Piticlonti de iulie-august 2004 (219)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, suna tare interesant ce am citit ! Sper sa va distrati placut ! Si desigur ca vom face poze (si voi la fel !), daca ajungem acolo, ca si eu si Florin avem aparate !! Acu, sper ca din motive bineintemeiate de batrinete si sclerozare prematura, sa nu plecam ambii amindoi far de pozatoare !!
Cristalinaaa, ca bine ziceam ca far de tine si povestile voatre, ziua nu-i zi !! Tocma am citit istoriselile recente de pe frontul cu doua botoshele ... mama, da ati avut de lucru, nu gluma !! Si junioarele sint mai mult decit simpatice ... sint delicioase ! Cu Mariuca stiu ca v-ati tinut cumpatul in mod exemplar ... sper din tot sufletul sa o tineti tot asa !! Pupici multi si sanatate la max !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal giiizzz ce circ acvatic? voi sunteti cel mai tare circ
Gabi, chec cu migdale? suna ff frumos! daca ai la indemana reteta sau vreun link spre ea da si mie te rog!
si io studiez intens ofertele de vacanta. am deocamdata Praga, Skiathos, Santorini si Antalya. imi trebuie o sedinta de consiliu sa vedem ce alegem pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

daria - tare eram si eu curioasa cu circul acvatic - am citit si m-am lamurit, cred ca o sa fie frumos! Petrecere frumoasa!
cristalina - ca de obicei nu stiu ce sa fac mai intii sa rid de ce povestesti tu sau sa ma iau cu miinile de cap imaginindu-ma in locul tau... Ce de amintiri o sa ai sa le depeni la fete...
amironeanu - sanatate multa Stefaniei. Simburelul ce mai face?
andries - mi-ai facut pina si mie pofta de capsuni...dar cred ca o sa mai am rabdare sa le astept pe alea romanesti, dulci si bune!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by roxanaz
Gabi, chec cu migdale? suna ff frumos! daca ai la indemana reteta sau vreun link spre ea da si mie te rog!



Ce link, ca e "adaptare" personala - 6 oua, 6 linguri de zahar, 6 linguri faina. Albusele batute spuma cu zaharul, incorporate galbenusurile si faina si ceva esenta de migdale. Putina compozitie amestecata cu 1 lingurita de cacao si cu 2 lingurite de migdale macinate. Restul compozitiei amestecata cu migdale bucati. Uns tava cu unt si tapetat cu faina, turnat compozitie, pus cacaoa si "marmorat" cu o furculita, deasupra presarat fulgi de migdale si pus la cuptor 1 ora. Si uite asa m-am afirmat pe post de gospodina!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, multam , am notat si eu "linku", acum o sa incerc varianta cu nuca, sper sa mearga, ca mie migdalele nu-mi plac !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Alice - merge evident si cu nuca ca asa e reteta clasica, eu am vrut doar sa fie putin mai diferit si m-am aruncat la migdale.

Mai, cind ma uit pe fereastra si vad asa vreme frumoasa ma cuprinde un dor de duca....

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheee, Gabi, ca mare dreptate ai ... si iote dasta m-am hotarit si plec acasa mai devreme azi ! Ma-c sa fac o plimbare la soare !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Nora, Mielu n-a avut amigdalite, n-a avut pneumonie, n-a avut laringita...fizic a fost ok. cum venea seara incepea sa urle si sa spuna numai "nu, nu, nu" si facea febra. a fost oribiiiiiiiiiiiiil.
si acum fete iaka ROMANIA, draga de ea.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

suuper pozele Papa!
Gabi am inteles, oricum e super ideea. ma duc sa rasfoiesc prin retete ca am chef de ceva nou. am stat o saptamana intreaga fara facut prajituri, se simte lipsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Papadicea - sa-ti traiasca minunile, sunt atat de frumoase ! Si sa aveti parte de timpuri linistite, cu mult somn

Cine mai baga pozeee ? Ca am timp de vizionat


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput