6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Mai conteaza unde si cind v-am gasit? Important e ca sint aici si ca orice se discuta in familia noastra si sint dubii tzup pe net.Barbata-miu a invatat deja lectia si ma intreaba:''Da ce faci, cauti asta pe forum?'' SI zic da si ai sa fii surprins ca si gasesc.
Multumim si eu pe aceasta cale tin sa multumesc si tuturor forumistilor care au fost sint si vor fi alaturi de mine cind am nelamuriri .E foarte important si foarte emotionant pentru mine sa fi gasit persoane cu care nu ma vad nu le aud vocea , persoane ''virtuale'' si sami raspunda la o intrebare , decit sa gasesc pe cineva cui sa ma pling in fata. Pentru mine e mare lucru.
Multumim !!
Un -ic si o pentru fiecare forumist si pentru vara-mea ca ea m-a adus aici.
Crisa

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analex spune:

La Multi Ani!

Eu am descoperit DC acum un an si ceva cand m-am intors la servici dupa nasterea lui bebe ( acasa n-aveam net).

Poti sa afli diverse, 'asculti' povesti de viata, uneori ma mananca degetele sa mai dau cate un sfat...

E frumos intr-adevar sa vezi ca sunt atatia romani peste tot in lume si toti vor sa comunice

La multi ani! si la multe subiecte frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

pai... eu am primit intr-o zi un mail de la o prietena. tocmai nascuse si o anuntasem ca-s gravida. relatiile s-au racit, linkul l-am ignorat. pana inainte sa nasc... cand, ghici ciuperca ce-i...? m-am avantat si-am scris de n-am mai avut aer si m-am adictionat:))

sa le dea dumnezeu sanatate celor care l-au inventat, ca ne-au facut un pustiu de bine si-au pus psihologii pe fuga:)

la multi ani!

miri_mik si pestisorul auriu (28.02.2006)
http://b2.lilypie.com/DjTMp1.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelllyee spune:

bine v-am gasit!...sunt noua..atat de noua incat nu stiu cum sa-mi activez casuta de mesaje private..si cineva m-a certa.....va rog sa ma ajutati..si va multumesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allbinutza spune:

La multi ani si bine v-am gasit.
Dupa ce am aflat ca voi avea un bebe m-am pus pe cautat tot felul de lucruri iar mi-a oferit un izvor de raspunsuri la toate intrebarile mele.Viata lunga celui care l-a inventat ca fara viata n-ar fi la fel.

Silvia,mamicutza de Davidutz(07.02.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

iata-ne si pe noi pe aici...scriu cu drag la acest subiect pentru ca si eu v-am gasit dupa o cautare google, cautand informatii despre sarcina...v-am descoperit cu ceva timp in urma de a ma inregistra si citeam cu emotie povestile mamicilor care nascusera si ma bucuram alaturi de cele care deja postau fara a spune nimik pana cand intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am scris pentru prima data...nu mai tin minte la ce subiect pentru ca nu eram familiarizata cu forumurile si o mamica dragutza m-a trimis sa postez la mamici de septembrie-octombrie pentru ca acolo o sa gasesc mamici cu aceeasi virsta a sarcinii ca a mea si pot afla mai multe informatii...asa ca iata-ma si pe mine....nu trece zi sa nu citesc ce mai e nou ...va multumesc ca existati!

georgiana34+ Andreea Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina-mihaela spune:

Eu am descoperit desprecopii acu 5 ani ...cautand pe net cate ceva despre copii, pentru ca eram insarcinata si am vrut sa fiu bine informata in legatura cu nasterea si tot ce va urma dupa.
Ce mi-a placut mie la acest site a fost faptul ca aducea o suflare noua in ceea ce priveste cresterea copilului...nimic nu semana cu sfaturile babesti care inca mai circula in Romania cu succes si care nu au nimic argumentat in ele sau au argumente stupide.
Imi aduc aminte ca scosesem la imprimanta odisea sarcinii si in fiecare saptamana citeam sa vad ce mai face puiul din burtica, ce dimensiune are.
In linii mari era unul din putinele site-uri dedicat in intregime copilului.
Desi multe din fetele care scriau la inceput pe site nu locuiau in Romania tot timpul lumea era la curent cu tot ce se intampla in tara...
Si acum dupa 6 ani este unul dintre cele mai bune site-uri despre copii din Romania...si asta o spune numarul mare de membri.
La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

din pacate eu l-am gasit cautand informatii despre o problema de sanatate si din fericire am gasit raspuns, intelegere, empatie
am ramas pentru ca este ca si o familie , cei drept virtuala,cu bune si cu rele, iar avantajul cel mai mare este cand nu imi convine ceva, simplu, ignore si merg mai departe

LA MULTI ANI!
carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

v-am gasit atunci cand cautam informatii in legatura cu anumite medicamente .nu cred ca a fost o intamplare pentru ca s-a petrecut asta atunci cand aveam mare nevoie de prieteni.sa cresteti MARI si sa fiti in continuare ceea ce sunteti acum: medicamente pt suflet!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tibiuta spune:

Acum 4 ani primul meu copil a murit la nastere_ma incadram intr-o statistica si eu.Am trait o drama atunci,si ce ciudat si acum ,cred ca toata viata o sa-mi amintesc cu exactitate momemntele acelea si figura impasibila a medicului.Dupa 10 luni am ramas insarcinata din nou.Atunci am descoperit DC.Nu vroiam sa mai nasc tot la acel spital.Am primit aici ,sfaturi,recomandari,incurajari,mi-am facut prietene.Baietelul meu are aproape 3 ani acum,si pot sa spun ca datorita DC sarcina mea a decurs fara temeri si fara spectrul esecului.Revin dupa atata vreme,si niciodata nu e prea tarziu sa spui inca un MULTUMESC.

Mergi la inceput