Inseminare (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alid spune:

a facut cineva inseminarea cu dascalescu? eu m-am programat la codreanu si am aflat ca dr cocei n-o sa fie dupa 28 mai; nu as vrea sa o inlocuiasca moisa si de aceea m-am gandit s-o cer pe dascalescu; poate sa-mi dea si mie cineva detalii despre ea?
vineri, 25 mai, voi veni la prima monitorizare la giulesti; mai gasesc pe cineva pe acolo dintre voi?
ali, ce vesti mai ai? a cata zi de la inseminare esti?
andriushca, foliculul se sparge (normal) cam la 36 ore de la injectia cu pregnyl. in general inseminarea, la noi, in Romania, se face cam la 24 ore. e bine sa se faca si o ecografie dupa inseminare, sa se vada daca s-a spart foliculul; se poate cere si o inseminare dubla, la 24 ore dupa prima inseminare. sper ca te-am lamurit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Alid, din pacate sunt in Z4 a unui nou ciclu.Se pare ca nici a 3 a inseminare nu a reusit.
Si eu sunt intr-o dilema.Se pare ca luna asta e luna dilemelor pt mai multe dintre noi.Speram si eu sa o prind pe dr Cocei in 30 sau 31 la Centrul Dacia pt IA si am aflat ca merge in strainatate la un curs.Problema mea e ca am apucat aseara sa iau 1 pastila de Closty si nu stiu daca am voie sa intrerup. CE ziceti voi, pot sa intrerup fara nici o problema?


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alid spune:

buna ali,
intr-adevar dr. cocei nu este dupa 28.05; dar, te poti programa la giulesti si sa faci inseminarea cu altcineva; la varianta asta am recurs si eu; m-am programat la codreanu (cu toate ca n-am vazut-o niciodata) si sper ca prelucrarea spermei s-o faca dascalescu (nu moisa). si eu am fost suparata cand am aflat ca nu e cocei, dar pana la urma mi-am dat seama ca daca e sa se intample, se intampla. singura varianta la tine, daca tot ai inceput sa iei pastile, e sa te programezi la giulesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alid spune:

ali, tu ce probleme ziceai ca ai? ceva cu endometrul? dar sotul cum sta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

alid, neatza si multam fain!
IA se face la 24 de ore ai zis. asta inseamna ca la 24 ore dupa ovulatie, adica dupa eliberarea outului?
tu faci la Giulesti? acolo se poate face si in weekend?
pupici

andreea
http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Fetelor,
Se pare ca am reusittttttttttttttttttttttttttttttttt , am facut ieri test de sange si a iesit valoarea 146, sunt ffffffffffffffff incantata , am vb cu dr si luni merg la eco sunt foarte nerabdatoare.

Bafta multa


Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticatic spune:

Buna fetelor
Eu sunt noua pe aici, in schimb va urmaresc de ceva timp.
Carmen, ma bucur mult pt tine.Eu am facut inseminare (prima)pe 13 mai si astept sa fac test pe 29.Si eu in ziua a-7-a am avut usoare dureri de burta asemanatoare celor de la menstruatie, iar rezultatul tau imi da sperante.
Spune-mi te rog daca mai ai si alte semne.
Va pup pe toate fetelor si sa dea Dumnezeu sa ne vedem visul implinit cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Carmen, FELICITARI! deci se poate!

andreea
http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Carmen, spune-mi si mie unde ai facut inseminarea, cu cine, daca ai facut ceva special, etc , etc. am cautat ce ai mai scirs la capitolul trecut dar nu am gasit nimic! si mai spune-ne, please, ceva simptome! pupici

andreea
http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ura! Carmen-e , felicitari.Tare ma bucur pentru tine.

ali

Mergi la inceput