FIV 120

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ancuta, multumesc mult. Chiar crezi ca voi face o ora jumate?. Pai in cazul asta mai bine ma dau jos din tren la Ploiesti si iau de acolo un taxi pana la Otopeni, ca voi ajunge mai repede
Si ma gandeam la varianta cu trenul ca daca ma duc cu masina unde sa o las? Si de unde o las pana la aeroport tot cu taxi. Si daca o las la aeroport platesc cat excurisa, vorba Ancutei. Si nici nu sunt stresata cu traficul. Of,of ce ganduri placute am .
Si daca tot veni vb de ganduri probabil las pt. la toamna urmatorul FIV.
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Moniland, eu zic ca faci mai mult de juma' de ora de la gara la aeroport. Asta pentru ca si pe DN 1 e nebunie in ultima vreme... Dar daca ai marja de timp suficienta sa ajungi, nu-i problema. Poti sa iei un taxi de pe strada, sau poti sa faci o comanda (de pe mobil) la o firma de taxi. Dar direct din fata garii n-ar fi bine sa iei, intr-adevar.
Distractie placuta !!!

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Aaaa, era vorba de o ora jumate' Da, cam asa, intr-adevar.

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Mr. Cellu:
Dream1971:
Multumim de sfaturi, cam asa este si CELLU cu ovare de 8,5 cm care incep sa scada putin cate putin ca si burta dealtfel.
Ca tratament albumina, anticoagulante (pe care le-au scos dupa sangerarea de care am vorbit)si medicamente anti ulcer.
Acuma nu mai luam nici un medicament. Stam in spital si asteptam sa ne dezumflam.

ANUNT !!!!: De astazi ne bate o inimioara suplimentara.
La eco s-au auzit bataile.
Doamne ajuta !!

Cellu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Cellu si Mr Cellu felicitari pentru inimioara! Asta conteaza acum. Restul trece si se uita.

Dream +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Moniland, mai bine taxi din Ploiesti, cred ca faci mai putin ca timp, insa poate te va costa ceva mai mult ca bani. Vacanta placuta, soare, bucurii si multa dragoste.
Delfi, uite

Madalina28, sper ca ai ajuns bine acasa si stai cumintzica in pat. Trebuie sa spargi gheata! - vorba lui Rami. Am un sentiment puternic ca vei reusi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Felicitari CELLU pentru inimioara!! Doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Felicitari Cellu, pentru inimioara.
Ramy, deci chiar fac o ora jumate. Mi se pare cam mult, dar nu cunosc Bucuresti-ul. Ok pai in cazul asta voi lua un tren mai devreme. Multumesc
Aldolina, daca as sti cat ma costa cei ~ 60 km de la Ploiesti....

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor, va pup!

Nu am mai scris de multa vreme, respectiv de ultimul FIV (nereusit, evident), adica din noiembrie.
V-am urmarit insa si cand n-am putut sa citesc, m-a tinut Andrada p la curent .

Va scriu acum ca sa va spun ca [red]AM REUSIT!!!

Bhcg z 12=310.

De data asta am fost foarte optimista si cred ca asta e cheiea, cu toate ca, am fost distrusa dupa primul, iar tratamentul m-a innebunit, nu stiu de ce, in z 5 am vrut sa intrerup.

Tratamentul a fost puregon (10 zile)+orgalutran (4 zile). 6 foliculi mari recoltati, toti fecundati, ET la 48 H. Am mai luat Livercyn (niste vitamine dintr-un ciulin), pe care mi l-a recomandat o prietena care s-a chinuit mult sa ramana gravida (si a reusit!) si bineinteles, celebrul ceai de cretisoara. Sotul meu (desi analizele lui erau beton) a luat Livercyn, Zn (5 mg/zi) si o vitamina C.

Nu am stat in pat decat 30 min dupa ET, in rest, viata absolut normala (nu am ridicat si nu am facut excese de nici un fel), si am facut si sex, ca uitasem ca nu e voie

Iainte de test eram foarte trista pt ca nu aveam simptome, ba chiar mi se desumflasera sanii. Ma gandeam deja, ca si Shery la al treilea si eram hotarata ca voi reusi.

Acum am o stare foarte confuza, mai mult plang (de bucurie), nu-mi vine sa cred ca e adevarat. Pe 5 ma duc la echo.

Va pup mult, mult, va multumesc pentru ca existati, ca nu stiu ce faceam fara voi (sincer) si va tin pumnii, sa aveti rabdare, sa nu disperati si sa fiti mamici cat mai repede.

Va pupacesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Felicitari, Ciarli.


Mergi la inceput