PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Elyia, si Nicolae tot de vreo trei ori suge noaptea. Am observat insa ca daca ii dau cerealele mai tarziu ( adica dupa 10 seara, el culcandu-se pe la 12) papa totusi mai rar. Acum ma gandesc sa ii mai dau o masa diversificata, ca pana acum are trei(fructe, legume cu ou sau carnita si cereale). As incerca sa ii dau sa manance si iaurt seara, dar nu stiu cu ce sa il amestec. Oare e ok simplu?


Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyia spune:

quote:
Originally posted by eugcem

Elyia, si Nicolae tot de vreo trei ori suge noaptea. Am observat insa ca daca ii dau cerealele mai tarziu ( adica dupa 10 seara, el culcandu-se pe la 12) papa totusi mai rar. Acum ma gandesc sa ii mai dau o masa diversificata, ca pana acum are trei(fructe, legume cu ou sau carnita si cereale). As incerca sa ii dau sa manance si iaurt seara, dar nu stiu cu ce sa il amestec. Oare e ok simplu?


Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087



Aici nu sunt cereale.David dimineata nu bea decat suc de legume si fructe(fructele sunt cahh),la pranz orez cu peste si legume(uneori pui)iar seara ii dau o zi tofu cu legume,o zi iaurt cu paine speciala pt bebelusi sau branzica,lapte formula cu fidea.Eu ii dau si iaurt simplu.
Sincer nu stiu cand se va dezvata de supt noaptea,el este fan tzatzi.

TWEETY,multam

mama de ingeras DAVID(24 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

quote:
Originally posted by elyia

RAMON imi cer mii de scuze!
Nu stiu cum am reusit sa trimit poza de pe mailul comun.Cert este ca m-am logat cu adresa mea.MAMALUIDAVID a avut dreptate.Este David.Colajul e super reusit datorita tie dar si acestor minunati bebelusi!
Inca o data scuze ca te-am tinut pe loc.Acum am intrat si eu sa va citesc,ca nu am fost o perioada acasa.Tare as vrea sa scriu si eu mai des insa timpul nu imi permite,mai delok.In curand vom veni insa in Romania si voi mai avea si eu timp,se va mai ocupa mama de David...abia astept!
Am vazut ca sunt piersicute bolnavioare,le pupam sa treaca cat mai repede!Deasemeni si mamicutelor multi pupici.
Felicitari tuturor pentru performante(am vazut ca sunt multe piersicute precoce).Noi,mai greu...PENTRU LISTUTA=ne-au mai iesit 4 dinti la 8 luni si tot de la opt luni ne-am ridicat in picioare.In rest mers de-a busilea nu,de vorbit cam putin si asta incepand de azi(pana azi nu a scos un cuvant).
FETELOR,eu nu pot sub nici o forma sa il dezvat de tzatzi noaptea.Daca nu ii dau urla ,tipa...mai sunt bebei care sug noaptea?Al meu suge cam de 3 ori pe noapte(de foame,de alint...nu stiu)
O zi buna tuturor!

mama de ingeras DAVID(24 iulie 2006)

si felicitari pt performante! Si te asteptam mai des pe aici!

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

quote:
Originally posted by elena24

RAMOON chiar e super colajul ! Putem sa aparem si noi acolo ? Si daca da ce trebuie sa facem?Unde trebuie sa trimit poza ?


http://pg.photos.yahoo.com/ph/oky2003/album?.dir=/82e5scd

elena

trimite poza la rami_oancea@yahoo.com k sa o trec si pe printzesita ta.

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

bai fetelor eu m-am impotmolit la colaj, daca e Nicolica pe fir sa-mi zica si mie cum fac sa mai adaug doua poze la colaj. eu nu prea stiu sa folosesc paint-ul si acolo mai tre sa pun doua poze

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

scuze, sau alte fete care se pricep


www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Robinson am fost pana in capatul insulei (aka parc Floreasca). Dar vino si tu ca totusi este o mica evadare. Sedatif PC pentru somn - e din plante nu da dependenta.
Ramoon multumim mult!! Este foarte frumos.
greiere eu am fost ieri in Moghioros. Nu am o poza la indemana dar sunt tunsa scurt, am dintii mari si port mai tot timpul ochelari de soare (si de vedere in acelasi timp).
Tweety sanatate multa Clarei. Imi e dor de mesajele tale.
Consi

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena24 spune:

MUUH fi te rog mai explicita ca nu-ti inteleg mesajul !Poate nu la mine ai vrut sa te referi sau cine stie? MERCI




http://pg.photos.yahoo.com/ph/oky2003/album?.dir=/82e5scd


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Azi am fost in parc,si a fost taaare frumos...ne-am dat in toate alea...ia uitati cum www.dropshots.com/day.php?userid=249206&cdate=20070425&ctime=112910" target="_blank">se da huta-huta Razvan. A fost vreme frumoasa,desi cam vant.Ramoon foarte frumos colajul..multumim inca o data pentru tot efortul...
Va pup,ca ma uit la Carcotasi...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

va salut si eu...tot noaptea noaptea ca ziua nu mai apuc ...dar trebuia sa intru sa fac anuntzul cel mare...puiul meu a facut singurel catziva pasi azi si nu o data ci de vreo 3-4 ori ,ca si-a dat seama ca merge si asa nu numai sprijinit de mobila, peretzi, etc.... gata a luat-o din loc...ce nu am mai intrat eu in ultima vreme da` sa ma vezi de-acum ...Deci pentru listutza daca aveti timp treceti-l si pe Mihaitza cu primii pasi la 8 luni si 2 sapt.
In rest ce sa va zic, suntem toata ziua in parc, venim acasa doar sa mancam... acum vreo 2 zile ne-am intalnit si cu Ariana pitik Andreei...foarte serioasa, nu s-a lasat "sedusa" cu una cu doua desi fiu`miu tot ii facea avansuri, ea nimic o dulceatza...si Ari si mami ...Cu Dariana ma intalnesc destul de des, Darius este deja prieten cu Mihaitza, isi dau mana de cate ori se vad ca 2 barbatzi

Vreau sa urez si eu sarbatoritzilor de azi LA MULTI ANI...sa fie sanatosi si voiosi...

Ramoon si pentru colaj...SUPER!!!!

va doresc o noapte linistita!!!!

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) POZE zis "Electric Baby"

Mergi la inceput