Sunt tanar, Doamne!(Marian a murit!)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Buna Aida,

voiam sa iti scriu un email, dar nu ai optiunea activata.
Ar fi superb sa ne dai adresele de a publicatii si tv, ca sa avem totul pregatit imediat ce avem o clinica sa ila ccepte pe Marian.


Andra,

Am nr tel, adresa si cont bancar dar detaliile contului nu stiu daca am voie sa le postez aici.

Iti multumesc pt ajutor! O sa mai caut si eu niste clinici si o sa iti trimit in mail radiografiile si actele.
Tb sa actionam acum, cat timpul e ingaduitor cu Marian.

Daca nu va fi operat in cel mai scurt timp, vor fi distruse si alte vertebre si va ajunge complet paralizat de a gat in jos.
Nici nu vreau sa imi imaginez ce se poate intampla.

Intre timp am cerut tatalui lui Marian sa il intrebe pe dr daca il pot contacta sa vb cu el.

Va multumesc din suflet!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Am reusit sa pun link-ul cu filmul facut de TV TeleM Iasi
E un film tulburator pt orice parinte si pt orice om
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-1755389395237049917&pr=goog-sl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Astazi am reusit, in sfarsit, sa trimit cateva e-mailuri unor clinici din UK, Germany si China.
Am scris si la Navy Hospital in Beijing unde se fac transplante de vertebre in zona cervicala.
E un drum lung, dar sper sa reusim
Avem nevoie de voi, de fiecare dintre cei care citesc acest mesaj. Orice informatie, sugestie , poate face o diferenta.

Cu drag,

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandana spune:

Eu am trecut de doua ori prin aceasta boala urata numita Cancer si nu am crezut nici o clipa ca ma poate invinge decat atunci cand vreau eu.Crede in tine oricar ar fii de greu sa incerci sa nu gandesti negativ si roaga-te sa ai putere sa treci mai departe.Sant multe alte boli si mai urate decat avem noi.Iti urez tot binele din lume si multa sanatate su putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si eu am trimis mailuri la cele trei spitale din linkurile anterioare, plus

-UK
Private Healthcare Uk
The Lulinksi Back Pain Clinic
Royal Orthopaedic Hospital

si
University of Chicago Hospital si Massachusetts General Hospital din America si un spital din India.


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ti-am trimis acum 2 PM-uri ,sper sa te ajute .Daca vrei sa intrebi ceva , intreaba .
Sanatate voua si lu Marian.

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cristina, am primit niste raspunsuri, unele negative, altele solicita telefoane direct in spital, iti trimit un pm cu doua din Uk si astept sa imi spui daca poti suna tu (avand in vedere ca esti mai bine informata), altfel o sa sun eu saptamana viitoare.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Cristina, azi am reusit sa trimit salteaua. O va primi sambata, am trimis-o cu Prioripost-ul.
Ii doresc multa sanatate si multa putere pentru a invinge aceasta boala, atat lui cat si parintilor lui.
Sper din tot sufletul sa iesiti invingatori.
Cu mult drag,
mama lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ingres, ce veste minunata!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Ingres, iti multumesc , ti-am trimis PM.
Aida, informatiile ne vor fi de mare folos, speram in cel mai scurt timp.
Sper sa gasim o clinica unde sa se faca operatia de corectare/transplant vertebral.

Andra, se pare ca tu ai avut noroc si ai primit raspunsuri. Mie nu mi-a rasp nimeni inca. M-am bucurat sa aud vestile bune si maine o sa ii spun si lui Marian.
D-zeu sa ne ajute!

Gabi, am luat legatura cu Georgeta si in curand vor ajunge pampersii la Marian.

Ma bucur nespus sa vad ca se misca lucrurile.
cred ca suntem pe drumul cel bun.

Mi-as dori sa am mai mult timp sa ma ocup de acest caz, dar cu cate un pic de efort de la fiecare sunt convinsa ca vom face o treaba buna.


Pupici,

Cristina




Mergi la inceput