Stelute de ianuarie - februarie 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

N-am apucat sa citesc din urma ca sunt intr-o alergatura continuu dar maine stau acasa si recuperez.

Pana una-alta LA MULTI ANI Kate, sa ai putere sa-ti cresti bebele asa cum se cuvine, sa fii iubita, fericita si norocul sa nu te ocoleasca!

In sfarsit mi-am facut si eu putin timp (la ora asta tarzie) sa pun cateva poze de la botez. A fost frumos, vremea superba, bb cumintel ca de obicei... Poze de la BOTEZ .

Pupici si revin la ore mai rezonabile pe net!



Mihaela ,Robert Andrei20.01.2007 si Alexia- Maria26.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

catalina hehe nu vad columbienii ca nu am tv ca al vostru hi hi.ca altfel probabil cascam si eu gura,ce crezi.acum imi amintesc ca da,aveau fata,dar uitasem,ca ma gandeam ca il cheam ape ta-su ca pe fii-sa.
maine facem si noi vaccinul de 4,si sper sa fie si la noi bine ca la voi.
dianamizzi ihaaaaaaassssraaaaaaaa
isteata Thea daca a observat ca atrage atentia! nu te mai enerva,ca ei fac un timp apoi le trece.
si a mea le incearca pe toate,inclusiv sa "vorBeasca" cu limba scoasa si tot din gat face.de ieri face ca magarul,ne trezeste din somn cu ihaaa-ihaaa( ca mi-am amintit de la ihassssra ta) iha-iha si rade si da din craci.
gionoi nu suntem la categoria grea.ieri am facut 4 luni si maine sau sambata mergem la cantar.poate maine ne-o cantareste la vaccin,daa nu ,la farmacie.
daconst
"Aelito,daca la Helenutza i-am spus ca e mai mica decit noi,hai sa ti-o spun si tie:voi sunteti fetite si de aia tineti la silueta.
" hahaa o intorci ca la ploiesti..ca la Germany ,adica

lasa ca mai avem timp sa invatam cu diversificarea pana ne vine randul .
conchita "mamici dragi, legat de diversificare: sucul de portocale si carnea se introduc la 8-10 luni, iar legumele si pulpele de fructe (pasate) de la 6-8 luni.." . Vezi ca ti-o iei !
criss
iti dai seama ca au fost nopti cand nu ma puteam ridica si ii indesam suzeta,si degeaba,se foieste un timp apoi incepe plansul,si daca o pun sa suga se vede ca era foame pt ca suge destul de bine,nu se preface,suge mai mult decat ziua.ziua isi bate joc de mine,si 2 minute suge...Dar noaptea trage.
i-am facut baie,i-am dat un biberon de 120 in seara asta,si s-a culcat.la o ora s-a trezit ,am zis ca sigur nu ii e foame si i-am dat un pic de ceai de burtica,ca e si constipata ca altfel nu ii dau ceai.si i-am indesat suzeta,a parut ca a dormit...de udne! la 5 minute urlet! m-am dus si i-am bagat tzatza,a supt ca si cand nu ar fi mancat de nu stiu cate ore!! asa o apuca ,mai ales noaptea,ca ziua ma rog de ea...
saptamana asta nu a vrut sa suga DELOC ziua,doar ceva biberoane,nu depasea 400ml ...destul de putina,sa ca recupereaza noaptea.
durere mare cu lumea si numele astea,mai,ti-am zis!!
mistyo coincidenta cu poriectarea Ligiutei si dintele de 1 mai!
baaaai,dar voi de 1 mai nu va luati liber in nici un an din CAMPUL MUNCII? hahaaaa
cand un dinte,cand un ....puncte puncte..
liuda BRAVOOOOOOOOOOOO mananca fata 180 !!! a mea niciodata nu a mancat atat,asa ca ai reusit performantaaa!!!
super cu kaptele asta! dar de ce sa nu ii fi placut celalat??
asa a facut si a mea,mulkta vreme plangea pe burta,dar si cand s- intors,sus capul si ras !!! si acum se chinuie mereu sa ajunga pe burta.
maria72,IMI PARE RAU CA AI PROBLEME,SPER SA GASESTI CEL MAI BUN MEDIC SI SA REZOLVI PROBLEMA CAT MAI REPEDE !
CRISTIANA,mai,nu te mai oftica daca face glume ca stai acasa.ca doar nu e niciunul tampit sa nu realizeze ca stai cu un copil!!! problema e la tine,sa stii,tu te simti aiurea,si ar trebui sa stai sa te gandesti ca nu ai de ce sa te simti asa,doar sunteti o familie,ce naiba!! ia-o si tu mai in gluma si raspunde-i la fdel,ceva de genul ca asta e menirea barbatului sa tina fetele acasa si ca stai sa mai creasca David nitel si il trimiti si pe el la munca
eu cand suna easul dimienata,al meu sa se mai intoarca,il imping: hai,scoal ca pun fata !! si el zice: asa,tata,imi luasi locul !! ma dai jos din pat!!!
si eu ii zic: avem nevoie de pampersi !!!papica !!
ce e asta ca el castiga bine si tu nu?? pai el unde traieste?? ia fa-l tu sa nu mai castige asa bine cu neeeshte cheltuieli
LIUDA
a mea numai pe drumuri ar sta.dar si cand am fost graavida am coliiindaaaat ,atunci conduceam,acum mai rar,imie frica cu ea,cand era in bruta nu stiu de ce nu imi era frica!
Diana s-o speria de voce de barbat ca i-o aminti vocea doctorului!hihi
cristina70,sigur e bebe bine,ai sa vezi!!! se panicheaza ei prea repede,medicii.
normal ca toti avem zile blegute.
oooofff,rali,imi pare atat de rau...e atat de tanar tatal tau...nici nu stiu ce sa zic,decat sa aveti multa mult aputere sa infruntati nenorocirea asta,sa va bucurati de timpul care v-a ramas impreuna,sa il lungiti cat puteti,poate va fi mai mult de atat,cine poate sti ?...doamne,cate nenorociri ...
multa putere,ii doresc tatalui tau sa sufere cat mai putin,sa i selunegasca viata cat mai mult,as indrazni sa ma rog sa se vidnece,nu stiu in ce masura e posibil...sa se faca asa un miracol...Important e sa nu se chinuie cu boala,sa aiba o calitate de viata aproape egala cu a celorlalti,si cat mai lunga! tu incearca sa intelegi ca asta e o lectie a vietii care s-a abatut pe familia voastra,invatati cat puteti din asta,dar sa nu cazi!!! tatal tau are nevoie de tine,copilul tau la fel!!
marybell fetita columbica are nume frumos,Irina.dar ta-su are pe numeeeeeeee irinel hehee nume de fetitza.
dar cred ca Irinuca e dragutica,nu? oricum,o norocoasa .
roandre,felicitari pt botez!



nu am mai urat de mult..si am scapat multi bebei ...

felicitari pt lunisoare implinite:

Thea (dianamizzi),
Anastasia (maria irina -UNDE ESTI?????),
Sofia (mediterana),
Alexandru (Shine),
Antonio(AVENTURA)

LA MULTI ANI ,KATERYNA !!!!!!!







am votat pt toate fetele.





S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Rali, imi pare rau, din suflet... tatal tau este de-o seama cu tata. Adica f tanar. Si eu vin cu aceeasi sugestie, adica sa incercati si cu naturiste. Rau nu are ce sa ii faca. Acuma tre sa vrea si el ... fumeaza mult? Hai, capul sus, tre sa mergi inaine, chiar daca iti vine sa cazi lata. Putere si noi il vom pomeni.

Kate, sa fii sanatoasa si puternica sa aveti grija de bebel si sa va fie sanatos, La multi ani!

Gio, vazut, placut, votat!

Adriana mama, am citit cum se deschide cap nou si cred ca pe mine ma stergeti de pe lista ca io pricep greu de tot.

Alinuk, haide mama, statuie? Dar ce am facut nene? Mi-am luat notite dintr-o carte pe care am citit-o si le-am impartasit si voua (culmea stiti care e? ca tre sa le iau si io tot din contul comun ca le-am postat direct aici). Eu va dati seama ca nu am absolut nimic impotriva sa le facem publice. Doar ca nu stiu cum e cu copyright-ul. Cred ca tre sa scriem neaparat ca e traducere din cartea X de Y (nu o am langa mine, poate am mai scris).

Aelita, succes la vaccin!

Azi incercam sa contactam medicul pt gatutul lui Matei. Sper sa fie bine. A, si sa vindem actiuni, sper sa ne imbogatim.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata


LA MULTE LUNISHOARE SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!

La multi ani Kate!!!

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Katy,La multi ani!!!

Mihacarm,multumesc mult de PM,esti o draguta!

Rali,nici nu stiu ce sa-ti spun,mai ales ca si eu l-am pierdut pe tata anul trecut si la noi totul s-a intamplat intr-o luna.Iti doresc putere multa sa treceti peste aceasta incercare cu bine.

Gio,votat filmuletul!

Conchita,am studiat linkul tau,dar difera foarte mult fata de ce avem noi aici.Ieri am primit si planul nostru de diversificare de la moasa si daca incepem la 5 luni,deja bagam si carnita de pui.

Catalina,multumim pentru carte!

Aelita,tinem pumnii la vaccin sa nu doara tare!M-am distrat cu face Sofia ca magarusul...

Cristiana,l-am masurat si eu pe al meu ieri,cind te-am citit si are 43cm si la cap si la torace.Nu stiu daca o fi bine?
M-am uitat si la pozele lui David inca o data si e perfect normal.

Roandre,vazut pozele de la botez.Sunteti niste frumosi!

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-popy spune:

LA MULTI ANI, KATE!



Laura si David Andrei ( 27ian2007)
Poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Mihacarm cred ca nu te referi la mine. nu stiu despre ce operatie e vorba.

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

La multi ani sarbatoritilor acestei zile!
La multi ani Kate si toate cele bune sa ti se implineasca!

Multumesc mult fetelor pentru incurajari- ajuta mult.
Catalina- tatal meu nu fumeaza, a fumat ocazional cate o tigara si doar le pufaia, ca sa zic asa.

Imi cer scuze ca nu o sa va pot raspunde, o sa incerc totusi sa intru pe forum cat mai des si sa va citesc si ma rog sa depasesc faza asta plangacioasa si sa ma imbarbatez, trebuie sa fiu tare pentru ai mei...dar e asa de greu...

Va pup si va doresc multa multa multa sanatate!

O zi buna!



Raluca lui Vlad-Matei(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Rali, Doamne ajuta pentru tatal tau, sa-l ocroteasca Dumnezeu si sa-l binecuvanteze. exista un subiect de rugaciuni si la forumul cu credintele religioase, ma gandesc ca daca postezi si acolo, se va ruga si mai multa lume. intareste-te si roaga-te...te inteleg cum nu-ti imaginezi. nu inceta sa crezi in minuni.

************
mami de Sonia Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Rali, imi pare rau. sa va ajute DD sa fie bine.

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput