FIV 121

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

carry imi pare rau . Sa te ajute Dumnezeu sa reusesti data viitoare

Adhnana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dariaioanaxx stiu povestea ta pt ca am mai citit si la FIV in Ungaria. Am vrut sa-ti scriu pe PM dar din pacate nu ai. Sfatul meu e sa schimbi dr si dc vrei mai multe detalii te rog sa-ti faci PM. Dr pe care ti-l recomand pt laparoscopie e Ion Ionut de la Giulesti. Chisturile se formeaza din foliculi si dc nu le punctionezi vor creste si mai mult la o stimulare. La tine cred ca e nevoie neaparat de punctionare si cred ca si de un drilig ovarian . Liana_30 a luat AC si i-au aparut chisturi din cate imi aduc eu aminte.
Nusy

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Vin si eu cu o veste...tocmai ce am fost la eco morfo de 20 de saptamani la Dr Iosup si..ce credeti?. FETITA s-a transformat in BAIETEL. Asta in conditiile in care tot dansul in spusese ca e fetita. Suntem la fel de incantati dar inca in stare e soc...

Va pup pe toate fara exceptie si va tin pumnii pentru reusite!

Adhnana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Zouzoumultumim pr. noul capitol!! Sa fie cu noroc! Doamne ajuta!
Adina1967 sa ai gija de puiutii din burtik!
carryce test ai facut? Azi esti in Z 11?
marrinapt. luckeu am facut inhibare cu AC..Lindinett(cred) si am inceput stimularea cu gonal.
andrada p
aurel crisfoarte buna productia! Tinem pumnii pe mai departe!
aldolina
nusy, rubia



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Miki- invata ma te rog pas cu pas cum sa mi activez PM ul ca nu stiu, a mai incercat Pussi sa mi explice dar n am priceput desi nu sunt prea grea de cap dar cred ca a omis ceva, ca n a mers;in legatura cu chisturile, inca nu ma gandesc la punctionare pt.ca asta ar elimina doar efectul nu si cauza si am inteles ca aceste chisturi s ar reface rapid dupa cum mi au zis fetele la cap. precedent;eu sper sa descopar cauza hormonala care face ca acesti foliculi sa nu ajunga la maturitate si sa ramana acolo transformandu se in chisturi; in leg. cu FIV nu am de gand sa incerc sa fac pana nu am ovarele curate si oricum cred ca am sa merg tot la Szeged; mersi si astept sa mi spui mai multe de dr. acesta pe care mi lrecomanzi dupa ce imi activez PM -ul.

in asteptarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

PUSSI merci mult pt. ca ti-ai dat cu parerea,eu fiind la primul FIV nu stiu cum si ce.
ADHNANA sa fie sanatos asta conteaza,ai grija de tine si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

nusy, rubiabafta multa
nu am mai scris pt ca nu m-am simtit prea bine in ultimele zile, am inceput serios sa dar se spune ca e de bine asa ca suportam
bafta si pupicei tuturor fetelor

mona 8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Rubia ziua ET-ului nu se pune asa ca esti in ziua 10. Valoarea - din cate stiu eu - ar trebui sa fie intre 10 si 20. Poate fi si mai mare daca sunt gemeni. Asta e concluzia la care am ajuns singura. Sper sa fie corecta. Tin pumnii!!

Adhnana sa-ti traiasca baietelul!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Nusy,Rubia sa va ajute Domnul sa veniti cu vesti bune!Va tin pumnii si ma rog pt voi!



Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Am fost plecata cateva zile si acum am citi tot din urma...imi pare rau pt fetele care nu au reusit si tin pumnii celor care sunt in asteptare sau in tratament!
Eu am fost saptamana trecuta la eco si totul e ok,sunt pe AC mai am de luat 3 pastile dupa care voi face hormonalele.Am reusit sa imi fac rost de o cutie cu 5 fiole a cate 250 mg de progesteron inj. din Germania.Pe cutie scrie PROGESTERON - DEPOT si mai jos ; hydroxyprogesteroncaproat sexual hormon - si m-am chinuit sa inteleg ceva din prospect dar nu prea am inteles.Voi ce parere aveti?Ati folosit careva asa ceva?Ma gandeam ca il voi lua oricum ,dar bineinteles am sa ma sfatuiesc cu doctorii la momentul potrivit.
Va pe toate!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput