dependenta psihic de dragoste...?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

De ce dependenta de dragoste??? Cu totii ne dorim sa iubim si sa fim iubiti. Nu ne simtim impliniti oricate bunuri am avea. Dragostea nu poate fi suplinita de bani sau lucruri materiale in general.

Dragostea nu se poate cumpara si nici vinde.

Cand iubesti simti cu adevarat ca traiesti ...si ca viata e al naibii de frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Da, mihuta, ai mare dreptate.

crisseis, daca esti interesata, da-mi un PM si iti pot recomanda o terapeuta competenta. Sau adreseaza-te Principesei, sunt sigura ca si ea te poate ajuta.

In orice caz, pentru inceput ar fi bine sa te obisnuiesti cu ideea ca orice dragoste/afectiune care vine din exterior va ramane mereu un surogat insuficient daca nu inveti sa-ti oferi singura dragostea si afectiunea si respectul si acceptarea de care ai nevoie.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Cum se dau sau se activeaza aceste PM-uri? ajutati-ma, ca nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carlin21 spune:

Pt activarea PM:
Te duci in Meniu in stanga sus, apoi pe Mesaje private, apoi Optiuni- Activeaza mesaje private, apoi ii dai Trimite modificarile si gata, o sa iti apara activat.
Succes si o pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

multumesc, mi-am activat PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Nu vreau sa spun multe dar semnatura mea poate iti da de gandit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

in ce sens ar trebui sa-mi dea de gandit, lemoni?
ce vrei sa spui cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

In sensul ca atunci cand te vei cunoaste cu adevarat, vei face pace cu tine, te vei iubi, vei incepe sa atragi tu oamenii prin echilibrul si forta ta interioara. Oamenii vor vrea sa te iubeasca:)
Bucura-te de viata, de copii, si de tineretea ta! Iubeste-te!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Se spune ca atragi ceea ce gandesti ... asa ca in loc sa te gandesti la ceea ce nu ai, nu merge, nu-ti doresti, gandeste-te la ceea ce vrei, iti doresti, ar fi frumos sa ai, chiar daca e un efort mare de imaginatie pentru asta si invata sa gandesti si sa simti ca tu chiar meriti aceste lucruri.
Sunt una din persoanele care la un moment dat in viata mi-am facut timp sa ma opresc si sa ma gandesc serios la ceea ce vreau cu adevarat. Nu existau atunci prea multe sanse sa obtin acele lucruri, dar stiam daca daca voi continua sa fac ceea ce faceam sansele erau zero. Asa ca mi-am continuat viata cu ... un divort dupa o casnicie de 2 ani si o relatie de 7 inainte. Acum, dupa 4 ani? Am aproape tot ce mi-am scris atunci pe hartie, un sot care are toate calitatile (20!) pe care mi le doream la un barbat (pe care nici nu l-am cautat, il stiam de un an, dar "nu-l vazusem"), o fetita, un baietel, firma noastra, am vizitat o groaza de tari in ultimii ani si zic aproape ... fiindca inca nu avem casa pe care o visam, dar avem deja ... terenul. Deci, se poate! Se poate din nimic sa ajungi sa traiesti viata pe care doar o visai daca chiar crezi in asta. Fiindca eu nu am facut nimic special, totul a venit de la sine. Nu stiu sa explic cum, stiu doar ca poti atrage intamplari in jurul tau care te conduc spre visele tale. Poate Alchimistul nu e doar o poveste, poate chiar "atunci cand iti doresti ceva din tot sufletul tot universul conspira la realizarea dorintei tale". Deci nu conteaza ce ai trait pana acum, conteaza ce iti doresti din tot sufletul pentru viitor ! Doar ca schimbarea trebuie sa vina de la tine, ca in semnatura de mai sus. Ai incredere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Am vrut sa iti fur raspunsul Linda sa-l postez si la alte subiecte ca tare mi-a placut, ma bucura ca mai sunt persoane care gandesc ca mine.Nimic nu e imposibil in viatza daca iti doresti cu adevarat. ceea ce descri tu Linda este legea atractiei .Vroiam sa stiu daca ai citit ceva carti pe tema asta pt ca ma intereseaza si pe mine sa invat mai multe.Eu am citit "the secret" si mi-am schimbat parca viatza, trebuie numai sa cer ce vreau de la univers si primesc. Este magic.


Mergi la inceput