Azoospermie - cap 7 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

andrabirni - am uneori perioade asa aglomerate, ca nu imi vad capul :-)
Apoi am perioade de depresie cand mi se pare ca trece timpul si eu nu fac nimic. Alea sunt perioadele mele de absenta. Sau cand mi se buleste calc. acasa si la serviciu nu apuc sa intru (apropos, m-am virusat iar acasa...)
magduta10 - inseamna ca vom fi aprox. in aceeasi perioada. Cat de mare ai prolactina ? Ai incercat tratament ? Ai aflat de la ce e ?

nusy - azi e ziua cea mare, nu ? asteptam vesti (bune) !

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Miki, multumim pentru noul capitol! votat, sa traiti!

Nusy, asteptam vestea cea mare!



si eu imi doresc numai vesti bune in capitolul asta!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nusy mai e putin si afli valoarea BHCG. Sa dea DD sa fie mare.
Fetelor ati aflat cine face spermogramele la cab dr Dracea? Vreau sa stiu dc e cineva de la Giulesti (Dascalescu sau Cocei).

Va si multumesc pt voturi .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisix tu in ce perioada faci fivul? Eu cam pe 14 iunie ma socotit 28 de zile dar nu mi-e fix cilul deci e posibil o eroare de 2-3 zile deci cam pe 18 iuni ee mai sigur. Cu prolactian fac tratament cu dostinex cind imi creste. Acu si sub limita deci o iau de intretinere doar. Dar tu?


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Nusy tin pumnii strinsi , sa te ajute DD sa fie de bine.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

magduta10 - mie prolactina mi-a iesit maxim dublu; dar cand nu aveam perioade de stres are valori normale; asa ca nu am vrut sa fac tratament
Noua ne-a stabilit biopsia aprx. pe 23-25 iulie dar intre timp ne-am hotarat sa facem si biopsie de diagnostic si acum am vorbit cu dr. Dracea ...ea nu recomanda sa facem doua biopsii asa de curand una de alta (una pt diagnostic, una pt FIV), ca ar trebui sa treaca macar 2-3 luni).
Pana luni trebuie sa luam o decizie.
Am vorbit cu nusy si ma tem ca nu are vesti imbucuratoare
Cand va ajunge acasa poate ne va povesti mai multe

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisix nu mi-ai intrebat parerea dar eu tin sa iti spun, sper sa nu te superi. Si eu stiu ca nu e de bine sa faci punctie dupa punctie, ba nu ii bine nici mai multe punctii indiferent de distant aintre ele. Eu zic sa lasi balta pinctia de dg mai important e sa aveti bebic.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

magduta10 - da, ai dreptate ...insa uite am facut consiliu de familie si am hotarat ca saptamana viitoare sotul meu va face biopsie.
Daca raspunsul e favorabil, plecam in vacanta, ne distram toata vara (avem tot felul de evenimente) si in septembrie -octombrie facem ICSI.
Asta a fost si recomandarea dr. Dracea

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisix oricarea r fi alegerea voastra eu sunt alaturi de voi pt ca simt ca cineva care se confrunt acu aceasi problema aprope , cum ii oligospermia intelege mai bine. Va doresc sa aveti un rezultat bun , chiar te rog sa imi spui si mie, bineinteles de vrei si sa aveti o vacanta superba sa va relaxati la maxim apoi proiect bebe. DD sa va ajute.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Mai fetelor da unde ati disparut???????????

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput