*Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (20)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mie inafara de dimensiune nu mi-a dat nimik scris dr niciodata!! o fi de rau>?????

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

14+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana,cu siguranta a fost bebe, a simtit caldura intregii familii !
Victo, ecografia facuta inainte de 14 w este pt. Dublu Test. Pentru Triplu Test trebuie sa iti faci o eco cel mai devreme la 14w si 1 zi; aceasta eco trebuie facuta cu max. 5 zile inainte de recoltare (cel putin asa este la GeneticLab, la alte laboaratoare mai putin). Din eco si rezultatele de sange se face estimarea pt. TT.
Sper ca m-am facut inteleasa!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu cu due dateul nu ma mai agit deloc pentru ca dpn-ul dupa CM ar fi 07.11, dr. la primele ecografii a stabilit la 11.11...ultima data a zis ca sarcina e mai marisoara si DPN 03.11.2007 (bine, stiam ca de la un moment dat ecografia nu mai e asa de relevanta pt dpn ca bb incepe sa creasca si se dau date foarte diferite).
Dar oricum ar fi, eu sunt convinsa ca bubu o sa vina cand vrea el si nu o sa se potriveasca cu nici una din datele astea

13+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Anacami eu tot nu m-am lamurit (sunt mai ) ...pana la urma la GeneticLab se fac si ecografii sau acolo e doar laborator?

13+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANACAMI si eu m-am gandit la asta dar imi era frica sa cred ca s-a intamplat adica prea repede...oricum a fost superb.
fetelor vroiam sa va intreb daca stiti ceva despre cremele anticelulitice sau masaje..am intrebat la mai multe farmacii si mi s-a spus ca nu am voie in sarcina decat produse care sunt special pt gravide..

ROXANA 16+ 80% "kiwi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Darleena,nici eu nu stiu daca se face acolo! Cel mai bine ar fi sa suni si sa intrebi! Daca suni, te rog sa ii intrebi exact cum se procedeaza si sa ne mai spui si noua inca o data!
Eu am inteles ca iti faci eco (unde vrei tu,nu stiu daca se face si la ei), apoi recoltare la ei (intervalul intre ele sa nu fie mai mare de 5 zile)- cu astea 2 iti fac interpretarea TT (la o data programata de ei)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

pt. TT mi-am propus sa fac asa: eco la 16 saptamani (nu m-am hotarat unde,nu mai stiu unde citisem ca s-ar face si la ei la dr. Albu?!?!) si imediat in ziua urmatoare recoltare de sange la GeneticLAb.Mai departe imi vor spune ei cum se procedeaza.

Roxana, eu mi-am cumparat creme speciale pt. gravide, una de la Mustela si una de la Galenic (Elancyl)-sunt antivergeturi.



Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gataaa,m-am programat la Iosup pe 26 iunie ,o sa am 21 de saptamani fara 3 zile.


anca 13+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu ma adancesc in propria confuzie dar nu ma las asa....ba pt TT e bine sa faci eco dupa 14 sapt., ba pliul nuca e relevant pana in sapt. 14....bla bla bla...sunt in ceata.
Drept pentru care eu mi-am creat propriul plan:

1. am fost la eco pt. pliul nucal in sapt 13 si cateva zile....pliul era de 2mm asa ca m-am linistit.Avea si nas, ba chiar m-a innebunit dr. ca uite se vede nasul, vezi? DAaaaaa...am vazut si eu in sfarsit.
2. ma duc la Albu sa-mi fac ecografia pt TT (asta numa' daca reusesc sa-l gasesc ) si dupe, imediat, ma duc la GeneticLab sa donez sange pt TT...asta prin sapt 16 asa

Acus...eu ieri cand am sunat la GeneticLab si am zis ca vreau programare la Albu, tipa mi-a retezat-o si mi-a zis ca daca vreau eco la Albu sa sun la nr. de tel .... ca raspunde asistenta lui, dupa ora 18.00. Pai de aici neuronul meu obosit trage concluzia ca la GL nu se face si eco..nu?????
Eu vreau la Albu pt ca am inteles ca GL e al lui si mi-a zis si tipa de acolo ca toate analizele facute de Albu se fac la GeneticLab, deci m-am gandit ca eco facuta de el ar fi cea mai buna ca sa o coreleze cu TT

Cam asta e planu...acum sa dau si de el...ooof

Aaah...si pct. 3 la morfofetala de trim. II ma duc la Iosup...dar p-asta am rezolvat-o ca m-am programat

Hai ca m-am intins cat o zi de post da' daca sunt confuza???

13+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Bey mi-ati facut capul varza cu TT-ul poate nici nu-l mai faaaaac!

Daca pliul nucal a iesit la subler cum trebe si avem si nasuc, e bun si gata, bebe e ok. Dixi.

Shery 14+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput