FIV 120

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Teli merci ;chiar aveam nevoie de un raspuns de genul asta ,pt ca am crezut ca neaparat trebuie sa existe acea sangerare.Eu,dupa cum am zis, nici la primul fiv n-am avut sangerare dar nici nu mi-a reusit
Nu prea pot sa zic ca sunt asa stresata dar totusi exista niste emotii(am zis ca n-o sa ma agit ca sa nu ma afecteze mai tare la sfarsit-la rezultat)Desi nu prea cred ca n-o sa fiu afectata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Rubia, eu am avut in ziua 9 ceva pete maronii-rozalii-bejulii, f. putine. Dar cam la 50% din femei se "marcheaza" implantarea. Asa ca nu e nici o regula. Bafta!
Madalina, felicitari pentru puiutii de la purtatori care au fost puternici si au rezistat. Trebuie sa fie puternici si mai departe si sa se dezvolte frumos.
Arina, eu stiu ca analizele din secretie se fac in primele 10 zile ale CM, dar fara sa existe sangerare. Deci ziua 8-10 cred ca e ideala.
Ioana, poate poate acum e cu noroc. Oricum iti tin pumnii.
Of, Teli, e groaznic prin ce treci. Cred ca cel mai bine te gandesti ca e endometru asa alb si schimbat cum e. Probabil din cauza progesteronului care da secretii albicioase.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Multumesc Moniland. De abia astept sa fac analizele astea si sa merg mai departe.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

rubia nu mai cauta simptome incearca sa stai cit mai relaxata, stiu ca e mai usor de sus decat de facut. Eu nu am avut nici un fel de singerari sau de dureri nici la primul nici la al doilea fiv si uite ca a doua oara a fost de bine.Incearca sa faci cite o plimbare scurta prin parc, sa maninci cit mai sanatos si sa te gindesti numai la lucruri frumoase
pentru toate fetele care nu au reusit si sa fie bine la urmatorul si nu va pierdeti speranta

mona 7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

aldolina stau cu burtica in sus si astept pupiceii ca sigur se ia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Multumesc , Moni !
Fetelor vreau sa va spun si voua ce am aflat eu azi , cu riscul de a devia de la subiect.
Se pare ca acum doua -trei saptamani , in Cecenia a explodat un reactor nuclear si zilele trecute al doilea.Asa ca aveti mare grija cum spalati fructele si legumele .
Fetele din Pitesti poate isi aduc aminte ca acum doua saptamani dupa o ploaie ciudata masinile au ramas pline de niste pete de praf greu de curatat, se pare ca atunci s-a intamplat nenorocirea .
Sper sa fie doar un zvon , eu una nu am auzit oficial nimic
Scuze din nou de deviere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Multumesc Madlen. O sa incerc sa fac rost de o scrisoare pt med de fam. , cat pt progesteron nu stiu cum am s-o rezolv, mai caut portite.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Dany, sa incepi stimularea cu dreptul !

Mada 28, felicitari pentru puiuti, endometrul e super asa ca sansele sunt MAXIME ! Chiar mi-as dori sa sparga cineva gheata la ET cu embrioni congelati !

Nusy, bine ca a trecut ce e mai greu, hai ca o sa fie bine la final!

Marrina, tu acum vei face protocolul scurt, sau tot lung ? Parca ziceai ca vei trece pe antagonisti (Cetrotide), nu ? Cum ti-a motivat Big M schimbarea asta de tratament ? Te intreb, ca si la mine cred ca va fi ceva similar.

AncaWish, da, se ingroasa randurile pentru septembrie, daca totul e bine si eu as vrea sa-l fac pe al doilea tot atunci. Deocamdata azi mi-am luat biletele pentru Spania, asa ca nu ma mai gandesc la altceva !

Aniast, Bety 78, voi nu ne mai vizitati ?




pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Off topic:
Fetelor, mai ales cele din Bucuresti , cu taxi de la gara de nord la aeroport la ce suma sa ma astept? Si cam cat dureaza traseul(cate minute). Pe la 7,30 imi ajunge trenul in Bucuresti.
Ma pregatesc de o saptamana la turci si aleg varianta cea mai potrivita sa ajung la aeroport.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Moniland, nu lua chiar din fata garii sau cei care stau pe peron(taximetristi). Vei da pana la aeoport cat biletul de avion pana-n Turcia.

Iesi din gara si opreste un taxi care trece pe strada.


In legatura cu timpul, nu ar trebui sa faci foarte mult. depinde de trafic. Cred ca intr-o o ora jumatate ajungi, asta daca va fi aglomerat.

Concediu placut!



Mergi la inceput