Azoospermie - cap 7 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Nusy,.mi-am mai facut unul...tot Sure Check..deci 3 in total..si mai am unul acasa...ideea e urmatoarea: sunt abia ziua 26..deci nici o zi intarziere deocamdata..
am mai facut teste de sarcina..dar totusi ceva imi spune ca sunt..nu stiu ce..sa ma ajute Dumnezeu..
primul e super vizibil..iar celelalte 2 au a doua linuta..pala..dar totusi o vad acolo..sau ma straduiesc eu foarte mult sa o vad..si totusi daca ma uit atent e acolo..pala asa dar e..
nu stiu unde sa fac Beta...ca e sambata..si oricum rezultatul mi-l dau luni sau marti...(sunasem la IDS si asa era)..asa ca ramane sa mai astept pana saptmana viitoare...pana se face macar ziua 30..deci macar inca 4 zile..desi am niste emotii..de nu-ti poti imagina...

cand stau si ma gandesc ca nici nu am mai vrut bebe..si uite acum..vad putintel dublu...ma resemnasem cu ideea ca nu o sa am ,..decat prin inseminari sau fiv...
nu stiu ce sa zic...poate doar..FACA-SE VOIA LUI DUMNEZEU..
lucrul de caer mi-e frica e ala cu pastilutele pe care le-am luat..sper sa fie totul bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Inuta,pai daca nu ai nici o zi intarziere,cred ca de aceea nu sunt liniile clare.Sure Check se face in prima zi de intarziere,ca sa aiba precizie de 99 %. Eu zic ca e de bine.Stiu ca la Victor Babes dau rezultatul imediat,dar nu stiu daca aveau azi program.Oricum,saptamana viitoare vei sti cu siguranta.Eu iti tin pumnii.In legatura cu pastilele,acum chiar cred ca nu e nicio problema,pentru ca tu le-ai luat mai demult( exceptandu-le pe cele de aseara,dar dulcolaxul nu cred ca dauneaza), pana sa se fi implantat embrionul.Asa ca nu ai de ce sa te temi.Parerea mea!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Nusy..la babes am sunat dar nu mai fac...ca nu mai ai substanta nu stiu de care....
la ids..imi dadea rez..abia marti...
nu stiu unde sa merg..as vrea sa fac analize..
o mai pot face undeva?
maine?
ca apoi de luni termin la 5..si unde mai pot merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Nusy,..am tot cautat postarile tale..cu ceea ce ai facut tu...si nu prea am gasit..ori nu am cautat bine? unde ai scris? ce s-a intamplat pana la urma?
ti-ai facut deja testele?
sa ne ajute DD sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Inuta, imi pare rau dar alt laborator care sa lucreze si maine,nu stiu.Mai ai putintica rabdare si te duci luni dimineata.Nu te poti invoi putin de la serviciu, dimineata?

Postarile mele le gasesti la subiectul FIV,intrucat asta am facut in cele din urma.Din pacate nu am reusit,dar nu prea imi pusesem sperante in primul,de aceea nici nu sunt afectata acum,am trecut foarte usor peste nereusita. In schimb,imi pun mari sperante in al doilea,caci se pare ca acesta e,de cele mai multe ori,cel norocos. Doamne fereste sa nu-mi iasa..sa vezi atunci depresie...Deci,in septembrie urmeaza runda a doua..si sper ULTIMAAAA!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Nusy..iti doresc din tot sufletul numai bine.
Imi pare rau pentru pierderea suferita..si asa cum ziceai si tu..al doilea sa-ti ajute Dumnezeu sa fie cu noroc..

In cazul meu nu mai trebuie sa fac nici un test de sange..mi-am facut azi dimineata inca un test (ma gandeam eu ca e mai sigur cu prima urina..desi sunt pentru orice moment al zilei)..si bineinteles ca mi-au iesit doua liniute...

Nici nu-mi vine sa cred...imi pierdusem orice speranta.si chiar ma resemnasem...ca in toamna trecem la operatiunea fiv..
Eram in sesiune cand s-a intamplat..nu m-am mai gandit la nimic..desi as putea sa spun ca nici nu-mi mai doream..deja..si uite ca s-a intamplat minunea...

Imi doresc ca bebe sa fie sanatos..

Va pupic pe toate..si o sa ma rog pentru voi sa aveti parte de reusite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Asadar,Inuta , FELICITARI! A fost de ajuns unul si bun! Ai grija de tine acum,ia legatura cu un medic cat mai repede,poate iti trebuie tratament de sustinere,ceva( utrogestan).Acid folic iei,nu?

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Multumesc mult Nusy...sa ne ajute Dumnezeu pe toate..
da..i-au acid folic..de un an de zi aproape...de fapt am luat tardiferon fol..pentru ca aveam lipsa de fier..momentan iau numai acid folic...pentru ca nu stiu cum mai stau cu fierul,..sper sa fie bine...
o sa merg la Dr T. oare nu e prea devreme?
parca nu as vrea sa ma trimita acasa..si sa-mi zica sa revin mai tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Inuta, eventual da-i telefon , spune-i ca ai test pozitiv si intreaba-l daca trebuie sa iei ceva pentru sustinere.Eu stiu ca recomanda 4 utrogestan /zi( cate 2 odata,intravaginal) si acidul folic. Voi mergeati la dr.Soare,nu?

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Nusy..noi am mers la Calomfirescu..si la Soare urma sa merg eu...ca sotul deja era satul de medici...si asta urma sa se intample luna viitoare...
deci utrogestanul nu e pastila? e supozitor?
ok. merg sa-mi iau..
ti-am scris si in partea cealalta ca voi lua si nospa

Mergi la inceput