FIV 120

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andrao, de fapt e Marilena si e tipa brunetica care se fataie de colo-colo, un fel de asistenta as zice. Oricum si ea va fi in sala la punctie.
Eu iti doresc ca sarcina sa-ti "incurce" toate planurile facute. Iar concediu sa-l faci in trimestru II undeva la relaxare. De fapt asta imi doresc mie

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Monica multumesc mult pentru cuvintele incurajatoare. Ajuta tare mult la psihic. Eu am ramas cu frica asta de la prima sarcina pierduta. Atunci mi-a fost dintr-o data foarte bine dar nu si la bebe. Acum astept cu nerabdare sa termin cu hiperstimularea si perioada critica ca sa ma pot bucura din plin de sarcina. Numai bine.

Dream +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Moniland, acum stiu despre cine vorbesti. Multumesc pt urari si asemenea si tie.
Dar oare, ca sa visez putin, in cazul in care reusesc, voi avea interdictie sa merg in concediu la mare (in cazul in care sa zicem ca ma simt bine)!? Deja mi-am luat bilet! As fi atunci aproximativ in 9-10 saptamani. Bineinteles ca nu as sta la soare ci doar la umbra, cu toate precautiile de rigoare. Medicul nu l-am intrebat inca, pt ca mi-am zis ca nu are rost sa vand deja pielea ursului din padure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andrao, eu fiind patita, nu m-as duce decat in trim II de sarcina. Pentru mine sarcina e mai importanta decat un concediu la mare pe care pot sa-l fac si la anul, dar copilasul cine stie cand mai vine la mine. E f. posibil sa nu se intample nimic, doar si la mare sunt femei insarcinate. Cred totusi ca dr. isi va spune parerea. Bine ar fi sa ai asemenea ganduri.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

MULTUMESC FRUMOS CARRY . mIHNEA AL MEU IMPLINESTE IN CURAND PE 25 IUNIE 2 ANISORI E FLACAU MARE


DREAM1971 SARCINA USOARA SI FI OPTIMISTA TRANSMITI TOATE STARILE SI TRAIRILE TALE LUI BEBE ASA CA GANDIRE POZITIVA SI UN BEBE SANATOS LA TERMEN. SFATUL MEU AR FI SA ITI INTREBI DR SI SA IEI ASPENTER SAU THROMBOASS PTR A IMPIEDICA EVENTUALE PROBLEME CE AR PUTEA APAREA IN URMA TRATAMENTULUYI DE STIMULARE ADICA SINDROMUL ANTIFOSFOLIPIDIC.PTR MAMICA FERICITA SI PTR BEBE CARE VA STA ACOLO 9 LUNI.


ANDRAO DACA MEDICII SPUN ASA INSEAMNA CA ASA O FI. LA MINE UNA CRED CA ESTE SI FFF MULTA PARANOIA. STAND ACASA 9 LUNI AM CITIT SI M-AM DOCUMENTAT ATAT INCAT .ORICUM MULTA BAFTA SI SA DEA DOMNUL SA AI NOROCUL MEU SI SA AI O MINUNE ASA CA A MEA. LUCRU PE CARE IL DORESC TUTUROR FETELOR MINUNATE DE LA ACEST CAPITOL.

DE ZISACAMI SI CECISERBAN MAI STITI CEVA? DAR DE CRINUTA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Monica - Elena iti multumesc mult pentru sfaturi. Incerc sa fiu pozitiva si o sa vorbesc si cu doctorul sa vad daca reusesc sa obtin ceva. Aici e mai greu si fara reteta nu am nici o sansa.

Sa-ti traiasca baiatul si sa creasca mare si sanatos iar tie iti doresc sa fii intotdeauna o mamica fericita mandra de flacaul tau.

Dream +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Moniland
Pussi, de mancat as vrea mai putin ca nu m-am chinuit degeaba sa dau jos 7 kg. Dar daca ar fi dupa mine nu v-as mai lasa soare deloc.



nu stau la soare deloc, si pe caldurile astea stau in casa, seara si dimineata ies afara! Cu bronzatul, m-am dat cu crema nuantatoare Nivea, pe picioare, maini si decolteu! Tine faza



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by carry
Pussi...se citeste printre randuri fericirea pe care o traiesti, cu toate greturile trecatoare ...sa te ajute DD sa te insoteasca toata viata aceasta stare de fericire !
carry



iti doresc sa traiesti aceasta perioada minunata cat mai repede!



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by dream1971

Pussi multumesc mult si iti doresc si tie o sarcina usoara si doi bebei frumosi si sanatatosi. Stiu ca este greu cu dar intr-un fel iti da o stare de liniste ca bebei sunt ok. Eu nu dar am greturi si de indata ce imi e mai bine incep sa ma gandesc daca nu cumva binele meu e un semn rau...Sunt obsedata de simptome...Sper sa-mi treaca ca altfel...

Dream +8



eu am inceput sa prin sapt. 7... Ai dreptate, stiu ca daca vomit ..e totul ok!

nusy



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

carry azi la mine e Z6 si nu pot decat sa sper ca e de bine

mult succes tuturor

Mergi la inceput