Stelute de ianuarie - februarie 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Asa mult vroiam sa va scriu ca nu v-am scris nik
Vroiam sa ma laud cu fii-mea care deja e la a treia zi de supa si se linge pe botic de fiecare data.Ma cam speriaseti voi cu schimonositul vostru dar supa avand un gust mai light decat sucul cred ca o bea ca pe ceai,sa vedem cum o fi cand o sa incep sa-i pasez legumele



Adinush cu Ayleen-Alexandra *09.01.2007*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Gio, am votat, in sfarsit. Aceeasi problema cu codul ca si la liliana. Am facut ca Shine, am cautat-o in filmuletele de jos.
Marybell, chiar ma intrebam daca nu cumva am confundat medicamentele cand am vazut ca nu mi-ati dat niciun raspuns (de parca as fi cerut vreunul). Se pare ca si la mine a functionat ca dimineata m-am trezit iar cu tzatze ca in vremurile bune.
Mama mi-a spus ca fata s-ar putea sa aiba ata la limba si de aceea nu are putere sa suga. Sapt. urm vreau sa ma duc la dr urgent ca am multe sa il intreb. Mai bine sa ii par exagerata decat sa imi para rau mai tarziu.

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

quote:
Originally posted by adinush

Asa mult vroiam sa va scriu ca nu v-am scris nik



quote:
Originally posted by adinush
Vroiam sa ma laud cu fii-mea care deja e la a treia zi de supa si se linge pe botic de fiecare data.Ma cam speriaseti voi cu schimonositul vostru dar supa avand un gust mai light decat sucul cred ca o bea ca pe ceai,sa vedem cum o fi cand o sa incep sa-i pasez legumele


pe Ayleen ca ii place mancarea de om mare. Din ce ai facut supa?

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

KATE, pai eu nu votasem in ultimele 24 de ore, asa ca nu pricep.

Daca tot e vorba de ziua de azi, pentru mami KATERYNA, sa fii sanatoasa si foarte, foarte fericita!

GIO, pacalit si votat!

ADINUSH, uitasem faza cu editul, nu stiam eu de ce nu-mi ies amaraciunile alea de linkuri , m-am uitat ca mata-n calendar si am sters tot.

LILSOR, era sa uit, vin si eu la mare la o doza de Skol daca repeta Matei figura, ca tare serios a fost!

cristiana mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fete va pup pr toate, v-am citit si aveam de raspuns la multe...

mi-e nanel...

ma pt Rali - imi pare rau sa aflu vesti asa de triste. E un diagnostic sigur?? Fii tare fata draga!




La multi ani Kate!!

Catalina sa ne spui in ce loc doresti o statuie, ca io ma gandeam sa purced la a o incepe. Mii de multumiri inca o data pt traducerile din cartea cartilor. Pupam Mateiutzu' ca a fost cumintel si a lasat-o pe mami sa se ocupe de carticica!!!
Mi-am permis sa o pun aici pe un blog. Vreau sa stiu parerea ta si a celorlalte mamici de aici despre oportunitatea de a face public aici pe site acest material.
Desigur in cazul in care veti vota impotriva (supun asadar unui referendum!? ..ca tot e la moda) il voi sterge!!

cartea cartilor - incercand sa-mi inteleg copilul

..poate fi pus la noi pe prima pagina...

PS: am si eu o intrebare. Am o cunostinta a unei cunostine care da bb ului ei vitamina D injectabil (nu ma intrebati de ce..) si intreaba daca are careva habar unde poate fi gasit... sar'na anticipat pentru raspunsuri...



Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
poveste de bb
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
................................................
Nimic nu-i intamplator!
........................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Am inceput cu un morcov si un cartof si la fiecare 5 zile o sa mai adaug cate un ingredient:patrunjel radacina,pastarnac,telina, dovlecel,ceapa. Sper ca in vreo 3 saptamani sa ajung la o supica asa mai normala si apoi incep sa-i pasez din legume.
I-am luat astaiz un bibe din ala cu manere,e absolut fascinata de el.
De vreo saptamana il tinea singura si pe ala clasic dar trebuia sa stau cu ochii pe ea si s-a mai ajut.Ei si astazi cand i l-am dat pe asta cu manere deja n-am mai aviut treaba cu ea,il apucase cu amandoua mainile si tragea acolo intr-o fericire.Invatase moatza sa ridice bieronul cand nu mai curgea laptic asa ca am lasat-o de capul ei pana a terminat.A inghitit si un pic de aer dar eram asa de mandra de ea ca n-am vrut s-o intrerup



Adinush cu Ayleen-Alexandra *09.01.2007*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Katy, la multi ani, Dumnezeu sa te binecuvinteze cu sanatate, rabdare, intelepicune sa il cresti mare si voinic pe Anelin~George. Dar pana atunci sa te bucuri de toate poznele pe care le va face de-a lungul copilariei.

La cat mai multe lunisoare celor care implinesc azi 4 luni:
Irina (Anne_ispas)
Matei Cristian (mamescu)

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Anne

La multi ani pt Irinuca!!!

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
poveste de bb
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
................................................
Nimic nu-i intamplator!
........................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Adina mi-am si imaginat-o pe Ayleen din ce povesteai tu, cum mananca ea, dragutza din biberonul cu manere.
noi inca mai asteptam putin cu supica, fiindca mai avem laptic la san

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Oi fi ramas singura pe aici? Am pus gupilu la san si mai dau cu un ochi si pe la voi, doar ca stanga nu e asa grozava...
marybell- discutam si prin PM daca vrei detalii. Si la balnear am o matusa inca (asteapta decizia de pensionare) dar pile sunt mereu... totul e sa vrei! Iar eu vreau sa te (va) ajut ata cat imi sta in putinta. Cat despre Matei, am mai spus ca nu a putut concura, caci are peste 2 ani...Probabil trebuia sa renunte deja la scutece si el inca nu a aflat...
cristiana - stiic e m-am gandit? Ca nu am de ce sa le invidiez pe fetele cu intalniri in capitala, caci eu am sansa sa vad intr-o vara poate chiar mai multe decat se intalnesc ele acolo Si nu uitati ca "Daca voi nu ma vreti eu va vreau!"
alinuk - ai punctat la obiect, cartea a fost foarte interesanta, ramane de vazut ce zice Catalina maine dimineata...
RALI- Si eu voi pune o vorba buna la Cel de sus, cu speranta ca ori diagnosticul e gresit, ori exista remediu care sa ii indulceasca perioada ce urmeaza. Imi pare tare rau, nu stiu ce simti, dar as vrea ca nimeni niciodata sa nu treaca prin asa ceva. Fii tare si ai grija de Vladut!
adina - felicitari pentru marele pas! Sa stii ca e ceva cu diversificarea asta! Pediatra la care am fost cu Adam zice ca introducerea sucurilor nu face parte din diversificare (adik e un soi de joaca, haleala mai consistenta e lucru naibiiin casa popii).
Apropo de popa: Matei a imbracat azi un bluzon lalai de la tati si isi vantura manecile in fata mea zicand "mami, popa! Amiiiin!" Si de cand a confiscat un ceas adevarat de la tati cand il poarta la mana, ridica manecile in asa fel incat trebuie neaparat sa se vada mandria lui: ceasul! E foarte fudul cu el si de aia are grija sa si-l arate si in poze! Mi-ar trebui niste camere video ascunse sa va distrati cu adevarat. Abia astept sa imi faca si Adam din astea...

In alta ordine de idei si eu ajung la disperare ca si
cora Hope (oare ce o mai fi facand?) caci Adam e fff dificil la supt, azi a mancat la 2-2,5 h. A plans iar destul de mult, iar dispozitia mea se schimba de la o ora la alta. Dimineata zic ca nu ii bag mancare adevarat si sa se apuce de supt ca nu vede altceva, pe seara ii zic sotului ca ii dau direct ciorba acrita cu bors si ca au dreptate alte femei de hranesc copiii cu zeama de fasole la 3 luni, unii chiar o merita! Mai ales al meu, urmas al lui (S)Adam Acuma nu luati de buna tot ce am scris ca ma mai gandesc...noaptea e un sfetnic bun Si vorba unora, mi-e prea lene sa incep de pe acum cu fierturi si sucuri, borcane, borcanase...

kateryna - azi e ziua ta, pui mic! La multi ani, sa fii fericita alaturi de 2 bucati Anelin , care mai de care mai coltos . Multa rabdarre, intelepciune si dragoste sa te insoteasca pe drumul plin de provocari de-a lungul anilor in meseria de parinte! Pupam mamica tanara si frumoasa! Ia mai omoara-ne tu cu niste poze!

Anis - imi pare rau de Iarina ca deja o chinuie dintisorii! Tot trebuia sa se intample odata asa ca de ce nu acum?! Aveti grija de voi.
Hai ca ne vedem maine dimineata, ca merg si io la nani!

Colectia de stelute!



Nasterea 1 - un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - o foame chinuitoare! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007

Mergi la inceput