Sunt tanar, Doamne!(Marian a murit!)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Incep sperantele sa creasca. Am primit astazi un raspuns detaliat de la o clinica din India.
Iata ce parere are unul dintre doctorii de acolo si ce documente necesita mai departe.

From the information provided to us we feel that the patient needs
posterior fixation and correction of Kyphosis.However we request the
patient to send the following for a more informed opinion.
1)MRI scans and the reports
2)Chief complaints
3)Medical History


Costul acestei interventii ar fi de 18mii de dolari pt o sedere de 11 zile a pacientului la ei.

Cristina, iti trimit pe pm mailul intreg, contine mai multe date despre clinica si dcotori.
Trebuie asadar sa facem rost de documentele solicitate dar ideal ar fi daca i-ai putea da un forward al mailului primit direct doctorului Tarasi, dumnealui ar putea spune exact daca e ok calea asta sau nu. Ai cum sa iei legatura?



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

si eu am primit rasp de la o clinica din Freigurg.
Se pare ca se misca lucrurile si asta ma bucura enorm.
Asa cum spunea si Andra, tb sa vb intai cu medicul din Iasi sa vedem daca propunerile de corectie a coloanei e exact ceea ce ii trebuie si cu cat i-ar imbunatati conditia lui Marian.
Iata email-ul:


<<thank you for your inquiry.
We forward it to Professor Zentner who would be responsible for your
case.

Treatment in our clinic is possible.
He suggests to do an operation in which they will do an dorsale and
ventrale stabilisation.
There will be an admission of about 2 weeks.
The approximate price for the operation and hospital stay will be about
€
20.000,00.
Please notice that the above mentioned amount is an average price and
has
to be paid in advance
as an deposit.
If you have some more question please do not hesitate to contact me.

Best regards from Freiburg

Simone Weiss

=============================================
UNIVERSITĂ„TSKLINIKUM FREIBURG
Office for International Medical Services and
International Business Development>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Astazi am reusit sa vorbesc cu Dr Tarasi. a parut f de treaba si dornic sa ne ajute. a ramas sa ii trimit un email cu ofertele de al clinici si el azis ca pune al dispozitie toate documentele,scann-urile care le are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Excelent! Sa speram ca am gasit ce trebuie.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Buna, citesc si eu din urma acest caz, inca nu sunt la zi, dar sa stiti ca sunt pe aici si daca pot ajuta cu ceva puteti sa ma contactati.

Revin.

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Lucia,

eram convinsa ca multe fete care s-au implicat in alta campanii,vor da o mana de ajutor si aici.
Din cate imi amintesc parca tu te-ai implicat mult in cazul lui Andrei.Eu nu mai stiu nimic de el si as vrea macar sa aflu daca este bine.
Nu mai retin exact, dar stiu ca impreuna cu sotul tau ai facut o pagina de web pt Andrei. Pe ce domeniu era facut? Ma gandesc sa gasim un domeniu gazda gartuit pe care sa ii fac o pagina si lui Marian.
Iti multumim tare mult.

Andra,
i-am scris dr-ului si acum astept arspuns. Mi-a zis ca imi trimite RMN-ul si alte inf.
Acum vreo cateva seri, vb cu Marian pe net si ii spun si despre tine ...ca te implici, etc.
Raspunsul lui m-a amuzat : "da, o cunosc pe doamna Andra, scrie pe Forum.Spune-i ca ii multumesc din suflet".
Cateodata poate intra sa vada mesajele noastre si se bucura ca nu este singur, asa ca orice cuvant de incurajare conteaza enorm.
Mereu cand vb cu el pe YM, am senzatia ca e la fel de normal ca noi, cateodata nu am rabadare cand imi scrie ceva, dar apoi imi amintesc ca el saracutu' sta culcat, si chiar si in maini nu are puterea unui om normal.Daca ati vazut in film...si vorbirea ii e afectata putin,vorbeste mai rar si mai incet.
Eu cred in sansa lui Marian si sper sa credeti si voi!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by CryssUK

Lucia,
[...] Pe ce domeniu era facut? Ma gandesc sa gasim un domeniu gazda gartuit pe care sa ii fac o pagina si lui Marian. [...]



Domeniul pe care il recomand acum este Netfirms (http://netfirms.com/), iti baga putina reclama in top dupa cum poti vedea in pagina asta: http://predoi.netfirms.com/ , dar nu cred ca deranjeaza prea mult. Avantajul este ca foarte rar se intampla ca pagina sa nu poata fi vizualizata. Din vreo 5 pagini gazduite acolo, doar una, pt vreo 5 minute a avut probleme.

Daca doresti, eu ma pot ocupa de pagina de web, acum ma descurc fara ajutorul sotului si pot incepe sa lucrez la ea imediat.

Numai bine!

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Marian, daca ne citesti stii deja ca nu esti singur si ca suntem alaturi de tine sa te ajutam sa treci peste aceasta grea incercare. Multa putere iti doresc si nu inceta sa crezi ca te vei face bine!


Cryss, ai sunat pana la urma si la clinici? Da-mi de stire, daca nu o fac eu maine.

Lucia, desi nu am vb cu Cristina inca, zic eu ca ar fi super daca ai putea incepe o pagina pt Marian. Desi nu avem informatiile concrete despre operatie, sunt convinsa ca ea poate avea loc, ca ceva se poate face pt Marian. Sa imi spui daca ai nevoie de ajutor si de la mine, aici sunt.
Intre timp daca poti urca din povestea pusa de Cristina la inceput si documentele atasate de ea. Nu stiu daca poti pune si filmul, ar fi bine sa fie si el.
Si eu eram sigura ca o sa apari si tu aici, esti un om mare, ma inclin in fatza ta.

p.s. Cu scuze de off topic, nici eu nu mai stiu nimic de Andrei Oniciuc, oare ce s-a intamplat cu el? Lucia tu mai stii ceva?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Ma apuc imediat de treaba, dar am nevoie de mai multe date.

Pot folosi textul de la incepututl acestui subiect?

Daca aveti mai multe documente, va rog sa mii le trimiteti prin mail la:
lucia_csoma(at)yahoo.com

Ce rubrici ati dori sa aibe web site-ul?

Andra, sigur ca se poate sa punem filmul acolo. Nu o sa-l uploadam, o sa punem doar un link catre el.



Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Alexandru are o sansa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Lucia, cred ca e f bine sa preiei povestea scrisa de Cristina.
Cred ca e necesara o pagina Despre, alta cu Documente, alta cu Toto si filmul (link) si Noutati.
Cand avem ceva sigur in leg cu o clinica, o sa ne mai tb o pagina pt Donatii.


--------------------

Andra

Mergi la inceput