Mamici de noiembrie-decembrie 2007(17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ancutacica bine, nu vor sa vorbeasca cu minene-a mai trecut durerea.....Voi cum sunteti?? Asteptati sa vedeti pasarica??



PUSSI 7+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelamicka spune:

Servus fetelor...

Sunt putin cam bulversata.... si cam speriata... mi-a intarziat cilcul cu 2 zile.... sa nu radeti... si am facut un test de sarcina... care o iesit pozitiv... si asta e motivul sperieturii.... ce sa zic... asta e..

Sotul meu e foarte fericit...... mie imi e frica in continuare...

sper sa fie totul bine

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna fetele! Hop si eu sa facem listutza de mare, cu UM 10 feb si DPN 7.11. Va citesc de mai mai mult timp dar din cauza problemelor pe care le-am avut n-am indraznit sa ma alatur voua. Am inceput cu RH negativ (din fericire anticorpii sunt absenti), O infectie urinara (inca existenta), acum cica nu as avea anticorpi de rubeola,plus o scurgere maronie care a inceput chiar in seara cand am venit de la eco, si eram super fericita, il vazusem pe bebe. Din fericire s-a transformat repede in niste pete vagi roz care mai dispar, mai apar, dar ma streseaza foarte tare. Dar sper, cu voia lui DD, ca totul va fi bine si in nov-dec ne vom tine bebelusii in brate
va
adra_bell
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Mihaela, felicitari!!!! Sa ai o sarcina usoara.

Crisstiana, am citit ce mi-ai scris in capitolul anterior. Pai si eu ma gindisem la fel, sa plec la Segovia prin luna a 7-a. Asta am auzit si eu, ca in Spania nasterea e mai usoara si doctorii si asistentele se poarta frumos, in Romania e diferit. In special asistentele sunt foarte scirboase, am auzit de multe cazuri in care femeile au fost jignite chiar in timpul nasterii si asta e lucru pe care eu nu pot sa-l suport. Cred ca as fi in stare sa iau pe cineva la bataie cu toate durerile facerii cu tot. Tu cum te mai simti? Ai inceput sa maninci?

Dana, pe unde esti? ca mi-e dor de tine.

Jasmin 10+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by pussi

ancutacica bine, nu vor sa vorbeasca cu minene-a mai trecut durerea.....Voi cum sunteti?? Asteptati sa vedeti pasarica??



PUSSI 7+

Cum cresc Titi Mici
Noi suntem bine,asteptam sa ne intalnim cu fata ,ca este prima data cand tati merge cu noi si suntem emotionati.....
Poze Cu Titi



anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va multumesc de raspuns.
eu de obicei le iau dimineatza pe stomacul gol (nu pot manca dimineatza) si am gandeam ca poate trebuie sa mananci inainte!

intreba cineva de acid folic, eu nu mai iau pt ca elevitul contine acid folic!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

13+ mami de baietzel sau fetitza???


creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB cand te duci sa il vezi pe bb?
Mie la 13 saptamani imi spune sexul lu' bb?

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,


JASMIN si eu sunt pe aici....pana acum v-am citit din urma. Apai am si uitat ce am citit. As fi vrut sa raspund si eu la cateva mamici dar am citit asa multe pagini ca nu mai tin minte la cine vroiam sa raspund.. Week-end-ul asta a fost foarte fain pentru mine.Alaltaieri am fost la Modena si am luat-o la mine pe nepoata mea de 7,5 ani. Si tare e frumos sa fiu ocupata cu grija pentru fetita. Ieri am fost la gratar si a fost frumos ca ne-am balacit si picioarele intr-un rau. Azi am fost la mare....pacat ca vremea nu a tinut cu noi, ca a fost innourat, racorel, si a si picurat.....dar oricum a fost frumos ca ne-am plimbat pe faleza.....ne-am balacit picioarele la mal, am cumparat cate ceva....a fost frumos. Si culmea cand am plecat a iesit soarele.
Mai naspa e ca m-am ales cu durere de gat. De la apa rece.....Oare am nevoie de bomboane de alea de supt pentru durere de gat? Ca am luat una...

Bun venit mamicilor noi, sarcina usoara si la termen.

BB sper ca data viitoare sa reusesti si tu sa deschizi noul capitol ca de 2 capitole de chinui.

DANA 8 +

BEBICA





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, dar rapide mai sunteti cu scrisul! Ieri am postat la capitolul trecut la pagina 17 si acum vad ca e un nou capitol la pagina 3!

Va multumesc pentru primirea calduroasa, Jasmin012 sigur ca te stiu de la endometru, cate fete au trecut pe acolo si au ajuns la Odisee, au si nascut si eu tot pe acolo am ramas... De aceea nici nu imi vine sa cred, parca imi e teama acum, imi vine sa tot fac teste sa ma conving ca nu visez... Fir-ar el sa fie de 1 Mai din cauza lui nu pot ajunge eu la eco sa ma linistesc. Miercuri sper sa fie deschis si daca totul e bine am sa va dau datele sa ma treceti si pe mine pe listuta. Nici nu va imaginati ce mult imi doresc sa ajung pe listuta voastra!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...
Marea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

poze noi:

http://new.photos.yahoo.com/narcisa_cosma/


PUSSI 7+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput