*** LA REDOUTE (24)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ca tot vorbim de reduceri am gasit asta, e valabila pt ro, nu stiu care sunt regulie in Franta...

Perioadele de soldari prevazute sunt stabilite de catre comerciant si pot avea loc numai in urmatoarele limite:
- perioada 15 ianuarie-15 aprilie inclusiv, pentru produsele de toamna-iarna;
- perioada 1 august-31 octombrie inclusiv, pentru produsele de primavara-vara.


http://www.sfin.ro/articol_1872/reduceri_de_pret_sa_fiedar_sa_stim_si_noi_.html

Cum aflam cum e in .fr?

Poze noi
Poze Mara si Matei
Poze parinti
Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Am facut acum transferul si scria clar acolo "tranzactia va fi procesata pe 07/05",deci abia luni.Oricum LR imi goleste cosul imediat ce indraznesc sa aplic un cod.As vrea sa fac o comanda pe contul tatalui meu,pana nu expira codul primit pe mail.O sa mai incerc luni dupa ce intra banii pe card.Dar daca nu reusesc sa bag codul?Azi am incercat cam de 20-25 de ori si de fiecare data mi-a golit cosul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am gasit ceva... Mai caut...

Hot Summer Sales ("Les Soldes") in France
One of the best aspects of a visit to France (at least for shopaholics comme moi) is spending cold euros. This is an ideal time of year to visit of you love to shop. The government regulates sales, and there are just two times of year when you can get hot deals. Right now, the summer sale (which lasts six weeks) is coming to a close in Paris. The specific dates vary, depending on the specific French department. Find out more on the France Tourism Office site. There will also be the winter sales in January and February.

http://gofrance.about.com/b/a/187183.htm



Poze noi
Poze Mara si Matei
Poze parinti
Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am mai gasit si asta... les prochaines soldes débutent le 27 juin

http://www.dgccrf.minefi.gouv.fr/02_actualite/soldes_ete05.htm?ru=02 si aici link cu soldurile pe regiuni. La redoutul nostru in ce regiune a Frantei se afla?

Am innebunit, nu? Vreau doar sa stiu cand...sa-mi pregatesc banii, sa-mi trimit copiii la tara si sa comaaaaaand!!!

Poze noi
Poze Mara si Matei
Poze parinti
Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

claujuro, da' stiu ca te mananca pielea..sau cardul?

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet
Silfidele purpurii Addya, Niko, Cristina si Adablackcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

addya, cardul nu ma manaca inca, de-abia acum se "fabrica"... il iau peste 2 saptamani...

Cine stie in ce regiune e LR nostru? Sa verific acolo in tabel...

Poze noi
Poze Mara si Matei
Poze parinti
Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Addya...cred ca si una si alta ...
parca o vad pe Claudia prin iunie, singura acasa (cei mici are grija sa-i expedieze), fumand de zor (eu va spun cum mi-o inchipui)... putin dezmatata (adica, par valvoi, capot, desculta etc)... stand la calculator si butonand cand pe internet banking verificandu-si soldul...cand pe lr scormonind dupa reduceri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Multumesc, esti o dragutza!

Cotrobaind, am gasit si legea de soldare prin internet dar nu am inteles nimic, decat ca se supune legilor regiunii respective...http://www.service-public.fr/actualites/00409.html

In schimb am gasit un loc unde se pot reclama "pantofii schimbati" http://www.finances.gouv.fr/DGCCRF/04_dossiers/consommation/index_litiges.htm?ru=02 pentru cine va mai avea d eacum inainte probleme si LR nu va vrea sa rezolve pe cale amiabila. E bine de stiut!

Poze noi
Poze Mara si Matei
Poze parinti
Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Claudia, pe cecul meu scrie LR SA, 57 rue de blanchemaille, 59100 ROUBAIX

este in nordul frantei...daca gasesc si provincia iti spun...dar tre sa mai caut. cunostintele mele de geografie sunt depasite...sau inexistente
edit iaraaaaaaaa: na c-am mai gasit ceva "Regiune Nord Pas de Calais "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

madau, sa-ti traiasca sotul, chiar pe 5 mai de ziua barbatului, ai?

eu nu am mai comandat nimic, n-am bani. insa si mie mi se goleste cosul si chiar fara sa ii fac nimic... adica azi bag articole in cos si maine cand deschid saitu, panieru e viiid...

ce imi plac prosopul si geanta de plaja, sunt super dragutze...

astept si eu reducerile...

va pup, un week=end cat mai placut!




b

Mergi la inceput