***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

quote:
Originally posted by ancamari
Stiti de unde pot sa cumpar o cadita mai mica pe care s-o folosesc numai la inceput, pana isi tine el capul sa zicem? Pt ca o vreme o sa fiu cam singura cu bebe si mi-e teama sa-l spal singura intr-o cadita mare.




Eu am luat una fff mica din cora de la primii pasi. E in jur de 20 ron dar e chiar mica...eu tot asa am luat-o pt 1-2 luni

Motannel si sot FELICITARI PT BEBE!!!!!
De la sanosan am luat sampon pt corp si cap, lotiune, ulei. Sampon si lotiune am luat in varianta mare si cea mica..logica fiind ca cele mari sunt mai practice la cumparat si cele mici la utilizat, urmand ca mai tarziu sa iau numai mari si sa le pun in cele mici Restul cosmeticelor de la mustela (babyexpo) si pampers. Preturile nu le mai stiu exact dar le gasesti si pe bebelusultau care sunt cam ca in cora sau carrefour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

carrie, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji...si mai ales daca bebele tau oricum venea saptamana asta, ce ti-e marti, ce ti-e joi...Si daca ai asa incredere in doctorul asta, plus ca va e prieten, eu zic sa mergi linistita pe inducere....acum na, sunt normale emotiile, si pe mine m-au apucat...azi de ce am zis ca tre sa stau in pat, de aia parca aveam nevoie constant sa fac ceva...am avut asa un sentiment de neliniste, inexplicabil...mi-am gasit tot timpul ceva de facut..am intins rufe, am spalat vase, am maturat..orice numai sa am ocupatie...Acum am terminat de rasfoit o revista si o sa incerc sa motai un pic, ca de dormit nu prea pot dormi ziua...si nu mai e mult si vine sotul acasa...si ma linistesc si eu!
Andrada, ai venit de la control?

diana 37+ IANIS STEFAN
asa creste bebe
poze
bebe mai are de stat in burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Ckristina - pai eu cand ma mulg nu imi ajung 2 maini, mi-ar fi buna si o a treia ...dar apai cum sa ii dau sa pape si sa ma si mulg?
Cu o mana tin pompa, cu alta tztza (care e f mare) si tot caut canalele sa le apas... dar pe bb cu ce il mai tin?

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Chiqui, poti sa il lasi pe loc in mod evident! Atata doar ca este posibil sa mai creasca si, uneori, polipii astia sunt de etiologie virala si risti sa-ti mai apara si altii. Alegerea iti apartine. Deocamdata lasa-l in pace si te mai orientezi pe parcurs.
Carrie, daca medicul tau e de parere ca nu mai sta bebeul in burtica pana duminica, atunci cateva zile chiar nu mai conteaza. Si este foarte important sa nasti cu medicul tau, in care ai incredere si care te-a urmarit toata sarcina. Apropos, unde nasti? Ca eu ma internez miercuri dimineata la Stanca. Poate ne intalnim. Iti tin pumnii!
Florina 40+

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by byu

Alyna ti-am vazut si eu puiul in poze....e adorabil cat despre colici....asta e ce sa-i faci .
nu se poate sa ii dai ceai anticolic?


Byu 35+ cu CASIAN ANDREI

Poze



Pt mine e cel mai frumos copilas din lume!Il ador!Mersik mult!
Cat despre colici, ii dau picaturi de Sab Simplex si Bonisan!Sper sa aiba ceva efect!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Burtici

Va scriu si eu intre 2 drumuri,cine zicea ca Andrada umbla mereu,iat-o pe sora ei
De dimineata am dus copilul la gradi cu tati,eu am mai stat un pic,pe urma am mai colindat un pic gradinitele din zona,fiindca asta e ceva cam departe si va fi o problema cu luatul acasa...
Am ajuns acasa am gatit,am mai trebaluit ceva si acum ma duc sa iau copilul ca nu are cine bineinteles tot conducand
Nu stiu ce face bebe acolo cred ca s-a obinuit cu ritmul.Butica e mare am 114 cm si lasata,vom vedea.

Monicosa bine ai venit sa-ti traiasca bebe Stefan ca e tare dulce cu gropita lui din barbita!
MicaM felicitari!
Motannel sa ne faci tu asa o surpiza frumoasa!!Sa-ti traiasca fetita!
Florentina Roman,LA MULTI ANI si nastre usoara!
Andrada si eu am cazut de fapt m-a impiedicat Iris care merge numai in picioarele mele.Si sa ma fi vazut intinsa pe jos.Noroc ca nu am cazut pe burtica,am reusit sa ma proptesc in palme si genunchi si nici peste Iris!! sa ne dai vesti!
Florina pentru miercuri!
Carrie lasa ca stie medicul mai bine,ideal ar fi sa dea bebe semnalul,dar daca nu se poate!
Ella super burtica si nu se vede nici taietura.

Eu raportez in continuare foame de lup.Abia am mancat ceva si acum ma roade stomacul.As manca ORICE!!!!!!!!!!

poze
Iri 37-38+ si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Pitica, ai grija mama sa nu nasti prin masina!

Eu raportez inca vreo 3 kile date jos!Uraaaaaaaaa!Adik am dat 11 kg in total jos!Am 56 acum si sper sa ajung la 50 macar in curand!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

revin dupa o tura de alaptat...
ralucami,
am o bustiera din aia cu arici speciala postoperatie, dar n-o port inca fiindca imi strange si cusatura si ma jeneaza, mai ales ca inca nu mi-a scos firele; maine le scoate si o sa-l intreb si pe dr de cand am voie sa o port;

Nu-mi doresc sa fiu manechin la nici 2 saptamani de la cezariana dar ma uit la burta mea de acum si stiu cum am fost si inainte sa raman insarcinata si-mi dau seama ca cele 5 kg cu care am ramas dupa nastere s-au concentrat numai pe burta si solduri; am stiut ca o sa am burta o vreme , asa ca toata iarna mi-am cumparat topuri de vara si rochite care au "talia" sub sani ca sa nu se vada dizgratios ce ascund sub ele...

gata, plecam in parc cu bebe...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

alyna24,

na, ca mi-ai luat-o inainte cu slabitul...eu am 58.5 kg inca dar sper pana la botez sa ajung la cele 53,54 kg cat aveam inainte.
Adevarul e ca mananc mult, chiar daca doar fiert, ca mi-e frica ca nu fac lapte...mai iau si elevit care-mi face pofta de mancare.

Botezul e pe 21 iulie, asa ca pana atunci tre sa arat mai decent decat acum...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Fetelor,poate ne face Andrada o surpriza chiar acum cand n-a mai deschis ea capitolul nou

Mergi la inceput