Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

bravo,lory,pt capitol nou!

yagmur,imi pare rau ...
vino aici de cateori simti ca te duci la fund,aici ai mereu un sprijin de la noi,te descarci si ai sa te simti mai bine.
nu ai sa te imbolnavesti,nu te mai gandiinainte la ceea ce s-ar putea intampla ! si mie mi se pare cam drastica solutia gasita de medicul tau...
dar te rog nu te lasa dusa de dezamagiri,de depresie !!
suntem aici cu tine,te sustinem in absolut tot ce faci!!!

bamboleta felicitari pt dintisori!!!!!!!!!

aka,te asteptam cu vesti.

laura13 il doare ceva daca se trezeste asa in tipete.poate burtica.dintisorii..tine-l in brate daca_l linisteste.sau viseaza,vorba alexandrei.






S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

lorym aici e locul pt orice ti se intampla,tie sau alteia dintre noi! daca vrei si daca poti,descarca-te si noi te vom ajuta din sufletul cu tot ce ne sta in putinta.ai aici oricand un umar pe care sa plangi.
imi pare rau ca aspuic a ai probleme...sper totusi sa fie o perioada grea si sa se rezolve pana la urma..
ai grija mare de tine,de sufletul tau!


S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

fetele, cosuri din alea de jucarii in forma de animale, pliabile sunt si la Ikea...asta pt bucurestence, ca parca numai acolo este.

dbunny, uitasem sa multumesc, si tie si Mironei, pt lamurirea cu ludaica...ok, dovleac papam si noi deja, sub alt nume

lorymdeci nu a patit nimic Rianna, nu? doar o sperietura mica. bafta cu diversificarea. si multa putere...

noi am fost azi intr-un parc, ne-am dat in leagan..ne-am jucat in iarba. au venit si nasii si nasica mica, a fost superb...maine aduc dovada.

mari absentze pe ziua de azi, sau , ma rog, slabe...a_deju, dianocica, donia...va tai ziua de lucru, sa stiti...fac pontaju'






Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

am promis ca maine, dar cum la voi e deja maine ...tre sa ma tin de cuvant ...
http://good-times.webshots.com/album/558976715Upodlv

vizionare placuta.

Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

lorym, imi pare rau pt problemele tale, iti doresc sa fie totul bine pana la urma. chiar daca e off-topic, te poti descarca aici, eu una te sustin.

fetelor, atentie mare la cazaturi, acum incepe sezonul lor. ianis a cazut din pat la 5 luni pt ca nu stiam ca poate merge taras. i-a luat 1 min, cat am fost la bucatarie si inapoi. si am ajuns la urgente, la neurochirurg sa-l vada, etc, nu patise nimic, dar nu va doresc sa treceti prin asta, ma simteam atat de vinovata ca-mi venea sa mor, a dat cu ceafa de parchet... asa ca... ochii-n paishpe!!

dbunny, pt inceput iti recomand reteta nr.3 pt ca o faci cu formula, care se fierbe si ea, apoi pui pastilele de calciu lactic. si daca vrei, intai faci teste. pui doar 250ml la fiert, 2 pastile la calciu lactic, vezi ce si cum iese... retetele din lapte de vaca (de-ala pt oameni mari) lasati-le pt dupa 1 an.

roxanica am ratat poza cu cosul de jucarii. daca e cu cred eu, avem si noi un catel, e al lui ianis. numai ca a fost 50ron, l-am luat din praktiker.

aelita, la 2 noaptea bagai de zor! sau la tine era doar 12 noaptea...

saptamana asta mergem si noi la vaccinul de 4 luni. cu intarziere de 3 saptamani ca asa a fost si la 2 luni... va fii bine, nu-fi fac griji. pediatra nu mi-l masoara in lungime. cum s-o fac eu acasa? idei??




Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

'neata...vroiam sa arunc o privire in urma dar nu merge linkul de la cap 41 ...ma duc sa incerc sa intru altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

`mneata!

puiul s-a facut bine merci. mentiune: l-am lasat un pic peste timpul presetat pt ca il pusesem congelat si deci nu am putut sa il tai in bucati mai mici. am impresia ca era gata din prima, dar am zis sa fiu mai catolica decat papa si sa il mai las vreo 5 sau 10 minute. azi il pun taiat in bucati mai mici. oricum, eu sunt cam tacanita, nu mananc in sange nici sa ma impusti, asa ca era vai de capul steamer-ului daca nu isi facea treaba cum trebuie!

lasa, lory, mai cad copiii si nu e musai sa pateasca ceva. nasa povesteste ca era asa de chiauna, ca a adormit cu fetita ei in timp ce o hranea si evident ca i-a cazut din brate. nici pana in ziua de azi, si fata e in cls a 3a, nu a aparut nimic ca urmare a acelei cazaturi. nu stii ca e un dumnezeu al copiilor, dupa cum e si unul al betivilor?

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

roxanica, am gasit poza cu cosul-broscoi! da, asa avem si noi, era anul trecut in toamna in praktiker. dar e catel si a costat dublu fata de cat ai dat tu . macar ianis e f incantat de el. mai nasol a fost cand a vrut sa doarma in catel, sau cu catelul in patut. si pe incercate... la 65kg am incaput si eu...

bambo, felicitari pt cei 2 dintisori

idee din 2004-2005, de cand era ianis bb:
pe lista mamicilor si bebicilor, la prima pagina, la fiecare bb era trecut si nr.dintisorilor.

---------------------------------------------------------------------

yagmur, nici nu stiu de ce-ti scriu aici. imi vine sa urc in masina si sa vin la tine. sa-ti iau medical de la job, sa te duc la control iar, sa te internez sa te vindece cineva si sa ti-l aduc pe luca in fiecare zi sa-l vezi. luca are nevoie de tine vesela si sanatoasa! stiu ca e greu uneori sa gasesti resurse (fizice si psihice) dar trebuie cumva sa te ocupi de sanatatea ta, sa scapi de problemele alea! nu-ti fa griji acum pt memoria lui luca, chiar daca se va atasa si de alte persoane, in sufletul lui stie ca tu esti mami si nimeni alta!
ai sa vezi mai incolo ce fericit va fii cand vii de la job, cum are sa sara pe tine si te pupa apasat si te strange in brate si-ti povesteste ce a facut el cat tu ai fost plecata...
trece timpul repede, ai sa vezi, si se vor schimba lucrurile in bine. si vei fii mai fericita ca niciodata, prin luca!
sunt alaturi de tine!




Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Nici nu am apucat sa termin de citit capitolul 41 dar vreau sa va multumesc pentru incurajari...
Azi ma simt mai bine si fizic si psihic.... si asta se intampla si datorita voua....
Sper sa revin mai tarziu dupa ce am apucat sa citesc din urma....
all

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Laura13
am si eu nevoie de ajutor:
Dani de vreo ora incearca sa adoarma... adoarme apoi dupa cateva minute se trezeste in tipete. efectiv TIPETE! nu stiu ce sa ii fac!
d e asa de cateva zile bune. cam non stoop. daca e in carucior merge leganat.daca nu, ...d zeu cu mila. noi in plop, scandal vesnic, sunt depasita.dar imi iau avant si o luam de la capat.lory poti sa ne spui orice, suntem alaturi de tine


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput