Bucurii de sept-oct 2006 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

BRAVOOOO VLADIC!!! tine-o tot asa sa nu mai dispere mami ca nu mananci

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

multumim mult

Vladis are la 7 luni 7,5 kg si 70 cm
baschetbalist il face mama

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Lilina- are concurent pe masura...grasanu meu are la aproape 7 luni 73 cmsi 9,5 kg....desi eu cred ca mai degraba il voi da la rugby...asa constitutie are

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multe luni si ani pentru Bianca Maria, David, Mario, Katia, Luca Ionut, Emanuel, Darius Stefan, Bogdan Tudor, Bianca, Radu Andrei!

Wow ce multi sarbatoriti azi! Si nici un tort...

Alexutza -

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ena spune:

BUNA!
Azi Bobo face 6 luni!
Este un baietel vesel si foarte cuminte.
Multumim celor de pe Bucurii de septembrie -octombrie 2006 pentru sprijin si informatii.
Are 73 de cm si 8200gr.
La multi ani!pentru toti bebeii din data de 25.
Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ena si BOGDANEL
http://www.totsites.com/tot/bogdan_tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mexxa ingrozitor prin ce ati trecut!Sunt mizerabile spitalele romanesti in marea lor majoritate...si personalul medical e de regula sub orice critica....din pacate...
Multa sanatate lui Sebi si tie multi -ici!

Cristina felicitari pentru Vladic mancacios!Sa-l tina naravul tot asa!

Nicolas va ziceam ca nu mananca mai mult de 80-100 gr la o masa, apoi completare san....ei de 2 zile am inceput sa-i dau mancarea pasata cu furculita(deci cu bucatele prin ea)....si o mananca muult mai bine!Si banana i-o dau rupta in bucatele, din mana....si asa o mananca!
Baiul e ca am prea mult lapte acum....!

Lexi voi ce mai faceti?Maria ce mai face?Nu mai aveti poze noi?

Eu azi am facut paine(ca nu-s eu linistita ca in cea cumparata baga amelioratori...) si i-am dat la pitic sa rontaie....moamaaaa ce i-a mai placut!





Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Salutare tuturor si multa sanatate puiutilor!
Iar ati deschis un capitol si eu nu numai ca nu am apucat sa scriu dar nici sa citesc tot.
E tare rau cand e de stat in spital. Nu stiu daca eu fac bine dar cand a fost cazul eu am refuzat spitalizarea ( am avut odata cu Petru cand era bb probleme, o enteroviroza urata cu febra 40, diaree, voma etc). Am preferat sa il tin acasa sa ii pregatesc eu mancare de regim, evident am respectat medicatia cu sfintenie si l-am capiat pe dr cu telefoanele. Repet insa, nu stiu daca e bine.
Am citit cum dati voi papa la bb-ei. Noi am trecut de mult de faza cu Catelus cu parul cret, sunt, eu, ff diversificata: incep cu Bate vantul frunzele, apoi urmeaza: Cucule, pasare sura, Iepuras, coconas, Un motan cat un pisoi, A iesit din nou la soare etc. adica toate cantecele de pe cutiuta muzicala. Apoi ii zic cum fac animalele: ursul, pisica, leul, gaina, gasca, rata, etc. Cel mai mult ii place tantarul, lupul si vaca . Ar trebui sa ma auziti mugind. Sunt de rasul curcilor.
Iar s-a trezit Toma. Mai scriu pana tace. Inca nu sta singur in fund, desi e baiat mare ( face 7 luni pe 29, apropo, poate ne treceti si pe noi pe prima pagina; eu sunt nascuta pe 27 feb 1978, am mai scris de Toma).
Are 69 cm si 9 kg. Insa ma uimeste ce mult vorbeste. Cel mare pana pe la 9 luni nu a zis decat tata, insa Toma zice mama, tata, baba, dada, nana, lala, papa.
Mexa, sanatate multa lui Vlad.
Lilina, distractie placuta la turci.
Apropo, Cucuoancea, nu ti se pare ca suntem mai puternice la bb 2?
Mie asa mi se pare, m-am vindecat mai usor dupa nastere si desi sunt 7 luni de cand nu am dormit o noapte si lucrez ziua ff mult, parca la Petru eram mai zombie. Desi atunci mai dormeam ziua si parca nu aveam asa de mult de lucru.
Pe de alta parte ma bate gandul sa ma intorc la lucru. Am stat deja 3 ani jum acasa, pe plan financiar situatia e nasoala cu indemnizatia asta, iar eu am zile cand parca o iau razna de atata rutina. Dar ma intreb cum le-oi face pe toate cand o sa si lucrez, ca si acum e ziua prea scurta. Voi ce faceti pe planul asta?
Va pup pe tzoate si sper sa reusesc sa mai intru zilele astea, ca sambata plecam in Ardeal,pana miercuri.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Fetele dar de Sandra, Tanima ce mai stiti????

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Neatza, Cristina ce bine ca a papat Vlad! S-o tina tot asa!
Pufy, Nicolas are dintuci? Si eu vreau sa trec la bucatele, dar babuta mea e inca stirba Secretia lactata se va regla de la sine, odata ce BB papa mai putin laptic si mai rar. Eu ii dau completare tzitzi si nu mi se mai umfla (decat rar) sanii.
Eni, eu am mai stat in spital cu fie-mea cea mai mare si am avut momente cand as fi luat-o la sanatoasa din cauza conditiilor.



Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Alexutza, Sandra a mai postat cate ceva si parca nu demult, ca am vazut poze de-ale gargaritei, dar Tanima... uite ca nu mai stiu...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput