Mamici de iulie-august 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Eu le admir sincer pe fetele care gatesc.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

Deci ne impartim in 2 categorii: cele care au curaj sa gateasca si cele care le admira pe primele!

26+ Denisa Maria

poze cu noi + poze cununie





Simona 25+ Matei Hisham

Nunta_2005 Dubai_2007 Burtica_2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

eu ma declar "admiranta"

Aylin, 23+

pozici

atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Simo, nu e prea placuta alergia ta.
cat despre contraceptie...stai sa faci al doilea bb si mai vedem ce apare pana atunci. oricum trompele nu pot fi legate decat daca te deschide "pe burta" ca in cazul cezarienei, asa ca daca vei naste natural macar nu-ti mai pui intrebari.

lunito, ar fi trebuit sa paleasca bine eruptia lui cosmin pana acum. insa ma gandesc ca persista undeva un factor alergen si de asta nu s-au rezolvat. ii tii regim?
P.S. pai daca si tu esti balenuta...hai, termina cu prostiile si coafeaza-te frumos.

olgutza, nu ma mir ca dr. pacu e asa draguta si mai ales ca ati gasit un anestezist de treaba. probabil este vorba despre dr. pompilian. e o persoana minunata si f bine pregatita. pacat ca lumea fuge de pantelimon, ca acolo sunt foarte multi medici buni. din fericire acum se renoveaza si poate prinzi si tu conditii mai bune la al doilea copil.
felicitari pentru bebelusa grasuta!!!



ca tot vorbeati de epilat, eu merg la cosmetica si ma epilez cu ceara refolosibila, ca e cea mai eficienta si nu rupe firele de par. nu am contractii dupa. asa am facut si la prima sarcina, cand aveam mai multe contractii si eram mai stresata ca acum, dar am prins curaj. mai ales ca ma fac inghinal la 3-4 saptamani si creste f putin (deh, hormonii...au si calitati ).

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Luna ma asteptam sa gasesc vreo gluma buna pe linkul respectiv, dar cand colo... ce sa vad: subiectul cu "sex in trei" pe care l-am citit cred integral de pe la inceputurile mele pe DC... eu studiam problema (DC-ul); o fi bine, o fi rau sa ma inscriu pe site-ul asta anyway; daca m-am inscris, inseamna ca mi-au placut subiectele dezbatute dar nu am facut vreun comentariu, ca deh'... fumee maritata sta s-astepte un copil, ce treaba are sexul in 3 cu asta, nu? ... mi-a placut faza cu aruncatul cu rosii de catre familiste in cei care purtau discutii pe acolo. Ma intreb eu acum, si carcotesc, ce ti-o fi venit Luno? de ce taman atentie la subiectul asta? ... vad ca deja ni se aduc niste ciuperci pe aici, niste placinte cu mere... ce pofta vrei sa ne deschizi si tu?

karligutza, sapt.30 si printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

dar cu d-na jadi ce-o fi? daca n-as cunoaste-o as zice ca e pricinoasa si s-a suparat pe noi . sau o fi inglodata in rapoarte pe la serviciu?

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Anya nu ti-e frica de ceara refolosibila? am inteles ca normele EU nu mai lasa sa se intample asa ceva... sa nu spui la nimeni unde mergi exact, ca poate ii amendeaza... dar daca e ceara refolosibila si fiecare client isi refoloseste ceara lui, asta chiar ar fi o curiozitate, insa ma indoiesc! borcanele cu ceara de la A la Z pentru fiecare pasarica!

karligutza, sapt.30 si printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

da, stiu asta cu normele ue. cat de curand or sa arunce ceara dupa fiecare utilizare, dar va costa cu mult mai mult, ca si in afara. eu ma fac de cativa ani buni numai asa si n-am avut nici o problema, nici bubite...nimic. si mi s-a rarit mult "podoaba" de par inestetic . nu stiu ce-o sa fac ccc cand se va scumpi.
o singura data m-am facut cu benzi de ceara de unica folosinta si pe langa faptul ca m-a facut numai vanatai o desteapta de cosmeticiana, m-am umplut de pustule la radacina firelor de par care se rupsesera si cresteau sub piele.
in fine...vom vedea ce-o mai fi.

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Atipeste omu' un pic dupa masa de pranz si cand se trezeste ce vede? Capitol nou la pagina doi, ptiu sa nu va doechi, vorbaretelor.
Asa ca ma duc sa pedalez din urma, dar mai incet ca intre timp a inceput ER.

Pana atunci, un raspuns restant, de fapt doua:

- Ce fac eu toata ziua: stau pe net destul de mult, ceea ce stiti deja ; in plus sunt televizomana, dimineata am trei seriale pe hallmark iar apoi mereu se gaseste ceva de vazut la tv, satelitul si tv digitala sa traiasca, pt ca e de toata jena cablul belgian. La pranz vine sotu sa ma alimenteze, marfa pt mine ca asa mai putem vorbi linistiti, cam naspa pt el ca mananca pe fuga si sta pe drumuri; apoi intre 3-5 pm vine bona sa gateasca, sa aranjeze una-alta prin casa (ocazie cu care dau indicatii pretioase) si apoi il ia pe Victor de la cresa, stau pe afara, se plimba si in jur de 7pm apare si sotul, Victor mananca de seara,, deci seara avem animatie.
In timpul zilei ma mai ocup un pic de treburile administrative, facturi, telefoane, etc; de doua ori pe sapt vine moasa pt monitoring, kine o data pe sapt si din cand in cand cate o prietena... destul de rar din pacate, dar asta e. Nu am chef si nici rabdare sa citesc iar crosetatul si impletitul nu m-au atras niciodata.

- Moralul: sunt zile bune si zile rele; in g-ral nu am stare sa scriu pe net cand sunt prost dispusa, de aceea de cele mai multe ori vedeti numai latura vesela; pe de alta parte cand va scriu mai uit de griji, deci ajuta; daca ma simt bine, de obicei sunt bine-dispusa.
Insa...am momente cand imi vine sa ma sui pe pereti, sa plec de acasa de nebuna pe strazi (mai ales de cand e frumos afara), plang din orice si sunt f impresionabila la filme, stiri si documenare mai ales legate de copii, boli si alte tragedii; ma simt destul de singura si izolata dar nici nu am mereu chef de socializat; pe de alta parte stiu ca situatia actuala e temporara si ca se poate si mai rau de atat; sunt multumita ca nu sunt la spital, ca-l pot vedea pe Victor zilnic, ca sunt la mine acasa in mediul meu si de aceea fac tot ce depinde de mine sa nu mai ajung la spital inainte de termen; chiar si asa am mereu o teama permanenta in suflet, oricand poate sa se intample ceva ce nu pot controla sau influenta in ciuda tratamentului si a precautiilor luate; nu mai zic de grijile pentru sanatatea copilului, mai ales de cand stiu ca am avut o infectie in organism; dar pana la urma te inveti sa traiesti si cu asta si sa speri ca totusi va fi bine si vom fi cu totii sanatosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Lunita, asa cum am promis, am venit cu vesti proaspete.
Mami are in burtica un bub nazdravan. Mi-am tras si un carucior super la semnatura!
Sunt tare fericita!!!!!!!!!!!!!
Bebelinul nostru este baietel.


Nana, 19+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput