Stelute de ianuarie - februarie 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Liliano,mai bine ca m-am intretinut cu Liuda,decit sa aberez singura pe aici.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

DANA, cum adica aberezi singura, ce-ti veni?

SRALUCA, caruselul cu multe melodii si telecomanda e caruselul casuta de la Chicco, costa cam 170 RON, lui David ii place sa se uite la el, se activeaza si la zgomotele facute de bebe (planset sau, mai nou, gangureli). Si e o jucarie pe care o poate folosi si mai incolo, cand mai creste.

cristiana mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

sraluca nu stiu sa iti spun de carusel, unde sa gasesti la sigur, dar imi pare rau ca s-a stricat si ca sunteti "la grea incercare" ce vreau sa zic e ca m-am uitat la poze. e asa de scuuuump! il mananc!


Helenutza + Horia Constantin (18feb2007) =

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Helenutza nu e cazul sa il mananci chiar acum ca doar ce a facut kaki..

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006
Poze cu Bila
poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Cristiana, ca maine dr sa iti dea numai vesti bune. pe David din partea mea si a Evei

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Eii,Cristiana,era o glumitza...ca s-a luat Lili de noi.

Sa va ajute DD sa veniti maine cu vesti bune de la dr.Va tinem pumnii.

Raluco,te-ai uitat la pozele cu uriasul de fii-miu,ca le-am pus dupa povestirea ta cu Marele Alb.In final de capitol.
Asteptam sa-mi spui ca asa e si al tau,mai dezvoltat sa ma linistesc.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Raluca pai in cazul asta trimite-l la Chicco direct si precis gaseste sau la unul din mag Miniblu (gasesti adresele pe internet). Noi de la Miniblu am luat si are multe melodii si se invarte si lumineaza si face stelute pe tavan, e din gama V-tech (vezi pe www.vtechkids.com).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Laura ... din pacate prea multe nu putem sa iti spunem sa te scoatem din depresie pt ca cred ca toate cele care se vor duce la munca, me included, vom trece prin acelasi lucru. Mie imi vine sa il inghit pe Matei dupa multe vizite cand sta mai mult pe la altii in brate. Cand ajung cu el acasa simt ca imi vine sa il mananc. D-apai cand m-oi duce la munca. Cred ca o sa plang de o sa ma umflu. Pt mine sincer, aia mi se pare o noua etapa din viata mea (etape la care de obicei eu ma impiedic inainte sa ridic capul si sa merg inainte). Hai, putere ca indiferent de munca sau nemunca locul mamei nu il ia nimeni in inima copilului.

Io maine sigur sunt in Cismigiu. Cred ca masajul se termina pe la 11 si pana dupa 4 acolo cred ca am sa fiu. Vedeti ca astia zic 28 de grade maine ... .

Liuda, asa ii faceam baie initial, pe la 7 jumate. Urla nene de murea de foame. Acuma sta f cuminte la baie si nu il deranjeaza ca il trezesc, mananca bine dupa aceea si adoarme repede. In plus de asta, si-a stabilit un orar de masa pe care nu vreau sa il dau peste cap si acu ca veni vara mai lancezim si noi pe afara pana aproape de ora 9 asa ca ... . Tot la 10 ajunge sa se culce ...

Liuda, hai ca si al tau .... halal tati!

Monykk la multi ani!!!!

Adela, acum ca tot tre sa mergem la masaj Matei tine gatul drept, drept.

Gata, ma apuc de distractiile de seara.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Conchita eu zic ca n-ar fi o idee rea sa deschizi un subiect nou la "parintii intreaba" si sa vedem si noi cum e cu diversificarea asta in tari diferite.Anul trecut i-am scris in blog unei colege de odisee ce si cum e in Suedia.Sa vad daca mai gasesc...

Lili si mie mi se pare ca ceva cu "hamuri" de purtat bebe in spate e mai bun.Al meu se poate pune si in fata si in spate si m-am felicitat ca l-am cumparat cind a trebuit sa car copilul de peste 9 kg...

Liuda tu te plingeai ca tati nu o prea ia in brate pe fetita?Pai atunci tu esti seful cind e vorba de ingrijire,nu?La noi uneori se pot isca chiar mici conflicte cu privire la cine are dreptate sa-i facem una si alta.La voi macar te lasa sa faci cum vrei...

Dana mie dupa ce nu am mai alaptat primul copil mi-a venit foarte tirziu ciclul,am asteptat peste 4 luni.
Aici doctorii mi-au spus ca poate venii chiar si dupa 1 an de la nastere.

Alinuk arati super super in pozele de la botez.Tu ziceai ca vrei fetita? La subiectul "parintii intreaba" fetele tocmai discutau cu titlul "fata sau baiat...".

La Multi ani Monyyk,multa sanatate,bucurii si tot ce iti doresti sa se implineasca!

Aici ar fi o poza cu Magda mica mirata si speriata (de blitz cred).
Sotul are o idee fixa sa nu pun pe net pozele copiilor si eu saraca,ma conformez...

Mariana
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Aoleu,Mariana,asa mult dureaza?E nasol rau fara ciclu.Asa ramai urgent gravi fara sa stii.Oare daca iau pilule se regleaza?Adica-mi vine regulat din nou?
E o dulcica Magduta,dar nu ne pui mai multe poze s-o vedem mai bine?

Daca deschideti subiectul cu diversificarea acolo va scriu si eu cum e aici ca tocmai am primit de la moasa planul.Oricum eu as vrea mult sa aflu si cum ein Suedia,daca gasesti mesajul.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput