Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

buna fetele, repet pt cine doreste cartea lui Pantley (in engleza) o am eu in pdf si o pot trimite pe email.

mi=ati facut si mie o bucurie cu Sandybell.Ce amintiri...desi noi eram deja maricele pt desene animate, nu? sau nu mai imi amintesc eu...oricum ma bucur sa cantecele, mai ales ca sunt in franceza si probabil asta va fi prima limba vorbita de Julia , avand in vedere ca la 1 an o dau la gradinita....prima limba vorbita zic, ca prima limba inteleasa o sa fie bineinteles romana.

asiza, vazut si eu pozele cu Denis, alexandra_25 idem cu Mark, Yagmur cu Luca...mai dar toti baietii sunt arvunitzi deja...ce pacat, noi trebuie sa alegem de pe plan local vad

cristina1974, bine ai venit in tara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Miro am votat!
Eu am ascultat toata ziua melodia de la Sandy Belle, si am o stare foarte buna...fi-mea se uita la mine ca la nebuna! Ma bucur ca v-a placut! Cine mai vrea uite aici www.youtube.com/watch?v=F6gw56-tcHk" target="_blank">Sandy Belle!

Pup!


carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Alexuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:

Buna ziua!

N-o sa ma apuc acum sa raspund celor care m-au blamat; o sa intreb doar atat : voi ati citit numai raspunsul meu sau si mesajele Mironei? La mine e lipsa de bun simt, la ea nu e...interesant. Inseamna ca adorati sa fiti luate peste picior....eu nu inghit asa ceva!! Drept urmare, raspund cu aceeasi moneda.

Stiu ca regulamentul acestui site prevede, printre altele, sa se incerce evitarea criticilor aduse celor care nu scriu corect, etc....totusi, o sa adaug doar asta : "cuscrito" se scrie legat, nu "cuscritz-o". La fel ca si alte cuvinte la vocativ : "draguto", "desteapto", "vedeto" s.a.m.d.


Dbunny, o singura data i-am bagat cartofior in supa, apoi am renuntat pt. ca mi s-a parut ca Bogdanel a fost cam agitat. Acum nu stiu daca mesajul tau (in care povesteai ca Daniel a fost agitat din cauza cartofului din supa) m-a facut sa cred ca nu-i prieste si sa renunt, cred ca a contribuit si el la luarea unei decizii.:) Nu stiu, poate atunci a fost agitat din cauza gingiutei inflamate, poate ca n-avea legatura cu legumele din supa, cu gazele, etc.Totusi nu am mai pus cartoful in supa din ziua cu pricina. Eu tot la zeama chioara sunt (ingrosata putin cu orez de la Milupa), trebuie sa decid pana maine cu ce leguma incep sa ii ingros zeama....ca aici nu mi-a raspuns nimeni la mesajul in care intrebam asta.


Editez, editez...ca scriu in graba, Bogdanel nu mai are rabdare pana is eu gata de plimbarica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by a_deju

desiree, stai linistita, macar era banana, nu carnat sau vreo chiftea.. :) deci chiar daca i-a ramas ceva pe limbuta, chiar nu e nicio problema... oricum, nu stie inca sa muste, deci nu era pericol ca-si smulge ditai bucata si-i ramane infipta in gat... si nu mai cere atatea rosii si alte leguminoase, ca m-am prins eu ca vrei sa faci prima supa la copil pe cheltuiala noastra, daaaa??? :))))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)




si eu care credeam ca sunt suficient de abila ca sa nu va dati seama !

vorba Dandusei..esti prea bagareatza !.......



desiree si bebe Octavian

pozici puiul meu;

varsta Octavian;
slideshow fulguletz;
Ploaie de stele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu.anca spune:

KTRINEL, eu vreau cartea, te rooog. Adresa mea este radu.anca@yahoo.com. Iti multumesc mult.

ANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Fetelor....am tacut....si iar am tacut...si nici acum nu vreau sa comentez nimic...fiecare are dreptul la replica...
Suntem oameni...avem defecte....suntem diferiti...gandim diferit...
Mie sincer imi pare rau pentru zanzania asta care e de 2 zile pe forum...ieri nu am scris nimic pentru ca nu mi-a placut ce se intampla....azi cand am citit...era la fel ca si ieri...asa ca m-am decis azi...ca atunci cand se vor calma spiritele sa revin....pana atunci fac o pauza....
Eu asa zic...sa vad cat mai tine...
Sau hai sa zic ca fac greva......na...poate va mai potoliti!
Pupici la toate!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.youngnutrition.net/member/tickers/61354/ticker1.png[/img]" target="_blank">varsta Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna!
In primul rand tin sa multumesc fetelor care i-au urat puiului meu L.M.A printre care Yagmur, Donia, Dianocica,Marinelaf,Ruxandra sb.
DIANOCICA ai scris exact ceea ce tot le repet si eu rudelor sau prietenilor cand ma sfatuiesc sa-l mai las sa urle,sa-i fac program de mancare la ore fixe,e.t.c.....pai de ce l-am facut si stau toata ziua acasa?sa-i faca mami pe plac si nu"sa aibe cine sa-mi aduca o cana de apa la batranete...mi-a placut si sunt de acord cu tine.
DONIA m-ai intreb. daca sunt sigura ca ii este foame asa des,da,eu cred ca da,deoarece cand il pun la san suge ca si cand nu ar fi mancat de vreo 5 ore,iar cum n-a mai luat nici in greutate pediatra mia zis sa-i dau supliment,adica mai intai san si apoi daca o mai vrea putin laptic formula..si hai ca te-am plictisit.

deeaAde DAVID IONUT (24.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

ne primiti si pe noi ?
Ioana Teodora, 12.12.2006 ora 18.20 ? - nastere naturala, scor apgar 7, 2,850 kg, 49 cm-nasterea ei, aici :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87474


multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

sarbatoritilor de azi!
A-DEJU imi pare tare rau pentru otita motanului,(las' ca motanii sunt puternici)uite multi sa treaca repede si usor!
Si despre tema zilei(asta daca mai e valabila)despre bataie....n-as fi de acord sa recurg la asa ceva mai ales ca eu n-am primit mai deloc bataie(am fost alintata familiei)deci,doar o palma sau un "nu ai voie din cauza ca..."sper ca or sa fie de ajuns.
Iar despre noi,am venit de la vaccin,a plans doar cand i-a bagat serul,apoi l-a luat mami in brate si a tacut brusc,a zambit ,iar dupa 10 min.a adormit,acu sper sa nu avem reactii,ca data trecuta n-am dormit toata noaptea cu el.

deeaA de DAVID IONUT (24.12.2006.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Mey, dc-ul functioneaz ca.. si pt ca mai ca nu mi se deschid paginile, n-apuc decat sa raspund Mironei.

quote:
originally posted by Mirona
mie imi functioneaza scroll-ul de la mouse. Voua nu?


Asa-i ca bine le mai zici. Mai ales, de cand mi-am curatat mouse-ul => scroll-ul functioneaza brici. Cred c-asta ar tb sa facem cu toatele. Sa ne curatam.

, , ...tralalalala

Jos comunistii! Jos tradatorii! BASESCU presedinte.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput