***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

DidiAlex Ar fi super. L-am gasit si pe siteul Spitalului Universitar. Multumesc.
dianalaura Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Paflo, multumesc de raspuns.Dozarea dupa nastere mi s-a recomandat si mie tot la 1.5 luni, deci presupun ca e ok.

Carrie, cred ca nu ar trebui sa iti faci atatea probleme.Prietenei mele i s-a indus nasterea ca era dr de garda, a nascut super repede(vreo 3 ore), fara probleme, iar bb e super dragalas.Stai linistita, dar cine stie, poate pana maine se hotaraste bb singur sa iasa.Uite, niste ajutoare pt tine:

Lavinia, 33+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Vas, ma bucur ca iti place filmuletul!

Alynta, am avut probl cu sanii in prima saptamana!Acum sunt ok cred ca de la glicerina boraxata!Numai ca Davidutz nu prea suge ca adoarme instant la san!Nu stiu ce sa ma fac cu el!Si ne supi si colicilea alea afurisite!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Saltareeeeee
dam si noi raportul....azi implinesc 35 saptamani si inca mai mergem
cat despre proiectul meu mai am un capitol si-l termin
am primit cadou un carut...de la "baby care", e gri cu putin rosu,am mai primit hainute un sifonier (un raft mare)intreg, nu mi-a mai ramas decat sa astept momentul in rest sunt pregatita, pe la sf saptamanii viitoare merg si e la masuratori.
Felicitari proaspetelor mamici

Byu 34+ cu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Carrie cred ca la varsta asta a sarcinii poti naste oricand,cum ti-a spus si dr.In plus dak bebe oricum nu mai asteapta pana duminica,nu cred ca ar fi probleme cu inducerea.Conteaza f mult sa ai incredere in dr tau.Sper sa fie totul ok.Pun niste pt tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Alyna ti-am vazut si eu puiul in poze....e adorabil cat despre colici....asta e ce sa-i faci .
nu se poate sa ii dai ceai anticolic?


Byu 35+ cu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

dideip, sa-ti traiasca piticul paul si sa fiti sanatosi si mancaciosi si neplangaciosi... fata si baiatul

motannel, felicitari pentru bebelina.

pentru toate burticile care se pregatesc sa nasca zilele acestea...

pupici la toate burticile si mamicile, fara disciminari

33+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Elteka uite si link-ul cu bouncere www.toysrus.co.jp/product/product_list.aspx?pccnt=1&tab_id=c04&category_tree=4&category_id=B518DE3C-2646-4F0E-968D-A71902298544&top_id=002&screen_id=1&product_order=5&ext=0&c_id1=66E295F5-E3EE-42BC-B198-D8BC6C15ACB2&type_id=001" target="_blank">de la Fisher-Price. Eu ti-am zis: imi place de 1000x mai mult sa cumpar de pe net decat sa ma agit si sa ma calc in picioare cu toti disperatii, la magazin. Ca sa nu mai zic ca trebuie sa conduc si o gramada pana la magazin + ca de multe ori nu am gasit ce voiam .

Si apropo, ca tot ma uitasem pe net dupa review-uri destre pompa Medela . Pe site-urile americane/canadiene e considerata cea mai buna pompa, e super recomandata de asistente si dr. Si am vazut ca si pe DC a fost un subiect despre pompe si aparea in discutie Medela. Uite AICI. Eu cred ca pana la urma, in caz ca voi avea nevoie o sa imi iau o pompa de-asta.

La GAP am fost si eu zilele astea si am prins niste reduceri faine la copilasi. Si mor de dragul bodyurilor !!!! Vazusem unul cu "I love mommy" dar banditii l-au pus intr-un pachet-cadou cu o gramada de alte nimicuri scumpe si nefolositoare ( gen caciulite, ciorapei). In schimb ochise barbate-meu un body cu "I love daddy" si desi pana atunci comentase ca astia de la Gap baby au preturi nerusinate si ca ar merita sa nu cumpere nimeni de la ei, nu-ti spun ca a platit fara sa clipeasca bucatica de hainuta. Si acasa l-a admirat cred ca vreo ora si tot imi zicea cat de frumoasa o sa fie Maria si cum o sa-i transmita lui ca-l iubeste cu mesajul de pe body!



Ella merci frumos pt link! Acum m-am uitat si eu la pozele tale si bebe e un scump. Ca sa nu mai spun ca tu arati super bine !!! Ai purtat bustiera dupa cezariana?

Carrie bafta multa maine in caz ca iti face inducere. habar nu am ce sfat sa-ti dau, caci si la mine e prima nastere, plus ca prietenele mele au nascut ori cu cezariana , ori natural, cand le-a venit sorocul.

Apropo de silueta. Fetelor kilogramele se duc dupa nastere, dar celulita?? Eu m-am uitat pe picioare si m-am ingrozit (pe fund si pe burta nu am deloc, doar pe pulpe) .

Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Wooow Motanel, ce surpriza. Felicitari pentru nasterea usoara si pentru puiut. Sa creasca mare, sanatoasa si mancacioasa.
Florentina, LA MULTI ANI!, nastere usoara si un pui sanatos si mancacios.
Chiqui, tranzitul intestinal accelerat poate sa fie si de la preparatele de fier (daca iei asa ceva). Si mie tot la urmatoarea consultatie o sa-mi dea lista cu ce imi prebuie la spital si pana atunci nu imi fac bagajul. Tu cu ce medic nasti?
Ella si eu iau Eutyrox de la 29 de saptamani si mi-a zis dr sa refac dozarile TSH si free T4 la min 1 luna dupa nastere. Cum zicea si Paflo si eu stiu ca este imporanta si corelatia cu free T4, nu numai valoarea TSH. Ti-am vazut pozele si ai slabit super dupa cezariana, iar bebe este un scump. David Andrei o sa-l cheme si pe bebele nostru.
Carrie la 38 de saptamani bebe este la termen, nu trebuie sa-ti faci griji in privinta provocarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

buna ziua mamici si gravidutze!
intreba cineva de lapticul nostru cat se poate pastra dupa colectare. am un filmulet(ghid de alaptare) de la AVENT ISIS IQ DUO (daca mi spune cineva cum, il voi pune aici) si spune asa:
- la frigider 48 ore dar nu pe usa frigiderului(pe etajere)
- la congelator 3 luni; se dezgheata in apa calduta sau se lasa la frigider peste noapte;nu se recongeleaza si mai are apoi termen 24 ore.
mamicile sunt sfatuite sa colecteze laptele la orele cand manca bebe(sau chiar in acelasi timp: la un san papa bebe si la celalalt se foloseste pompa).
se recomanda sa se treaca data recoltarii pt a nu uita termenul de valabilitate.

va pup si nasteri usoare!!!!!

cristina 35+ BIANCA MARIA

Mergi la inceput