***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Neata burtici

Manuc FELICITARI PENTRU GRASUNICA !!!!!!!!

Noi suntem dupa o noapte grea de nesomn.Dupa ce ca abia respir,aveam si o nara infundata.Eu dorm mai bine dimineata decat nopatea!
De cand am primit vestile de ieri ca nu se mai grabeste bebe am inceput iarasi sa ma gandesc ca eu iar nasc dupa 40 de saptamani

Andrada pozele cu burtica sunt in albumul din dreapta celui cu Iris pisica ,tot nou.
Cris inca o data imi pare nespus de rau pt experineta voastra,important ca totul e bine acum,iar Pauly nu te mai gandi,gandurile negative nu sunt bune,totul va fi OK cu voi!
Didi Doamne ajuta in continuare,vei vedeea ca bebe 2 va fi sanatos si frumos!!!
Amelyyyy


Fetelor voi v-ati apucat de ,nu de alta dar sunt invidioasa

poze
Iri 37-38+ si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

ManuC, si sot de ManuC, sa va traiasca fetita, sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va bucurati de ea. Multumim pt vesti fericitule tatic! si asteptam poze!
Bafta tuturor fetelor care azi isi vor tine puii in brate!!

Doamne Chris27, am citit mesajul tau si am inceput sa plang!!!!!!!! Se intimpla in Romania anului 2007!!! Si nu intr-un orasel mic, amarat, uitat de lume ci in unul cu marii pretentii!!
De fapt...ca ma mai mir ca si in Constanta unde am fost internata o zi ca Alin facuse o enterocolita la mare e un Dezastruuu!!!! Vorbesc de sectia de copii de la contagiosi si personalul medical este la pamant dpdv profesional. Eu refuzasem sa-i faca injectie fiindca ii facusem vaccinul facultativ Pneumo23. Nici nu auzisera de acest vaccin!!! Si era vorba de medicul-sefa de sectie. Este vorba de meseria lor...totusi...In fine sunt multe de comentat cu ce se intimpla in sistemul sanitar din Romania...dar nu m-am putut abtine cand am citit mesajul tau.
Va pup
Diana 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Salutare burticute si proaspete mamici!

Noi (adica eu si sotulica.... se restul de 80% de japonezi) avem liber si profitam la maxim de perioada asta . cine stie cati ani or sa mai treaca pana o sa mai putem sa facem ce vrem, sa ne trezim cand avem chef, sa mancam la ore ciudate?!?

Am lipsit o zi si deja au aparut doi bebelusi !!

IuliaBraila refacere rapida si mult laptic! Florin Mario bine ai venit printre noi pui mic!

ManuC felicitaaari!!! Sa fiti sanatosi si sa va intoareceti cu bine acasa! Sot de ManuC sa-ti traiasca printesa si multumim ca ne-ai anuntat!


Clau m-am si speriat cand am vazut mesajul tau, aici la gravidute. Beey vrei sa nasc inainte de vreme?!?! Ma gandeam ca ai vreo "surpriza" . Hai ca iti scriu pe YM mai multe.


Fetelor am constatat o chestie: imi curg sanii ingrozitor ( mie mi-au curs de prin luna a 5-6-a, dar acum am tricourile varza daca nu port bustiera. Mai e cineva in situatia asta?





Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ralu, n-am nici o surpriza! Vezi ca la munci n-am acces la YM dar citesc cand ajung acasa. Te pup!
nu-ti fa probleme ca-ti curg sanii...si mie mi-au curs...e normal.



ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Neatza burtici,

ManuC si sot de ManuC, felicitari pentru dolofanica frumoasa!!! Sa va traiasca feita si sa fiti fericiti!! Pupa pe mami si fetita din partea noastra (si din partea gagalicii Manu de la mine din burtica - ca o sa fie tiza ei :D)


Amely

Chris27, m-am ingrozit cand am citit mesajul tau Ce e important este ca acum sunteti cu totii bine si sanatosi

Pauly, curaj, ai vazut ce a zis si Chris, nu trebuie sa pui raul inainte! Printesa ta delicata o sa iasa rumena si zambitoare Asteptand printul grasunel al Elekai pe un cal alb ;) Asteptam pozele cu camera ;)

DidiAlex, bebe 2 o sa fie si el un print delicat, rumen si zambitor

Mamicilor, multe multumiri pentru toate sfaturile Pentru cele ca mine, care nu au avut niciodata bebei mici prin preajma, sunt foarte importante

pentru cine se mai pregateste azi!

Tincutza probabil ca deja a nascut, mai stiti ceva despre Dideip ?

Despre Corap Lavi2 zicea ca miercurea/joia asta ar fi trebuit sa nasca daca nu a nascut inainte, ca nu mai vorbise cu ea de 2 saptamani.. si pentru ea!

Anca 36+
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Chris ma bucur ca esti mai bine!

Alina-Mirela 33+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor... am pus si eu poze noi... in semnatura cu carutul si hainute noi...

Pitica...am gasit.. e in STANGA nu in DREAPTA Ce burtik mare ai... Nu cred ca ami ai mult... ca e mult mai lasata decat a mea Oooof... am inebunit de tot



HAINUTZE Antonio
Andrada 38+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsy spune:

Salutare mamici si burtici!Nu am mai scris de ceva vreme dar am reusit sa va citesc in fiecare zi.Felicitari proaspetelor mamici si sa va bucurati de puiutii vostrii.

Chris27,imi pare forte rau pentru tine ca a trebuit sa treci prin asemenea momente,dar ce conteaza este ca acum sunteti bine si tu si puiutul tau.Poti sa-mi spui si mie te rog la ce spital ai nascut si cu ce doctor??Eu o sa nasc la Bega si as fi curioasa de conditiile de acolo.Pentru tine

Ramona33+ cu Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mica esti tare simpatica cu burtica ta! Sa fii sanatoasa!

Alina-Mirela 33+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

piticasigogosica,poohy va multumesc ptr incurajari, sa dea Dumnezeu sa fie bine.oricum am sa gandesc pozitiv ptr ca micuta mea are nevoie de o mamica relaxata.

andradap multumesc de raspuns.m-am linistit, pot sa pap in voie.

mica ai o burtica foarte frumoasa.

33+Riana Alessya

bebelina mea

Mergi la inceput