Albinute si bondari de martie - aprile 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

ma bucur, tine-le-ar naravu'!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Hihi, si Maya la fel...o fi vreun trend la bebelusi?

www.flickr.com/photos/11053824@N00/" target="_blank">O minune mica-Maya - 18.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Cand va aud cat dorm bebeii vostrii imi vine sa plang.Dar la 2 saptamani si um pic tot asa dormeau?Ajutati-ma si pe mine ca pic noaptea de somn si ea tot la 2-3 ore se trezeste si papa si mai sta si tot asa.........sau trebuie sa astept sa mai creasca putin....?


laurade arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Laura....mai asteapta putzin....noi avem deja 2 luni....asa ca....si la noi a fost la fel la inceput, se trezea Criss la 3-4 ore.....

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">comoara mea mica
cel mai frumos dar de ziua MAMEI

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multumesc fetelor pt raspunsuri! Am luat si eu azi Pampers nr 3 si dpdv al marimii la pulpite mi se par super. Acum ramane sa vedem cum se comporta la udat.
Am luat si batista bebelusului si mi se pare fenomenala. Am tras cu gura ca la aspirtor cred ca am furtunul prea larg, dar au iesit niste chestii de acolo.. Eu cu ser fiziologic si cu pompita cealalta o chinuiam si plangea mititica si tot nu iesea decat apa.
As vrea sa scimb si eu laptele cu Topfer. Cum se procedeaza? Se inlocuieste cate o masura, treptat sau cum? Eu acum ii dau Milumil 1 si as vrea sa-l inlocuiesc pt ca mi se pare ca ii da tot felul de dureri. Ii vine inapoi si , probabil, o ustura ca asa se comporta. Si sa stiti ca mi-am pus si eu azi in cafea un rest ramas din alta cutie de-a ei si asa o usturime mi-a venit si pe gura si pe nas cum nu mi s-a intamplat decat dupa ce vomam, cateodata in sarcina. Iar daca si ei i-o veni tot asa, inteleg de ce se agita si plange toata si nu poate dormi decat atipeste si se trezeste plangand si fortandu-se sa scoata ceva din gat. Mi se rupe sufletul!

Pupici!

Ela, mamica de Thea-Ioana

Poze cu MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Fetelor, am reusit sa-l pun pe Lucas la program, maninca la treiore acum, dar numai mananca decit vreo 15 minute in total.e normal, ma gandesc sa nu se fii suparat pe mine ca l-am pus la regim si sa nu mai manance asa mult.Moasa mi-a zis ca mananca mai mult in mai putin timp, dar de ce chiar acum? Si noapte sta chiar mai putin, 5 minute.
De trezit se trezeste tot de doua ori, mai avem 4 zile pana la 2 luni, poate dupa aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Va pup pe toate!
Nu am mai reusit sa scriu dar cu cititul sunt la punct si virgula. De duminica sunt o fericita. A venit mama si sta cu bebelul! Doamne, ce bine e! Azi am alergat ca o bezmetica prin oras dar am fost linistita stiindu-l pe Luca pe maini bune. Nu stiam ce sa rezolv mai intai - am fost la politie si am facut constatarea la masina ca am gasit-o lovita, am platit rate, telefoanele, cablul etc. Din pacate joi se termina huzurul si revin la statul numai in casa.
Sunt si putin cam suparata. Nu ii mai ajunge lapticul de la san. De fapt lapte e, ca m-am muls si am scos 100 ml din sani dupa ce mancase, dar dupa 1 ora vrea iar. Cred ca nu e suficient de hranitor. Ieri a mancat mai mult formula. Se zbatea ca in gura leului cand tragea de tzatzica! Mai grav ca nici eu nu prea am pofta de mancare si mananc foarte putin. Probabil ca de-asta nu e laptele in regula...
Si chestia cu scremutu!!?? Si al meu se screme.......se screme...se intinde, se agita! Mama mi-a zis ca face ca un ied. kk face in fiecare zi dar pana iese e un chin. Nu e tare si nu cred ca e constipat dar de cand mananca formula are alta consistenta - e ca mustarul si mai mult.
In rest, Luca e un rotofei si un bucalat, doarme, se screme si mananca. E cumintel, colicii parca nu il mai supara. Doar ca mama l-a cam invatat cu leganatul si cantatul. Sa vedem cum ma descurc singura...

Ma inscriu si eu ptr intalnirea din 1 iunie.

Ptr Mady!

Si pentru voi!

foto Luca
http://photos.yahoo.com/ralucamoise2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

vreau si io un copil cu par mareeee..... il tund pe raresu dupa botez...



roxana &Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

dar ce-ti veni Roxanici ca doar tu ai baiat nu fata...

Felicitari Amma ca ai reusit sa-i schimbi programul, asa si trebuie sa manance rapid la o masa, a mea a mancat azi in 12 min 120 ml de la san; cand ii dau din bibe se schimba treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by kmi78

dar ce-ti veni Roxanici ca doar tu ai baiat nu fata...


pai nu vezi ce chelitua am, nici nu e chel de tot nici par calumea nu are, vreau sa ii fac si io o freza ceva, tzepi eventual

roxana &Rares Teodor

Mergi la inceput