Juniori de iunie-iulie 2003 (1)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

"La multi ani MARIA!" Sa cresti mare si sanatoasa, sa aduci numai bucurii parintilor.

Pupici,

Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Buna fetelor,

Eu sunt in urma cu urarile, cu scrisul, cu tot... dar sa stiti ca nu v-am uitat.

Magdone imi pare rau ca tu care esti asa optimista ai o faza nasoala. Cred ca schimbarea te-a ajuns abia acum din urma.

Romana, ai rabdare cu condusul ca o sa ii dai de cap. Tuturor ni s-a parut greu la inceput. Daca o sa ai si masina, cat de mica, va merita din plin efortul.
Esti o draguta ca ti-ai adus aminte de ziua Sofiei .

Mihaela, aici in Bucuresti exista o clinica unde se fac tratamente dentare nedureroase pentru copii. Se numeste BB Clinic sau cam asa ceva. Stiu ca Magda merge acolo cu Alex. Poate ar fi o idee sa rezolvi aici. Cariile de la dintii de lapte nu au nici o legatura cu dentitia definitiva, mie asa mi s-a spus.

Nma, iti tinem pumnii sa nu vina bb inainte sa fie pregatit . Ai grija multa de tine.

Marox, nu te-am uitat cu Toscana, dar n-am avut timp .

Noi am avut aniversarile fetelor... au trecut ca vantul. Sofia a stat pentru prima oara nesustinuta in picioare in fata masutei cu obiecte - dar de atunci nici ca a repetat figura. Pe Stefania am serbat-o la BooBoo si a fost un succes, am fost foarte multumita de servicii, dintre toate locurile de joaca acolo sunt cei mai atenti - e drepot ca a fost o caruta de bani, deci probabil ca nu vom repeta figura prea curand.

La inot am avut o patanie neplacuta... Stefania si-a scos colacul in mijlocul piscinei, eu eram in tribuna si cand am vazut-o se mai tinea doar cu o mana si dadea disperata din picioare si parea pe cale sa se duca la fund. Instructoarea era la vreo 5 m distanta cu spatele, cu alt copil - sunt foarte multi in grupa. Asa ca reflexul meu a fost sa sar gardul din tribuna si sa sar imbracata, incaltata, cu palaria in cap (din aia stil Indiana Jones...) in piscina sa scot copilul. Cred ca m-am speriat mai tare decat o justifica situatia, si cui am povestit s-a amuzat teribil, dar pe moment a fost cam traumatizant. Insa am ajuns celebra, deja se povestea a doua zi in tribune despre mine . Stefania s-a speriat pe moment, dar acum i-a trecut si asta e cel mai important, mi-era sa nu ramana cu vreo trauma.

Am fost 4 zile si la Balcic, cam obositor cu doi copii, dar am luat-o ca pe o avanpremiera/antrenament la Grecia la vara.

Va pup, noi fugim la munte peste vreo doua zile, ne ascundem de caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor ultimei perioade!

Multumim de urari.

Pupici tuturor!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Kehleyr Am inteles eu bine ? ai sarit in apa imbracata?


Mai nu stiu ce are tastatura asta!!! Ca nu mai bate unele litere!! Si face asta de citeva zile . La inceput am crezut ca nu mai stiu eu sa scriu, de oboseala, dar acum vad ca nu e asta. O fi prea murdara sau s-a stricat, la cit au sarit copiii astia pe ea.

Azi s-a dus cumnata mea cea mica sa nasca al doilea copil. Auziti , zis ca a chemat-o azi si ii da o pastila ca sa-i declanseze nasterea. Eu nu mergeam in locul ei, cu tot riscul de a naste cu alt medic. Avea termenul pe 11 iulie. Sper sa nu o chinuie prea tare.

Gata va pup ca ma enerveaza tastatura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

cu intarziere spun si eu "LA MULTI ANI!" tuturor sarbatoritilor.
un pt performanta soniei. inca putin si nu se mai opreste.

kehleyr eu de luni vreau sa-l duc pe alex la inot si eram putin stresata sa nu patesc ca tine. eu nu prea am sanse sa il scot caci ma misc foarte greu. imi e teama sa il las doar cu bona si macar la primele sedinte vreau sa merg. sper sa imi dea voie sa stau intainsa langa piscina. pe scaun sau in picioare nu am nici o sansa. inca nu stiu care sunt conditiile dar sper sa aflu duminica.
vineri vine alex acasa de la socrii. imi e tare dor de el, dar sunt si putin stresata caci nu stiu cum o sa ma descurc cu mancarea.

pitzinuca eu pe alex nu prea pot sa-l tin departe de apa caci ii place foarte mult. chiar daca e foarte rece si nu il las el tot ma pacaleste si intra.

romana nastere usoara cumnatei. nici eu nu spun de acord cu nasterea provocata fara un motiv foarte serios.

mihaela eu merg cu alex de 2 ori pe an la stomatolog. nu are probleme, dar vreau sa nu ii fie frica si sa prevenim daca e cazul. medicul ne e prieten si are rabdare cu alex.

eu stau toata ziulica in pat. uneori nu am chef de nimic. acum am si o infectie la rinichi care nu prea vrea sa cedeze la antibiotic. ma bucur ca pitica e inca in burtica. contractii tot am dar le contolez cu gynipral si no-spa. cu moralul stau bine, deci sunt bine.

nico33+ 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

romana, eu am nascut pe tudor provocat.
pleca dr la o conferintza, termen aveam pe 23 iunie si el s-a nascut pe 13. pe undeva eram putzin ingrijorata, dar cum fatza de bogdan eram super 'la termen', era si canicula si aveam o burta de greu mai respiram... una peste alta a fost super bine, am nascut repede si usor, el avea cordonul dupa gat si asistentele au zis ca puteau aparea oricand probleme...
si la 3,5 kg mi s-a parut chiar destul de gras pt fundu' meu!
sper ca sunt bine cumnata si bebele ei!

************************************************
tudor se distreaza de minune la mare, a pus un pic de botic cand a vazut ca nu ramane si bogdan, dar l-am lamurit ca e vorba doar de cateva zile... asa ca si-a luat jucariile, colacul, si dus a fost la plaja!
mi-e un dor de el de nu mai pot!
aseara cand am sunat sa vorbim nici n-a vrut sa vb cu noi, doar cu bogdan!


_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani Matei!!!

Ce mai faceti voi Romana_74? Sinteti plecati in concediu?

Anamaria: E adevarat ca la 3,500 kg era dezvoltat bebe. Dar cumnata a nascut-o pe fetita cu 3 saptamini mai repede si era atit de mica, avea vro 2,800 kg. Baiatul s-a nascut ieri pe la 17 si sint bine si el si mamica.

nma Stai cuminte acasa si nu umbla pe caldurile astea ca nu e nici bine, nici usor. Sa ne spui cind te duci sa nasti, daca poti si mai ai timp.

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

"La multi ani MATEI!" Sanatate si noroc mult si tie si fratiorului.

Pupici la toata lumea.
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

la multi ani, copilasi!!! va pupam pe toti!

eu citesc DC in fiecare zi, dar...mai greu cu scrisul.de fiecare data cand ma pregatiesc, se inatampla ceva.

alexandra mea este de doua saptamani cu socrii mei la casa lor de la tara, undeva langa bucuresti, in gruiu de calarasi. e bronzata, mananca neasteptat de bine, chiar cere mancare! alearga toata ziulica, i-am dus toate jucariile de acasa acolo si are cu ce sa se intretina, i-a luat tataiu closca cu pui si un cocos, are 4 caini, este super incantata si nici nu vrea sa mai auda de bucuresti.eventual, ar fi nemaipomenit sa ne mutam si noi si parintii mei acolo ca sa fim toti si ea pe deplin fericita!

acasa am inceput renovarea apartamentului, renovare ce doarea a fi oarecum de mica amploare, doar o improspatare, schimbat tamplaria, dar pana la urma s-a facut ditamai santierul, si eu ma crizez cand ma vad cu peretii beliti si praful de-un deget!

mi-e greu sa mai stau aici.am chef de duuuca!!!maine plecam pt we la munte, macar mai schimbam aerul. de-abia astept vacanta la mare, care e de-abia in septembrie, si sper ca pana atunci sa termin si casa ca sa ma pot bucura pe deplin de ea.

am inceput oarecum investigatiile in vederea unei noi sarcini, dar parca nu ma simt foarte pregatita. parca la orice gasesc si un contrargument.nu stiu din ce cauza mi se intampla asta! sper sa treaca...

va pup cu drag!

Gaby, ma bucur mult pt burtica ta!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Buna

Lecoklar exista si e de la Sandoz... e un antibiotic destul de dezgustator...
Voiam sa va urez zile frumoase de concediu .. si umbra buna;
Noi plecam duminica la mare si dupa cum spuneam va fi inedit pentru ca vom fi doar noi doi: eu si Flaviu!
Vom sta in Eforie Nord si sper sa ne descurcam si sa nu avem probleme.
Duminica dimineata am sa-l aduc in Bucuresti si spre pranz plecam ... Abia astept sa vedem cum va fi...

Daca considerati ca o sa fiti prin zona "Marii Negre" sa-mi dati un mesaj pe mail sa va dau numarul meu de telef.

Va pup si numai bine!




Mergi la inceput