Biju-uri la fetite? De cand?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

quote:
Originally posted by vilma

Mai, o sa ma "omorati", dar ieri am fost sa-i arat bratarica (sincer, imi vine sa mi-o cumpar mie, asa de mult imi place)...si nu i-a placuuuuuuuuut, adica i-am zis ca are de ales intre bratarica de aur MINUNATA si o PANARAMA de pudriera de la "Spioanele".
A ales pudriera...



... asa iti trebuie... daca faci chestii nedeclarate pe forum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Bravo Anca!

Valorile copiilor sunt cu totul altele decat cele ale adultilor. Vilma, ai o fetita inteleapta, care stie ce e bine si potrivit pentru varsta ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

I-am luat pudriera si suntem calare cu totii pe ea....e de fapt un fel de minicomputer, ma rog, inca n-am descoperit tot ce face. Dar imi place. Eh, asta e, o sa ma sacrific si o sa-mi iau eu bratara aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Si ce face ma rog aceasta pudriera ca si pe mine m-a innebunit de cap, toate fetitele au pudriera la scoala, unde ma intorc vad scris pudriera, mi-a spus si unde o gasesc... la Selgros pe raftul de sus.

Vilma, sa porti cu placere bratara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Multumesc, Zana. Nu mi-am cumparat inca bratarica.
Asa, si acum pudrieraaaaa..... pai pudriera asta este un "must have" trebuie sa recunosc. Cum poate o fetita sa traiasca fara horoscop, fara compatibilitatea cu "prietenul" sau prietenii (adica azi imi place x, maine y, si oricum, trebuie sa verificam cu care ma potrivesc, nu-i asa?-dar ce-o mai fi si aia potriveala, hmmm. Are ceas, alarma, agenda, mesaje de schimbat cu alte "pudriere", jocuri si ....oglinda.
Ah, uitam, e roz cu putin mov. Si e de super-fitze, wow, cum am ajuns sa incurajez chestiile astea, si sa-mi mai si placa?????
Pe bune, daca as fi fost si eu la varsta de 6-9 ani, as fi fost innebunita dupa pudriera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Fetita mea a primit de la niste prieteni f.buni o bratara de aur cind avea 2 ani. A purtat-o pina toamna trecuta (la 6 ani) cind a pierdut-o...Fiindca a plins mult dupa ea, i-am luat una noua la Craciun. Nu a avut nici o problema cu ea in toti anii acestia.

Cercei in schimb nu poarta (ca nu are gauri inca). Cind era bebelus nu i-am facut (se tragea de urechi si taticul s-a opus vehement). Am facut o tentaiva pe la 4 ani, dar am reusit sa facem doar o gaura, ca la a doua a fugit urlind.... Asa ca i-am spus ca vom mai merge la "gaurit" doar cind va fii ea convinsa ca isi doreste si va suporta durerea...

Are si mai multe lanturi cu cruciulita (tot primite cadou), dar pe primul l-a rupt asa ca pe cele intregi le tinem pentru ocazii (Paste, Craciun, etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by vilma

Multumesc, Zana. Nu mi-am cumparat inca bratarica.
Asa, si acum pudrieraaaaa..... pai pudriera asta este un "must have" trebuie sa recunosc. Cum poate o fetita sa traiasca fara horoscop, fara compatibilitatea cu "prietenul" sau prietenii (adica azi imi place x, maine y, si oricum, trebuie sa verificam cu care ma potrivesc, nu-i asa?-dar ce-o mai fi si aia potriveala, hmmm. Are ceas, alarma, agenda, mesaje de schimbat cu alte "pudriere", jocuri si ....oglinda.
Ah, uitam, e roz cu putin mov. Si e de super-fitze, wow, cum am ajuns sa incurajez chestiile astea, si sa-mi mai si placa?????
Pe bune, daca as fi fost si eu la varsta de 6-9 ani, as fi fost innebunita dupa pudriera!


Vilma,m-ai facut curioasa,ce-i aia pudriera?Cum arata?
Eu stiu ca pudriera e cutiuta unde sta pudra,mai contine un burete-aplicator si eventual,o oglinda.Asa era pe vremea mea!

Nici fiica-mea nu poarta decit cercei.Bijuterii de aur are si cumparate si primite dar nu poarta decit foarte rar,la ocazii,o bratarica fina si lantisor.
Ii plac si ei colierele din margele de lemn,plastic,scoici,avem vreo 3 cutii pline dar le poarta doar in casa .Mi-a zis ca daca nici eu nu port din astea pe strada,nu poarta nici ea .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

quote:
Mi-a zis ca daca nici eu nu port din astea pe strada,nu poarta nici ea

Mda, exact la fel si la noi. Nici eu nu port, decat rar, asa, cand imi vine...

Si zici ca vrei sa stii ce e PUDRIERA? Hihi, e o pudriera mai speciala, ia sa-ti faci timp sa te uiti la desenele cu "Spioanele".
Aici un link: http://www.toysmall.ro/papusi-accesorii-totally-spies-c-274_291.html cu niste mofturi de spioane sau aici: http://www.smartbuy.ro/brand--Goliath--2304.html putin mai clare pozele. Am gasit la metro mai ieftin, 50 lei.
Eu am insa o mare nedumerire: daca se intalnesc 2 pudriere, pot sa-si trimita mesaje?? Ca asa inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Oana, imi pare rau ca si-a pierdut bratarica. Uite, vezi, de asta cateodata ma apuca damblaua, cel putin cu fiica-mea, e de o incapatanare fara egal. Daca i-as fi spus ca NU ii iau bratara, m-ar fi naucit de cap sa-i cumpar una!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Cu ochelarii tai de spion trimiti si primesti mesaje fara sa fii vazut.

Iti trebuie si ochelari , daca astepti pana la ziua copilul incercam ...poate schimbam si mp3, cine stie .

Mie imi place setul cu telescopul, sa ma uit la stele .

Mergi la inceput