evaluare nationala clasa a IV-a ?

evaluare nationala clasa a IV-a ? | Autor: dania.nicol

Link direct la acest mesaj

Va rog sa imi spuneti daca stie cineva de testele de evluare de clasa a IV-a cand se dau( fiecare scoala hotaraste data? ), la ce se dau (romana, matematica, engleza)sau daca unii deja le-au dat cum au fost ?

Va multumesc mult!


Mami de doi: Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Stelutele mele PovesteAtat e Sebi de mare si atat e Cata de mare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Buna dimineata!

Chiar nu stie nimeni ?

Eu am aflat de la al meu baiat ca la scoala lor dau mate si romana pe 23 si 24 mai iar din surse nesigure am auzit ca la engleza ar fi pe 9 iunie.

Va astept si pe voi sa-mi spuneti, va pup.


Mami de doi: Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Stelutele mele PovesteAtat e Sebi de mare si atat e Cata de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Noua la sedinta din luna aprilie parca, (sau era inca in martie ?) ne-a sustinut sus si tare ijnvatatoarea ca nu se dau la nivel national, cu subiect unic sau chestii din astea, ca fiecare invatator oricum testeaza copii la sfarsit de an scolar si da niste mici lucrari sa vada cum stau copiii cu materia.
Noi dam un examen la engleza pentru admiterea in clasa de engleza intensiv, pe data de 8 iunie, dar asta e la nivel de scoala.
deocamdata nu stiu mai multe

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

Nu sunt la nivel national, au fost trase la sorti anumite scoli. Oricum nu se dau note si nu au nici o importanta ptr trecerea in clasa aVa. De la anul s-ar putea sa devina obligatorii si in functie de ele sa sa faca o evaluare a scolilor, dar ca de obicei nu e nimic sigur...
La clasele mai mari stiu ca a fost dezastru la aceste teste, cam pe la toate scolile. (mamica unui baiat zicea ca a avut a doua nota din clasa si nota era 6.20, in conditiile in care scoala e chiar bunicica)Fi-mea a dat un fel de pretestare, clasa a IV-a fiind, si rezultatele au fost bune si foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Bravo Ioana!!
La ce scoala e fetita ta?

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Buna ziua la toti !

Da stiu ca nu sunt la nivel national.
Scoala unde este baiatul meu va la la mate si romana acum pe 30 si 31 mai dar la engleza tot nu stiu sigur cand se va da.
Am inteles ca se va lua hotararea la nivel de scoala daca se vor trece calificativele obtinute.
la noi in scoala vad ca se da mare importanta examenului la engleza intensiv unde vor fi doar doua clase. Baiatul meu e cam speriat de acest examen. Nu a facut meditatii la engleza. Voi stiti cam ce ar putea sa le dea.
La celelalte se descurca FB.



Mami de doi: Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Stelutele mele PovesteAtat e Sebi de mare si atat e Cata de mare

Mergi la inceput