Inseminare (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Alid eu am facut ultima IA cu Codreanu.E o tipa foarte amabila.Stai linistita.Am vrut sa ma schimb la Cocei pentru ca dr Codreanu nu face IA la cabinetul particular si la Giulesti nu mai am nervi sa mai incerc.E ca la piata acolo.Asta a fost impresia mea.Si am vrut f mult ca biologul sa fie dr Cocei.
Carmen-e endometrul meu a fost in Z10 4mm.Asa ca a fost foarte de mic.Am inceput chiar sa-mi fac probleme daca nu cumva am vreo sinechie uterina de e atat de mic endometrul.Mi-ai ridicat moralul cu rezultatele tale.



ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alid spune:

multumesc ali ptr raspuns. totusi, de ce a fost moisa biolog la tine? cocei nu era in spital? eu am facut o inseminare cu marinescu si moisa in 2005. moisa nu mi-a spus absolut nimic de spermograma sotului, iar marinescu nici macar nu a sinchisit ca inainte de inseminare sa-mi faca analize hormonale; pe vremea aia nu aveam ovulatie (probleme cu prolactina, depistata mai tarziu, in urma analizelor hormonale); inseminare facuta degeaba;
codreanu ti-a facut ecografie dupa inseminare? eu o sa incerc s-o mai sun pe cocei, ca sa fac monitorizarile tot cu ea; daca nu, o sa ma duc la codreanu - ca tot am programare facuta.
sunt in dubii; nu stiu ce sa fac?
va pup si sa uzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Revin cu o intrebare.Eu vreau sa fac IA urmator la Centrul Dacia.Acum am vorbit cu o asistenta de acolo( Ani era f ocupata si a ramas ca o sun luni pt programare) si mi-a spus ca oficial dr Cocei are doar lunea program acolo.Ce ma fac , pentru ca Z14 a mea pica intr-o joi?Vine in cazuri din astea la clinica sau sa-mi iau gandul?

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor!
ali, costurile sunt cele pe care le-a scris alid.
eu sunt programata luni la iA...dar parca dau inapoi...
tot am impresia ca ceva nu e in ordine, nu stiu ce sa fac. daca raman iar si se intampla la fel? la control dr nu mi-a data sa fac nicio investigatie suplimentara...dar daca am ceva? citeam azi despre cauzele infertilitatii...si am gasit endometrita si alte cauze...unele nici nu au simptome.
nu stiu de ce ma simt asa, dar de ieri ma tot gandesc sa renunt luna asta la IA si sa fac o pauza si alte investigatii.
ma mai gandesc pana luni :(
va pup pe toate.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Un nou capitol pline de reusite va doresc!!
Danotino nu te mai gandi la nimic negativ acum! Daca esti programata la IA luni, de ce sa ratezi momentul?? O sa te gandesti pe urma, daca luna asta ar fi fost cea norocoasa?? Analize si investigatii se fac de regula dupa doua, trei avorturi spontane, la primul se considera a fi din cauza anomaliilor embrionare. Asa ca nu-ti mai face asa multe ganduri negre si mergi inainte cu mult curaj!
Si eu merg luni la monitorizare si daca totul e ok, poate voi face o IA luni, sau marti, daca nu, luna viitoare.
Multa bafta tuturor fetelor in focuri!

Vreti sa-mi votati pisoiul meu pe nume TOMI ? E inscris in concursul Whiskas, are 9 luni si adora sa stea pe tastatura calculatorului. http://www.whiskas.ro/concurs-pisica-lunii.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

ioana, te pup si ti-am votat pisoiul ! e un dragut!
pare mai mare de 9 luni.
cat despre IA, m-am hotarat sa nu mai fac, gata! daca am ramas in februarie cu IA, pot ramane si natural, nu? eu am mai avut o sarcina oprita din evolutie in 2005, tot in februarie. am ramas dupa 2 ani si nu a fost sa fie nici de data asta. m-am hotarat gata. nu mai fac si iau o pauza pana in toamana. nu ma refeream la analize pt ca am pierdut sarcina. cele infectioase le am facute...as vrea sa fac o histeroscopie si dr mea nu mi-a propus. i-am sugerat fin, dar a zis ca nu e cazul. eu tot cred ca e posibil sa am ceva in uter, poate chiar ceva infectios si de aceea nu pot ramane sau duce sarcina la capat. asa ca...o las pe toamana cu IA sau alte proceduri si am sa incerc sa ma detasez. daca am ramas acum 3 luni, mai pot ramane, nu?
va pup pe toate si va astept cu vesti bune, macar sa-mi para rau ca am ratat sansa asta si sa va vad pe voi cu burtici, tot ar fi ceva.
bafta la IA. o faci cu ion ionut? am auzit ca e un dragut ;)


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino sa nu iti para rau ca ai renuntat la aceasta IA, si eu am fost odata in dubiu daca sa mai fac sau nu, dar spre deosebire de tine eu nu am ramas nicioadata. Daca ai mai ramas, vei ramane si in continuare, totul este sa te relaxezi si sa vezi care este cauza de nu poti tine sarcina. Te pup si iti urez tot binele din lume. Eu va citesc mereu, dar daca m-am indreptat spre FIV, numai am de ce sa scriu la acest subiect.

Va pup pe toate si va doresc sa vi se implineasca visul mult dorit.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

neatza si o saptamana frumoasa!
fetelor, daca vineri sunt Z 12 si eu ovulez cam prin Z14-15 cand ar trebui sa-mi faca IA?
danotino, Cezara face IA si in weekend? daca da, unde? la Dacia sau la Giulesti? pt ca sambata ar fi Z 13 si duminica Z 14. nu stiu cum sa procedez si vorba ta, decat sa o fac de dragul de a o face si sa dau si banii de pomana , ar fi mai bine sa renunt luna asta? tu ce parere ai?
pupici

andreea
http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

andriushca, cezara nu face IA in we...
pai cred ca ar trebui sa faci in ziua 13 sau 14 si eu zic ca n-are rost sa faci mai devreme doar de dragul de a face...
ai luat stimulare? macar fa-ti o eco vineri sa vezi cum stai.
va pup pe toate.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

danotino, nu am luat nimic.
vineri oricum sunt programata la eco si e z 12. deci tu zici ca nu are rost? poate am noroc si ovulez in z 15 care e luni. altfel am mai pierdut o luna...
tu de regula cum faci? iti da pregnil sa se sparga foliculul? faci IA inainte cu un pic de a se sparge sau imediat dupa? cum se procedeaza? scuze ca de barai dar ai mai multa experienta!
pupici

andreea
http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput