evadat la munte. A fost foarte frumos, am facut si plaja si baie.Dar asteptam cu cel mai mare interes marea. Daca as putea as sta toata vara la soare, sa ma prajesc. Cred ca am fost soparla intr-o viata anterioara.
Calin a inceput inotul la gradinita ieri. A fost foarte incantat, iar educatoarea mi-a spus ca s-a descurcat foarte bine.
Acum ne pregatim de petrecerea de 4 anisori. Avand in vedere ca multi prieteni sunt plecati din Bucuresti in acesta perioada, il vom serba pe 4 august la Zig Zag playhouse.

Andra - Casca si ochelari pentru inot am gasit in Plaza Mall, la magazinul Champion.

Gio, Cornelia, Carmenutza - Ce faceti, sunteti bine? Nicio salutare din vacanta?

Nma - Completam lista cu un nou racusor?

Pupici la toata lumea.
Maadi si Calin (19.07.2003)



Mergi la inceput