Mamici de ianuarie-februarie 2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Bun gasit dragi gravidute....Nici nu stiu cand a trecut un an de cand eram si eu k voi....Chiar nu imi dau seama cand a trecut,dar citindu-va imi amintesc de fiecare clipa de fiecare simptom si de cat de drag imi era k sunt graviduta...
Am intrat de fapt sa va urez sarcini usoare si la termen, iar celor care vor naste in decembrie sa le spun k vor avea cele mai frumoase sarbatori din viata lor...nici nu va puteti imagina cum e un Craciun cu un puiut in brate...dar veti vedea...
Angelique...asa draga mea , fii lider...
Irlandeza: ma bucur mult pt reusita ta! ( iti citeam deseori postarile...)

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Slideshow botez Darius,

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

quote:
Originally posted by DanutaD

Bafta Monica,

sa vii de la a doua eco cu vestea buna...te asteptam.

Irlandeza, si mie mi-a dat doctorul cam aceleasi medicamente ca tie: no-spa preventiv de 2 ori pe zi cate 1/2 de pastila si utrogestan 2 pe zi.

+ evident Elevit

Chestia e ca el mi-a zis ca analizele sunt bune, dar valorile sunt incercuite, ca atunci cand nu sunt in limite normale.

Am asa:

Estradiol 438 (fata de 625-1400 cat ar trebui in saptamana 6)
Progesteron 18.19 (asta e normal, ca trebuie intre 10 si 33) si

Bhcg 5351,97

Mi-a mai zis sa evit efortul fizic ori de cate ori pot.

Asta o fi semn ca bebe nu e prins bine? Sunt putin ingrijorata, asa ca maine ma mai duc la un doctor


DanutaD



6+




Danuta, poate ma laumuresti tu cum e cu valorile astea, ca vad ca nimeni nu stie:(
Eu am progesteron 58.56 nmol/L, tot cam la 6 saptamani. Cum e valoarea asta? Ar trebui repetata analiza? Dupa cat timp?
Tu de ce ai facut estradiolul? Oare sa il fac si eu? La sarcina trecuta am avut tot felul de probleme si am facut tratament de mentinere, asa ca acum mi-e cam frica sa nu iau chiar nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata zuzelor.
Vedeti ca Elevitul se da compensat de la medicul de familie,se mai da o diferenta de 160 de mii.
Pup fetele

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Monica pai la eco endovaginala (adica sonda, nu?) tre sa ai vezica goala, iar la cea pe burtica tre sa ai vezica plina. Poate de asta nu s-a vazut! Iti tin pumnii pe astazi la Bhcg

Adina succes la doctor, sigur e totul bine

Rosey eu nu te pot ajuta, ca nu ma pricep la analizele astea si la valorile lor! Sper sa ai o sarcina fara probleme Nu vrei sa fii la noi pe listuta? Sau nu esti zuza?

Amelia te-am trecut si pe tine pe listuta! Sa fie intr-un ceas bun

Gugule eu cred ca mai bine intrebi doctorul, ptc tu mananci foarte sanatos, deci e posibil sa nu-ti trebuiasca vitamine.

Toata noaptea m-a chinuit burtica, desi am luat no-spa inainte de culcare. Ma durea ca la ciclu, o durerea nu puternica, dar suparatoare

Ancutz inca nu am fost la dr de familie sa ma ia in evidenta, dar cand ajung o trag de maneca sa-mi dea tot ce se poate compensat sau gratuit

6+
Poze Laura
Iepurasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Angeliq eu am avut probleme la sarcina trecuta cu aciditatea, dar de prin luna a 5-a. Si m-a tinut pana la sfarsitul sarcinii, de-mi venea sa mor. Ma trezea din somn acidul ala! Si dr de familie zicea ca-i creste parul Doua luni la rand mi-a zis asa, pana m-am enervat (oricum e o prostie faza cu parul) si am intrebat-o totusi ce pot face? Dicarbocalm, pana la 6 pe zi, mi-a recomandat, dar nu am luat mai mult de 3/zi. Nu stiu daca e voie si-n luni asa mici.

6+
Poze Laura
Iepurasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asa Laurici,daia va si spun ca sa stiti ce sa cereti.

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Monica, daca sarcina e mica , nu are ce vedea. Poate ca tu ai 5 sapt. dar sarcina sa aiba mai putin. Nu te ingrijora, mergi din nou cand ai 6-7 sapt., atunci normal, ar trebui sa vada ceva. Si daca nu sangerezi si nu ai dureri, nu-i nici o extrauterina. Si mai repeta BHCG-ul, acest test e singurul relevant, se vede daca sarcina creste normal sau nu.

Noi 2 singurei

6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Madaluta,

Danuta, eu nu am facut nici un fel de analize deocamdata, dar stiu de la sarcina trecuta, ca eu aveam progesteronul 8 parca in sapt. 6 , pt. ca aveam o lipsa de progesteron. Cred ca la tine se incadreaza.

Noi 2 singurei

6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

IRLANDEZA cum te simti? ti-a mai trecut greata?

http://new.photos.yahoo.com//album/576460762398162355
iunie 2006
GUGU 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

NU , greata o am continuu, dar nu mai vomit, si nu pot manca aproape nimic. Niste struguri, caise, un ou si un cremvuste ieri dimineata.Suc natural facut de noi acasa, mere, pere, si putina supica de pui. Cam asta. Dar dimineata nu pot manca nimic, si ma doare stomacul. Nu stiu cand imi v-a trece.

Si nu mai pot gati, ca ma supara mirosurile, nici vasele nu le pot spal din cauza mirosului.

Noi 2 singurei

6+


Mergi la inceput